Rok 1946, Idah Parsons. Dcéra bohatých rodičov sa zúčastní večierku, kde sa stane obeťou brutálneho znásilnenia. Pred ešte horším osudom ju zachránia jej psy, ktoré spravia s násilníkom krátky proces. Následne sa Ida rozhodne odísť na opustený ostrov, kde sa jej narodí znetvorené dieťa. O takmer 40 rokov neskôr sa skupinka tínedžerov vracia na ostrov, kde trávia prázdniny. Stratia však kontrolu nad loďkou a úplne ju zdemolujú na pobrežných skalách Psieho ostrova. Keďže počuli reči o istej žene, bývajúcej na ostrove so svojími psami, rozhodnú sa ostrov preskúmať a pohľadať pomoc. Klopú však na nesprávne dvere, tu nebýva žiadna Matka Tereza... (beso74)

Bloody13

Výlet na lodi se pro partičku teenagerů stane noční můrou, když se po jejím výbuchu ocitnou na malém pustém ostrově. Štěstí trosečníků však netrvá dlouho, jelikož od samého začátku je zpoza křovin a stromů cosi sleduje... Další ze zástupců klasických slasherů, kterých se počátkem 80. let vyrojilo jako hub po dešti. Humongous ze všeho nejvíc připomíná Pátek třináctého a Antropophagus. Tichý ostrov, rozlehlé lesy, ne tak opuštěný dům a mladé oběti, co jsou v tomhle prostředí neustále sledováni degenerovaným zabijákem, který si navíc doma schovává svojí uschlou matinku. Atmosféru to má dobrou, jen té hluboké tmy, v níž nejde nic vidět, je až příliš. Každopádně v pohodě vyvražďovačka, něco jako The Slayer. ()

Campbell

Celkme dobrá napodobenina Pátku 13. Film sice není nijak extra pátku podobný ale ten konec z toho pořádně smrdí. Každopádně je to hloupoučký slasher kterých je milion, ale nějakým způsobem si mě dokázal uchytit. Vražd je pomálu a maska vraha, nebo spíše make-up je nic moc. Hlavně ta spálenina na konci je strašná. Ale má to atmosféru a ten dům byl parádní. Ale i přes to je to prostě až moc obyčejný a hloupý na to abych dal větší hodnocení, ale pokud máte rádi slashery a nic jiného Vám nejde do ruky tak to zkuste. ()

JohnnyD

7/10 Vydarená vykrádačka Piatku trinásteho. Vo všetkých ohľadoch kvalitné remeslo. Film má skvelú atmosféru a dej, ktorý postupne odhaľuje škrepy z tajomstva, ktoré ukrýva neobývaný ostrov. Pravdaže nie je to prvá liga, ale v rámci možností i v porovnaní s inými dobovými slashermi je to jednoznačne silný nadpriemer. ()

Ten Druhy

Film má atraktívny príbeh, dobrú atmosféru, sympatických hercov a na začiatku iskrí erotikou. Má však aj pomalý rozbeh a vyznačuje sa opatrným prístupom. Hlavné monštrum, nechcený produkt znásilnenia, netvor z ostrova vždy strašne zabručí, schmatne obeť a zmizne. Po celý film mu do tváre nevidno. Obraz bol na môj vkus tmavý. Trocha svetla a hneď by to bolo lepšie! ()

corpsy

Mám síce radšej ráznejšie ( rozumej explicitnejšie gore ) kúsky zo žánru slasher, ale tento sa môže pochváliť vynikajúcou atmosférickou formálnou stránkou. Čo to mi to pripomenulo kultovku THE PROWLER (81). Toto je jeden z ambicióznejších počinov v tomto odvetví hororu ( čo zrejme robí aj krajina vzniku ) a jeden z tých, ktorý mierne vytŕčajú. Takže pochvala. ()