Bill Burr: Živě v Red Rocks

(pořad)
  • USA Bill Burr: Live at Red Rocks (více)
Stand-up
USA, 2022, 82 min

Režie:

Mike Binder

Kamera:

Joshua W. Smith

Účinkují:

Bill Burr

Komik Bill Burr v tomhle stand-upu hezky zostra probere kulturu rušení, feminismus, nepříznivé recenze od manželky i životní prozření. (Netflix)

warrenur

Fajnovy uvod s "rozobranim" bielych "woke-people" a ich sebaprezentacie, cancel-culture proti mrtvym muzom, Sean Connery vs. Coco Chanel, feminizmus - preco zenske atletky nazarabaju tolko, co muzski profici, a vynikajuco dal do perspektivy, preco sa prachy sypu takym Kardashiankam, lebo tie zeny sleduju. :D  nadhera, bezdomovci a vylet do minulosti s blazincami, ozrani - "do something dumm, so I don't feel stupid". Potom viac-menej pride len rozpravanie o tripu z "houbiciek"  a preklopi sa to do detstva. To s dcerkou bolo fajn, ale nie moc vtipne, naviac, svoje "anger-issues" rozoberal Bill uz v predoslych specialoch a my, co ho sledujeme o tom vieme. Snad v dalsich specialoch tuto temu teda uz upozadi. Dalsi story-telling bol o stretnuti a "zrazeni" sa s lesbou v New Yorku. personifikacia "diagonal-neho walker-a" ma dostal. :) "Dude's the one, that get's blamed for most of the shit", nadhera. Nuz aspon zaver to zaklincoval, tema, "ktora nerozdeluje" potraty. :D Vynikajuce porovnanie s tortou a procesom jej pecenia. :) Nadpriemer, ale za mna o cosi slabsie ako Paper Tiger. Odporucam. 65% ()

Fifer

Burr to samozřejmě od kritiků schytá (už schytal), ale abych byl fér, v něčem mají pravdu. Velká část stand-upu je věnována covidu a cancel culture. A co si budem povídat, to už je trochu staré téma. Pokud vám to ale nevadí, tak vtipný je pořád. Taková perlička na závěr: zatímco jsem s přestávkami sledoval tento stand-up, kde si Burr dělá srandu z lidí, kteří řeší výroky Johna Waynea v roce 71, tak mi na Twitteru přistál screenshot nějaké české woke dámy, která rozbírá Kunderovu báseň z r. 69. Častá kritika anti-woke komiků je ta, že už je to staré téma. Ano, staré je, ale stále aktuální. Dokud tu jsou woke magoři, budou si z nich komici dělat srandu. Takže pořád. ()

M.i.k.e

Po posledním stand-upu kam si Bill pozval kamarády a který stál za vyliž kapsu sem šel do jeho nejnovějšiho vystoupení trošku s obavami.Naštěstí zbytečně a tahle necelá hodinka a půl je plná sice lehce ukřičeného, ale funkčního nekorektního humoru přesně tak jak to mám rád.Je tu hodně trefování do cancel culture,woke aktivistů,homosexuálů nebo partnerských vztahů a velmi často padá hřebíček na hlavičku…80% ()

ScarPoul

Po nemastnom neslanom Paper Tigerovi, prišiel zatiaľ najdlhší Stand up tejto (pre mňa) legendy. A je to comeback ako sviňa. Všetky témy sú brané s nadhľadom, majú myšlienku a zároveň vedia pekne zatlačiť na pílu. Aj napriek dĺžke to nestráca tempo a každý jeden vtip je tak krásne vypointovaný a aplikovaný na život až to jedného teší. Naozaj som dúfal, že príde Billov stand -up ktorý ma bude baviť rovnako, ako ma bavili tie úplne prvé. A Live at Red Rocks sa to podarilo. Veľmi príjemná hodinka aj pol. V najbližšej dobe zopakujem. ()

dr.horrible

U Burra mi vždy trochu vadila tá jeho potreba  zdôrazňovať obecenstvu, že nerozpráva svoje názory, ale vtipy (lebo šak očividne). Tu to prvý raz neurobil a od niektorých liberálov sa mu tu hromadia jedno a dvoj hviezdy. Tak by asi mal znovu začať. 🤷🏼‍♀️ A vy, milé konzervy, vám nepomôže ani to zdôrazňovanie. Gervais naposledy desaťkrát zopakoval, že to nemyslí vážne, že je to komédia, a vy ste z toho ejakulovali, lebo má niekto podobne zaostalé presvedčenie, ako sú vaše opičie mozgy. Jediný konzervatívny áčkový komik je Chappelle. Get over it. ()