Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. (Bioscop)

Crejdl odpad!

Příšerně toporné herecké výkony už jenom doplňují ty neskutečně tupé dialogy. Všichni mluví spisovnou češtinou a artikulují jak divadelní herci. Všechno je to strašně nepřirozené.  Výkony českých herců posledních let se dají definovat jako zoufalé a bez emocí. ()

Timon

Solidní ztvárnění světa blízké budoucnosti je zde asi to jediné dobré. Špatné herecké výkony, nesympatické postavy a nic moc napínavý děj. Na Netflixu je filmů podobné kvality spousta s hodnocením okolo 2*. Tomuto zřejmě pomáhá efekt "na český film dobrý". ()

DexMASTER094

Nebýt poněkud rozvleklého tempa, byl by film na jedničku. Na poměry českého filmu extrémně nablýskaný a pompézní počin, kde se prakticky není s kým rovnat. Zápletka dokáže ke konci filmu i poněkud překvapit, přestože divák tak od poloviny filmu může tušit, jak vše dopadne. Mě osobně se vlastně nejvíce líbily ty momenty, kdy si lze hologram splést s člověkem, přemítat nad otázkou života a dobrovolné smrti, nebo že se člověk může "darem" naučit jakoukoliv schopnost. Když už nic jiného, tento film donutí člověka k zamyšlení. Velice solidní 4*! ()

exe.

Ten, kto čakal zaujímavý film, zostane sklamaný a kto nečakal veľa ale skôr málo, dostane presne to. Na český film zmiešaný so slovenským obsadením sa vo finálnej podobe nedeje nič zaujímavé a jedná sa len o ďalší podpriemer so zasadením do budúcnosti, ktorý si berie inšpiráciu z podobných veľkofilmov so sci-fi tematikou ako Minority Report alebo Blade Runner 2049. Problémom Bodu Obnovy je fakt, že po celý čas sa uberá len jedným smerom a dejovo neprináša skoro nič nové či zaujímavé, postavy sú na bode mrazu, ich vývoj je strašne nezaujímavý, suchý, taký nijaký, plus ďalším problémom sú dialógy, tie pôsobia ako keby sa herci naučili naspamäť text z papiera, ktorý potom preniesli do svojich replík bez nejakej chémie či emócií ako roboti (je to síce sci-fi, ale postavy vo filme boli reálni ľudia, nie stroje). Hlavná herečka, aj keď sa snaží, ťahá za kratší koniec, naopak rola Ondríka ako zápornej postavy je celkom slušná a dynamická, ocenil by som však viac priestoru a akcie z jeho strany, takto to len opäť znižuje zážitok a premrháva potenciál. Veľkým lákadlom je hlavne vizuálna stránka, CGI je zaujímavé a na naše pomery sa jedná o vyšší (nad)priemer, ktorý sa často nevidí (zaujímavé zobrazenie hologramov, áut či noviny ako z Harryho Pottera), celé to ale zrážajú dole vyššie uvedené vlastnosti, ktorými film disponuje. Chce sa to tváriť ako Cyberpunk s frekvenciou 60 fps v 4K rozlíšení, na miesto toho však dostanete 30 fps v SD kvalite. ()

marekspanel

Snad ta nejlepší 3*, co se dá dát. Zasloužilo by si to klidně i plný počet a to za technickou stránku, která je u naší produkce nevídaná a konečně na světové úrovni. Také se mi líbil nápad se zálohou sebe sama. Ovšem scénář je slabý a zápletka je prostě dosti obyčejná, na úrovni jakékoli jiné tuzemské, tuctové kriminálky. Nejvíc asi bolí dialogy, které jsou hrozně strojené i v projevu herců. Jinak herecky to zase není zlé, rozhodně tam vyčníval výkon Ivety Duškové a Hádek slušný. Hlavní role byla dobře zvolená, herečka je neokoukaná a má nějaký potenciál, ale jak se říká není špatných herců, ale špatných rolí.. Prakticky všechny motivy ať už vizuální či scénáristické jste už někde viděli, za to jsou ale pro mě zpracované kvalitně a nesklouzne to k trapnosti či parodii. To dávám k dobru 35 letému režisérovi, jakožto jeho celovečerní prvotině. A v tom je řekl bych samotný úspěch. Sám jsem to zapnul s tím, že nebudu zbytečně kritický, s očekáváním, že by to mohlo zažehnout jiskru takových filmů u nás a to se rozhodně povedlo splnit. Takže moc fandím a prakticky mohu i říct i klobouk dolů k takové prvotině, jen tak dál! :) ()

