Zaříkávači slonů

• Indie The Elephant Whisperers
Dokumentární / Krátkometrážní
Indie, 2022, 41 min

Bomman a Bellie se na jihu Indie starají o osiřelé slůně Raghu a společně tvoří velmi netradiční rodinu. (Netflix)

FeriusParfax

Nojooono. Holka se zase roztopila nad zvířátkama… Sloni jsou ale tak úžasná, chytrá, pohodová a mírumilovná stvoření! Hrozně hezky se na vzájemnou lásku slonů a lidí koukalo. Přímo na vás z obrazovky sršela. Skoro to vypadá, že nic víc není ke štěstí a spokojenému životu potřeba. Zachránění sloni byli naprosto skvělí (hrátky ve vodě, s chobotem, lidmi, spokojenost). Hodně mě zamrzelo jejich odloučení a následný stesk po sobě. 40 minut uteklo jak nic. ()

Stanislaus

Zaříkávači slonů jsou mile natočeným exkurzem do života Bommana, Bellie a jejich sloních "dětí". Zpočátku na mě film sice působil trochu amatérským dojmem, což ale během sledování rychle vyprchalo a byl jsem tak svědkem zobrazení nádherného pouta mezi slonem a člověkem. Vedle linie se slony se divák dozví i něco o životě chovatelů a motivaci k jejich práci, takže film nepůsobí tak monotónně. ()

Johnny.ARN

Sloníky sú super. A ako zaznelo, sú ako ľudia, len nehovoria. Ale vedia vyštudovať vysokú školu a riadiť auto, úplne ako ľudia. Bez toho ľudského komparzu by to bola plná paľba. 3 z 5 ()

Frajer42

V Indii krátkometrážní film znamenal 41 minut. Těchto 41 minut, ale uběhlo v krásné přírodě v přitomnosti majestátních slonů neskutečně rychle. Netušil jsem, že mě tento dokument tak pohladí po duši. Moc rád jsem nakoukl do sloní duše a dozvěděl se o jak citlivá a empatická stvoření se jedná. Téma je zpracované s obrovským citem a Netflix znovu ukazuje, že podobné dokumenty tvořit prostě umí. [85 %] ()

• Režisér Kartiki Gonsalves strávil pět let s kmenem Kattunayakan, aby mohl natočit tento dokument. Říká, že se s Raghuem seznámil, když mu byly tři měsíce, a dokument se začal natáčet až za dalších 18 měsíců. (Johnny.ARN)
  • Štáb natáčel mnoho dalších obyvatel džungle, což vedlo k mnoha blízkým setkáním s divokými zvířaty. Jednou se potulující stádo divokých slonů vrhlo přímo na štáb a kameraman musel rychle skočit na kapotu odjíždějícího auta. (Johnny.ARN)
  • Vše se natáčelo v přirozeném světle, protože režisérovi Kartiki Gonsalvesovi se nelíbila představa, že by se kolem slonů rozzářila světla. Kattunayakané používají světlo svíček nebo malých žárovek, takže se štáb řídil tímto způsobem. (Johnny.ARN)