Soul Mates (2023)

Mizerne herectvo a zrejme ero/turn-on fantasy casti nadrzancov ako sa da najst "spriaznena dusa" :D. Odpad tomu nedam len kvoli Neal-ovym prestrihom a povodnej myslienke, ktoru takto neuveritelne zmrsili. Nehovoriac o uplne neprirodzenom chovaniu dvoch ludi. Vyhnut sa oblukom..strata casu.

Oni - Covenant (2021) (série)

Cierna rodinka v bielej posh-stvrti je sice zaujimavy podklad, ale Marvin okrem x-krat prevareneho rasizmu este nadeli kazdemu clenovi rodinky nejaku psycho-poruchu. A tak sa mi nedalo stotoznit sa, ci sympatizovat...lebo takych posahancov, na oboch stranach by za susedov nechcel nikto. Ono, zmykat "white guilt" sa da "only for so long". Skoda, na zaklade ohlasov som ocakaval rozhodne viac. Neprijemne obrazy, pazvuky, traumy a spomienky sice evokuju neprijemne pocity, ale to je asi tak vsetko. Pride mi, ze tvorcovi islo len o to. Sklamanie. Najviac na mna posobila biela "narusena" vecne dokonala a usmievava Alison Pill. Manipulativnost a "uletenost" zahrala dokonalo. :) 45%

Oni - Day 7: Morning (2021) (epizoda)

Blaznov zobrazeneho rangu nechces mat na rovnakej bytovej chodbe, ci cez plot bez ohladu na farbe pleti..holy shit. :) To uz je len krok od toho zobrat sekeru a vykonat, co ti "boh" sepka do uska.

Echo (2024) (seriál)

Po druhom dieli ma kusok, zial, prestal zaujimat. Od serialu ocakavam viac. Neodporucam.

Zabití posvátného jelena (2017)

Velmi ma rusila hrana "sterilita" dialogov. A hoci je jasne, co chcel Yorgos docielit, nefungovalo to na mna. Pri tom "hajpe", co mnohi divaci o tomto filme siria som cakal omnoho viacej. Sledovanie filmu by malo vyvolat emociu, ale tie zmatocne haluze a postavenie cloveka do umelo navodenej kritickej situacie a nasledne sledovat ich priblble chovanie bolo obcas frustrujuce. Nepodarene psycho. Neodporucam.

Zatracená krvavá láska (2024)

Velmi zaujimavy kusok s dvoma nadhernymi zenami, romantarnou a erotikou medzi nimi, zaujimavou zapletkou s nehodnym ocinom, ktoreho hra vyborny Ed Harris so strasnym ucesom. :) K zaveru je to uz blbinka, kedy emocie ovladaju konanie vsetkych a ma to tam i pekny wtf okamih. Pobavilo a v mnohych aspektoch i svojou autentickostou pohltilo. Odporucam. 65%

Late Night with the Devil (2023)

Tema fajn a i priblizenie sa amatercine 77-meho. Avsak vobec to na mna nefungovalo po stranke atmosfery a mizernych trikov. Cele to taha samotny Dastmalchian, ale to nestaci. Zaver mal azda svoju kratku svetlu chvilku...meh.

Oni - Day 3 (2021) (epizoda)

"....some bitch kill MY dog, I MIGHT get curious". :) Skoda, ze nezostava len pri stvarneni doby a stvarniny samotneho rasizmu. Tvorocia ale podarenej rodinke este nadelia aj vsetky mozne dusevne poruchy. Chudaci ctihodni obcania pokojnej bielej komunity. :D "Korektne" napisene: tazko sa im moze pokojne spolunazivat s mentalnymi problemami na oboch stranach. Ako experiment vsak zaujimave. Hororova linia s dievcatkom mi na chvilocku pripomenula vynikajuci The Haunting of Hill House. Tento kusok je vsak na mile vzdialeny. Zvlast atmosferou. Hoci ocinove halucinacie na novom pracovisku obcas zafungovali.

Městský lovec (1993)

Zial, v sucanosti uz takmer nepozeratelne a komixu sa tu prakticky nedrzi, holt ale i legendy, Jackie je jedna z najvacsich, maju svoje slabsie momenty. :) Ak vsak mozete preafektovany "humor" v azijskej kinematografii - zvlast v 90tkach..mozete to stravit. Neodporucam.

Opičí muž (2024)

Genericka, x-krat prevarena "vybijacka". Odvtedy, co sa americki tvorcovia nechali ohurit remeslom niektorych azijskych producentov martial-art filmov a zistili, ze to prilaka priemerneho divaka a teda peniazky, je mnohokrat vysledkom uplna scenaristicka blbina s efektnymi subojmi. Za tie roky som si vsak zvykol ocenovat skor autenticitu a nie "coolovost" a hlusinu. Patel je fajn a ani producentsky to ako prvotina nie je prepadak, ale natocit gulas Ong-baka, John-Wicka, Extraction a dalsich akcakov nepokladam za umenie, ze originalnu zabavu. Slabota s citelne prestrelenou s minutazou. Nuda.