soluuun

Před zhlédnutím jsem byl doslova napumpován skepticizmem a očekával ledacos. A světe div se, ono to není vůbec špatné! Musím konstatovat, že po audiovizuální stránce mi spadla čelist a byl jsem doslova v šoku, jak věrohodně a dobře to vypadá a hlavně zní. Mnozí kritizují některé herecké výkony a já uznávám, že je to jedno z míst, kde je prostor pro zlepšení pro příště, ale tím nechci všechny herce házet do jednoho pytle. Kam ale většinová kritika míří je scénář, který většina bere jako poněkud slabý a nijak originální. Já s tím ale nemám žádný problém a naopak souhlasím s jeho užitím v takové formě, jak nám byl odprezentován. Koneckonců, je to velký projekt a obrovský risk pro filmaře a tento opatrnější přístup ke scénáři velmi vítám. Příběh funguje, drží pohromadě, neobsahuje žádné velké díry a hlavně dává smysl. Věřím, že tento film vyšle jasný signál pro ostatní tvůrce a taky že Robert Hloz se při dalším počinu nebude bát do toho pořádně šlápnout. Jako vstupenka do možná nové éry českého filmu, zasloužené 4 hvězdy. ()

allegria

Přestože mě taky překvapilo, že tento film je z naší domácí produkce, nemůžu hodnotit výš, i když jsem se zase tolik nenudila. Ale zápletka "kdo s kým o čem pro koho" byla natolik komplikovaná a vysvětlení hlavního rozuzlení tak chabé, že jsem polovinu z toho nepochopila. A ty detaily po střelbě do lidí by si už konečně mohli (nejen naši) režiséři a scenáristé snad odpustit. Zvláště v dnešní době. Mně aspoň to teda silně kazí dojem z pěkného filmu a hlavně je to úplně pitomý a naprosto zbytečný zlozvyk. Kdo to potřebuje k uměleckému vzrušení, ať si zajde na jatka. ()

MikSpeedy

Očekávání byla velká a co se týče vizuální stránky byl film hezky udělaný. Bohužel líné tempo a prkená hlavní postava detektivky spolu s čitelným dějem tohle sci-fi sráží dolů. ()

Igy007 odpad!

Ententýky dvě hmoždinky, mladý člověk šel z metra ... Přijde mi to, jako by někdo vykradl kusy známých filmů a poslepoval je do jednoho divnocelku. Nudného divnocelku, sterilní bezduché bejkárny. Ty pokusy o jakože budoucnost vyznívají až trapně ... ztvárnění Prahy je ohavné. Zvukový podkres se snaží navodit iluzi napětí, nedaří se, vinu má absence děje, scénáře, nevyvolává to jiný dojem než nudu. I dobří herci stojí za prd. Asi nejhorší je ta paní, co předstírá hlavní postavu. Ona je něčí známá nebo dcera ? Nebo proč byla obsazena ? Po chvilce mi ta leklá ryba už vyloženě lezla na nervy. Každou chvíli jsem se přistihla, že ačkoliv sedím přímo u toho, myšlenky mi zase odběhly jinam. Působí to na mě jako by nějaké zbohatlické děcko dostalo od táty pár desítek mega, aby se nějak zabavilo, koupilo si pár kejklířů a tátu neotravovalo; výsledkem je tato zbytečnost. Jistotu samozřejmě mít nemohu, přesto mám silný pocit, že jedinci, kteří něčemu takovému dali vysoké hodnocení, mají rozvinutou kognitivní disonáns :D ()

fafejt001

NA   české   poměry  ,  opravdu  vydařené  . Pokud  by  byl  scénář  o  něco  málo  komplikovanější  a  napínavější  ,  tak  bych  dal  plný  počet . Hádek  a  Mohylová   dost  dobré  . A  hlavně  ta  vizualizace  města   fakticky  hooodně   dobré  . Takže  ,   za  nějaký   čas   ,  dá  se to   shlédnout     opět     na  Dvd .  Ovšem  kino   je  kino  . ()

Dvorik

Dialogy to je v tomhle filmu opravdu zazitek. Ozvuceni dialogu je dalsi perla, vsichni tak nejak monotonne huhnaji a odrikavaji napsany scenar. Obsazeni jedna velka tragedie. Proc je v hlavni roli nejaka Mohylova, ktera v zadnym filmu nikdy nehrala a tudiz nemuze utahnout rovnou hlavni roli. Ze je to vykradacka vsemoznych sci-fi to vem cert. Potencial to melo, bohuzel to zase scenar/casting/rezie poslala do kopru. EDIT: tohle melo nominaci na nejlepsi hudbu a zvuk na Ceskeho lva? To uz se vazne asi vsichni posrali nebo ohluchli. ()

sus

Prvnich 50min filmu v docela rychlem tempu, clovek se v tom navalu informaci docela ztraci, neni cas se vubec venovat postavam a dostatecne pochopit jejich roli. Pokud bych mel hodnotit podle meho meritka americkych scifi filmu, tak velmi prumerne scifi 60%, ale velice prijemne me prekvapilo, jak je to zpracovane - prostredi, atmosfera, na ceske pomery zatim pro me nevidane. Musim ubrat hvezdu za scenar, ale zase pridat hvezdu za zpracovani, hudbu a her. vykony, takze 75% ()

