Série(2) / Epizody(26)

Recenze uživatele Larky k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2012) (S01)

Jestliže patříte mezi ty, jejichž nároky na Anime jsou spíše skromnější a jestli vám nevadí děravější a nijak výrazně umně napsané scénáře, ale jde vám v prvním plánu o vizuál a feeling, tak u Kčka jste v podstatě za vodou. Zde překládaná verze a vize čisťounkého futurismu, která připomene kromě jiného třeba Mirror's Edge, funguje na každý pád dobře a právě ty skromněji naladěné otaku dokáže spolehlivě zahltit. Ona vize reprezentována hlavně modrou + jejími všemožnými odstíny a také bílou barvou, dodává seriálu pocit jakési vzdušnosti a snad lehce i svobody. Kontrastní s precizností vizuálu je bohužel scénář. ------ Ten v podstatě nemá nějaká výrazná místa. Je neoriginální, předvídatelný, místy až hloupý a hlavně operuje s postavami, které postrádají jakékoliv charisma, jsou zaměnitelné a docela pitomě napsané. Nechybí přechytralý brejloun, ufňukaný hlupáček, ultimátně kawaii holčina Neko (Mimochodem nejdementnější postava celého seriálu, jejíž výskyt nejen, že příliš nedává smysl, ale ani se do daného světa absolutně nehodí. Evidentní snaha zavděčit se každému.) a další více či méně archetypálně obyčejné charaktery. Snad jediný, který mne alespoň trochu zaujal je postava Misakiho Yata, skejťáka s nějakou tou nadpřirozenou schopností k dobru a nepřirozenou neschopností mluvit se ženami. ------ Od futuristického Anime bych osobně čekal buď nějaký zajímavý scénář točící se třeba kolem různých spiknutí v rámci nadnárodních korporací (trochu po vzoru DEUS EXe), nebo třeba nějakou vizi, co se stane z lidstvem. Možností je podle mého mnoho. Docela mě mrzí, že je scénář Káčka tak strašně mělký. Ikdyž tedy chtěli tvůrci vzít spíše realističtější příběh, tak vybrat zrovna hru na - policie vs. ti zlí nebylo podle mého dobrým tahem a seriál svou omezeností hrozně trpí. Desítky postav, které se nemají rádi z určitých důvodů (které mají osvětlit nepovedené flashbacky) proti sobě bojují. Proč ? Prostě proto, že musí, ikdyž to třeba ani nedává smysl. Navíc, invence Kčku opravdu prospěla, kopírovat všude kolem sebe umí každý ------ Co naopak musím pochválit je, vedle v úvodu zmíněného vizuálu, výborná hudba. Právě ona poměrně spolehlivě dokáže Kčku udělat povedenou a specifickou atmosféru. Do příští řady bych snad jen prosil přidat ještě Dubstep. ------ V rámci konečného hodnocení nakonec nemohu Kčku dát víc jak 3 hvězdičky. Uznávám, že jde o vizuálně a hudebně dotaženou podívánou. Ta je ale podporována zcela nezajímavým a špatně napsaným scénářem, nudnými postavami a průměrnými boji. Naprosto průměrné 3*. ()

Return of Kings (2015) (S02)

Více akcentované ecchi, ještě dementnější příběh a kupodivu horší animace. Taková ve zkratce je druhá řada Kčka. ------- Čekání na Stříbrného krále je místy díky ještě horším dialogům, které vedou pořád stejně tupé, nudné a totálně archetypální postavy než dříve, pomalu sebepoškozující záležitost. Neko je pořád nejpříšernější postava celého seriálu, ale tentokrát je snad ještě zbytečnější a otravnější. Jedna z nejhorších postav v Anime posledních let. Skejťák Misaki je pořád dost cool, ale ten odpad kolem sebe bohužel nezastíní. -------- Soundtrack je opět super, ale jak jsem zmínil v úvodu, druhá sezona Kčka už není tak pohledná, jako ta první, tím seriál ztratil jeden z minima trumfů a věcí, které se dali naplno pochválit. Slabé 2* ()