Jeden život je britský životopisný film o britském humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi. Film sleduje Wintona, který se ohlíží za svou minulostí, kdy pomáhal skupinám židovských dětí v Němci okupovaném Československu, aby se mohly ukrýt a uprchnout v letech 1938-39, těsně před začátkem druhé světové války. (Vertical Entertainment)

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrné,skvělé filmové zpracování. Anthony Hopkins je jako vždy skvělý. "Ten kdo zachání jeden život zachrání celý svět". Povedené,kvalitní filmové zpracování. No dost možná jeden z nejlepších bijáků roku....?! ()

Lamarr

právě jsem dorazil z kina, kde při závěrečných titulcích zůstalo málo očí suchých. Anthony Hopkins svým jedinečným projevem naprosto strhnul veškeré zásluhy na sebe, přičemž Johny Flynn zůstal pouze u průměru, za pár dní si těžko vybavím jeho scénu, která by mě zaujala. Zato silnej pocit po výkonu sira Hopkinse zůstane a to pořádně dlouho. Od scénáře jsem čekal malinko víc, a protože srovnatelná Spielbergova pecka má ode mně 5/5, tady dávám 4/5. Přesto rozhodně nadprůměrný kousek. ()

Patrik729

Na diváka presne mierené emocionálne vydieranie, ktoré ale funguje ako má a efektívne pôsobí na moje slniečkárske srdce. P.S. V týchto dobách viac ako vítané. ()

Hanka_M

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Snímek v klasickém vyprávění, kde vůbec nevadí konvence, protože scénář a jeho hlavní postava perfektně funguje. ()

TondaHajek

Překvapivě na mě film moc velký dojem neudělal. Vzhledem k vysokému hodnocení, skvělému Anthony Hopkinsovi v hlavní roli a Belatrix Lestrangeové ve vedlejší jsem měl určitá očekávání, která se zkrátka nenaplnila. Chybělo mi tam asi nějaké větší drama, vykreslení postav nebo jakékoliv oživení jinak celkem prostého příběhu (a ne, paralelní vyprávění nestačilo, ačkoliv určitě bylo dobrým rozhodnutím). Ve výsledku tedy nemám z filmu tak dobrý pocit jako zjevně většina hodnotících a jeho stopáž mi připadala mírně delší, než bylo nutné. Přesto všechno stále zajímavý životopisný počin, kde se možná něco nového dozvíte a zabijete dvě hodiny času. ()

stuj

Čest Nicholasi Wintonovi. Byl to člověk, který opravdu něco dokázal. Jeho život měl rozhodně smysl. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh