Epizody(5)

Seriál se odehrává ve světě hudebního průmyslu a sleduje samozvaného guru a vůdce novodobého kultu, který naváže komplikovaný vztah s vycházející popovou hvězdou. (HBO Max)

mcb

Zajímavě roztříštěný seriál, při jehož sledování se nelze ubránit pocitům absolutní kreativní fascinace a zhnusením nad naprosto nefunkční realizací, nejspíše danou rozsáhlými produkčními problémy. Je to taková halucinogenně-experimentální-hororová jízda Refn meets Polanski meets Noé, akorát ne tak vybroušená. Anti-všechno, co se dnes očekává od AAA titulu, a nakonec se nedivím ani těm slabým diváckým a kritickým ohlasům. Vlastně to úplně v pořádku zapadá do mini kategorie niche artových HBO seriálů (Irma Vep, Jsme, jací jsme, Bludné kruhy, Třetí den, Zahradníci), jen se na Idola logicky upíná více pozornosti kvůli zapojení Weeknda a Levinsona. I s odstupem času stále přitažlivý, ale rozhodně nedotažený projekt. 7/10 ()

HAL

Jsem solidně nadšený. A přesně, překvapují mě hlavně herecké schopnosti všech zúčastněných, a hlavně u Weeknda, u kterého jsem se bál že se tu jako autor bude snad snažit prodat se jako nějaký macho borec... a přitom ukázkově jede high functioning sociopata a borderline politováníhodného slizáka, který ale zároveň je uvěřitelně charismatický, inteligentní a svým způsobem citlivý, což v závěru i převažuje natolik, že skoro začne vzbuzovat soucit. Celkově se mi velmi líbí že tu ukazují nejen bahno i hedonismus showbusinessu (ne že bych se na to netěšil, že), ale zároveň jak extrémně schopní a umělecky kreativní ti lidé dokáží být. A jak brutální power struggle to je mezi producenty, šílenými umělci, i hvězdičkami které plynule přechází z duševní zlomenosti do control freak manipulativnosti. Lily-Rose Depp je nejen brutálně pěkná a příjemně nestydlivá, ale hlavně se potatila i v tom hereckém talentu. Škoda že je těch dílů tak málo... ale zas to aspoň dost rychle uteče. A ještě větší škoda je že není mnohem víc podobných filmů a seriálů co dokáží o sexu vyprávět bez příkras. 8/10 ()

dr.horrible

Hrozne rozporuplné. Kvôli zlým kritikám sa HBO dokonca rozhodlo vypustiť poslednú z plánovaných šiestich častí. To ale nie je úplne pravda. V skutočnosti vypustili piatu časť a šiestu miesto toho zverejnili hneď po štvrtej. A nijak to neupravili, takže postavy kludne komentujú dej chýbajúcej epizódy a nikto sa o to nestará. Ďalšia dôležitá výčitka patrí nesúladu medzi štýlmi - alebo lepšie; žánrami, s ktorými tvorcovia pracujú a vytvára krásne vyzerajúci, ale značne nesúdržný bastard. A snaď najdôležitejšia výčitka patrí nedostatočnému rozpracovaniu charakterov a ich úsmevnému - akože posunu niekam, s vývojom, ktorý si máme domyslieť. Konkrétne postava Hanka Azariu a jeho vzťahov vlastne k čomukoľvek, a tá vec s kultom, vrátane všetkých jej aktérov, tie sú až smiešne. A keď sme pri tom, ústredná kritika showbyznisu a “každý vyjebáva s každým” nefunguje tiež. Postavy The Idol sú len načančanými figúrkami, míňajúcimi sa akýmkoľvek autorským zámerom. S výnimkou tých erotických. Pochváliť treba soundtrack, jak originálne songy, tak niektoré úchvatné coververzie (napr. Lennona). Weeknd a Levinson sa s týmto fakt vyhrali. Pochváliť treba aj mladú Deppku, ktorá je stelesnenou sexualitou a telesnosťou v každom svojom pohybe a geste. Tiež stojí za zmienku kamera. A najviac treba vyzdvihnút Suzannu Son, ktorá má naozaj obdivuhodný talent…  Chápem, prečo to nakoniec zrušili, určite to je chybové, ale rozhodne to nie je “One of the worst programmes ever made”, ako to nazvali v Guardiane.  Je to skrátka povrchné porno. A porno býva povrchné. Mne osobne najviac vadí premrhaný potenciál (Zoberte si ústredný song The Family. Perfektný refrén, ale strašne málo textu a potom len opakovanie “we are family” furt dokola). 2,5* ()

viperDavid

Chápu proč to někteří puritání budou hodnotit blbě a že s to Euforii nemá nic spolenčého což nemá, ale the Idol je kurevsky dobrý a mladá kráska Vanessy Paradice, je jí velice podobná a úžasná. Jasně je to nebité sexem a zpěvem, ale o tom to je. Komu se to nelíbí, ať jde doprdele, protože seriál byl boži, hlavně kvuli Deppce ()

POMO

[Ep 01+02] Sexem nabité glamour radosti a strasti showbusiness střelců hudebního Hollywoodu. Výživná intimita a chytlavost hudebních videoklipových scén, dizajnová ultraluxusní vila a snaživá Deppova dcerka Lily-Rose. Dějově mě to na touhu po dalších epizodách nechytlo, jako booster pre-coitum atmošky na rande s vypečeným domácím kinem ale super. [Cannes FF] ()

• 25. dubna 2022 Variety oznámilo, že seriál bude přepracován a projde významným přetočením se změnami v obsazení a štábu kvůli změně kreativních směrů. Během této změny režisérka Amy Seimetz opustila projekt a Sam Levinson převzal roli režiséra seriálu. (HanzoBureshi)

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)