Ruadek

Tohle bylo neuvěřitelně dobré. Nejen na české poměry. Chytrá sci-fi, výborný scénář, minimum nelogičností, skvělý look a hudební podkres, výborné herecké obsazení. Klobouk dolů. Doufám, že to není na delší dobu poslední sci-fi počin v české režii. ()

Heywood

Rozplývání se nad Bodem obnovy mi připadá až příliš masové, ale přiznejme si, že námět je dobrý, (to oživování mi trochu připomínalo 6. den od Rogera Spottiswooda a Arnoldem - 2000), ale jinak to mělo na české poměry výborný vizuál, zápletku, slušné herecké výkony a přeci jenom trochu očekávaný konec, který ale filmu neublížil. Andrea Mohylová tedy není můj typ, ale hrála tu policistku dost dobře, byť je všem divákům jasné, že je to v budoucnosti. V reálu žádná taková u naší policie není. (A podle mě ani v budoucnosti nebude, takže film je sci-fi i v oblasti výkonů policie). Hamižnost je smrtelný hřích a za velkými penězi hledejme zločin. Poselství je naplněno včetně té kritické stránky upracovaných manažerů, co jsou jediní, nenahraditelní a data si nezálohují v budoucnosti na žádném cloudu, ačkoliv to děti dnes v 15-ti letech dělají běžně… No, tady to asi chtělo nějakého poradce pro IT, protože  umělá inteligence  není novinkou a i v době, kdy se film chystal již existovala. Tudíž její selhání zlým zásahem bych uvítal více, než přihlouplý vir v počítači, ale nešť. Stále je to výborný a odvážný film, co si v české bídě zaslouží ocenění, byť marně přemítám, zda způsob vyjadřování herců (ostré, úsečné, někdy až chrlené věty) mělo být odrazem budoucnosti a komunikace mezi lidmi, tedy úmysl, nebo to byl jen šlendrián. Věřím v to první, tak 70% ()

Tomas_PO

Československé sci-fi s dobrými hodnoteniami, to znie ako vhodná voľba. Obzvlášť, keď je ľahko dostupné na Netflixe. Skvelá kamera, ako aj haj-tech scény, ktoré vôbec nevyzerajú márne, či trápne. Nesklamal ani nápad, aj keď čiastočne recyklovaný. No čo už v sci-fi žánri recyklované nebolo, že? Sklamala ale zápletka, pričom dramatizáciu sa dlhšie ako prvú tretinu firmu udržať nepodarilo. To isté platí aj pre dialógy, kde českoslovenčina proste nepasuje. No aspoň netrhá uši, ako sa to zvyčajne pri československej produkcii, snažiacej sa o zahraničnú úroveň, stáva. ()

Grimaldi

Tento český pohled na ne až tak vzdálenou budoucnost je minimálně po vizuální stránce opravdu skvělý. V rámci našich poměru určitě. Co už tak skvělé nebylo byl příběh filmu. Na první pohled zajímavá zápletka se v průběhu času přemění jen na průměrný detektivní příběh, u kterého i díky obsazení jako divák tak nějak budete dopředu tušit kdo a s kým. Akorát to proč u některých postav nevím ani po skončení filmu. I tak ale všem členům tvůrčího týmu přeji další podobné i jiné příležitosti, talent mají bezesporu a snad ho budou moci i v budoucnu nám divákům předvést. ()

Benjo

Nadstandarní efekty a estetika. Svižné tempo. Zajímavý námět. Zábavný to docela bylo, ale příběh je nedomyšlený a scénář jeli autoři zřejmě ve stylu: "na jaké klišé jsme ještě zapomněli?" ...škoda.   Cením milý easteregg pro české evangelíky. ()

Rian_witcher

Moc hezký nápad, výborná Mohylová a slušně hrající Hádek. Zbytek včetně Neužila působil jen jako levný komparz. Jako obvykle u českých filmů dost mizerný zvuk. Venkovní futuristické prostředí působilo po většinu filmu skvěle, ovšem zjevně studiové kulisy bytů a pokojů srážely diváka zase zpět k TV inscenacím. Ale je to nadprůměrný československý film, tak jdu až na 4*. ()

hufnagel

Na to,že vidím český sci-fi film,tak aspoň vizuál bol na svetovej úrovni.V scenári to už viacej škrípalo,ale pokus hodnotím,ako nadpriemerný. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky