Vrata do podsvětí

• Kanada The Gate

Filmový horor Vrata do podsvětí zaujal ve své době diváky v amerických kinech vynikajícími speciálními triky natolik, že se po dlouho dobu držel na předních místech v žebříčku divácké atraktivity v USA. Jde o film určený mládeži i dospělým. Obyčejná Americká rodina v něm zažije neobyčejný víkend, děti totiž najdou na zahradě pootevřená vrata do podsvětí. (oficiální text distributora)

corpsy

Keby som to videl tak pred 20timi rokmi ako malý chlapec, určite by to na mne zanechalo ďalekosiahlejšie následky. A to myslím aj v tom dobrom zmysle slova. Snímok, ktorý by som kľudne mohol priradiť k osemdesiatkovým rodinným hororom, ale tento operuje s pomerne desivejšou atmosférou, ako jeho žánrový kolegovia. ()

TERRORDROME

Klasika z detstva. Pekelná diera na záhrade, z nej vyliezajú malí opičí démonkovia, spod postele šmátrajú slizké ruky a okolo sa poneviera nejaký ten zombík, ktorý schytá barbínou do oka. Na záver potom jeden veľký démon ktorého však dokáže vyhodiť do vzduchu malý model rakety so silou niekoľkotonovej atómovky ( predtým si však chlapec musí vypichnúť oko čo mu vyrástlo na dlani ). Ale každopádne, pekné efekty a (ne)príjemná hororová fantázia to spoľahlivo ťahajú dopredu a ani po rokoch ma to nesklamalo. Je to síce viac-menej určené deťom, ale keby aspoň takto vyzerali všetky dnešné stupídne, vykastrované teen horory bol by svet o niečo krajší. ()

MM_Ramone

Toto je jeden z tých titulov, o ktorých môžem tvrdiť, že som na ňom vyrastal a že značne ovplyvnil môj filmový vkus. Prvý krát som ho videl ako adolescent. Vtedy to bola vlastne horúca novinka. Ja som bol presne v tom veku, ktorý zodpovedá cieľovej skupine divákov tohto snímku. "The Gate" je neškodný, avšak veľmi dobre natočený, kinder horror. Teraz, takmer po dvadsiatich piatich rokoch, som mal možnosť znova zhliadnuť tento kanadský film. Zaspomínal som si pri ňom na svoje prvé kontakty s horrorovým subžánrom a dobre sa pobavil. *** ()

JohnnyD

Klasická spielbergovka o deťoch, ktoré musia bez pomoci dospelých bojovať proti nadprirodzeným potvorám vyliezajúcim z diery na záhrade, ide úplne podľa šablóny podobných filmov z 80tych rokov s postupným budovaním napätia a mytológie s trochou humoru, vrcholiac orgiami ručných efektov, svetiel, hmly a neónov. ()

Derek

ako mlade decko ma trailer na videokazetach od intersonicu k jednotke a aj pokracovaniu THE GATE strasil zo sna, ale zas taky horor to nebol. strasidelna amblinovka (dost z toho citit poltergeista) pre mladsich so stephenom dorffom v jeho prvej ulohe. potesia slusne "old schoolove" efekty ako i sympaticke obsadenie mladych hercov... ()

• Scenárista Michael Nankin pôvodne plánoval aj režírovanie filmu. (odmocnina)
  • Stephen Dorff v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Logo smyšlené kapely Sacrifyx's, jejíž LPčko bylo ve filmu několikrát k vidění a sehrálo v něm nemalou roli, je ve skutečnosti logem existující thrash metalové kapely Sacrifice. Kapela stejně jako snímek pochází z Kanady. (destroy83)