Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

eraserhead666

Byly doby, kdy jsem měl příběhy o zlodějích hodně rád. Jen mi dneska mnohé přijdou zbytečně překombinované. Třeba jako tenhle. Jako kouká se na to hezky, jen u toho člověk musí vypnout mozek, je to zajímavě obsazené (Rhames, Connery, Patton), ale Zeta-Jones na mě nikdy nefungovala. Stejná zívačka jako Megan Fox. 2.5* ()

Hal_Moore

Hvězdy Sean Connery a Catherine Zeta-Jonesová v "Crownovském" dobrodružném loupeživém dobrodružství. Snad každý film, kde se objeví Sean Connery má svou kvalitu a ani tento není vyjímkou. Už jen jeho hlas je charismatický sám o sobě. Zeta-Jonesová je tak krásná a přitažlivá jak v Zorrovi. Ačkoli některé jejich společné scény chemii nepostrádají, něco tomu chybí. Snad pořád si budete klást otázky typu kdy je chytnou, nebo kdo je dobrý a kdo špatný. Na obě otázky vám odpoví finále. Společně s postavami se podíváme do různých částí světa, jmenovitě do New Yorku, Skotska a Malajsie. Ta nejlepší část se odehrává v kdysy nejvyšší obytné budově světa. Nemůžu opomenout dva skvělé herce ve vedlejších rolích - Vinga Rhamese a Willa Pattona... Nevím co dodat. Mohlo to být ještě o fous lepší... ()

k212

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné. ()

Kaka

Pokud vynecháme fakt, že dějově je Past jaksi silně "polévková" a víceméně čistě oddychová zábava, tak jednu nesmírnou přednost má (i když si toho mnozí nevšimnou). Geniálně vykreslený je vztah mezi Connerym a Zetou-Jones a to především ze strany Conneryho. Intimní scény (deka, proplétání se mezi lasery) jsou to nejlepší a mimika Conneryho je tak dokonalá, že se mu dá v očích krásně přečíst co se mu v dané vteřině honí hlavou (samota - touha překonat ji/zbavit se jí). Osamělého elegána s dobrým srdcem zahrál natolik kvalitně, že neváhám sáhnout k plnému hodnocení. Kvalitní a inteligentní zábava. ()

ilemas

Průměrný thriller na který se i po mnoha letech vždy rád podívám nejen kvůli krásné Catherine Zeta-Jones a zvedám hodnocení. I přes své nedostatky a naivitu má film něco do sebe. Dobře se na něj dívá a vždy zpraví náladu jak to mezi profesionálními zloději jiskří. A na krásně vystrčený zadeček byť v kalhotách je velice krásný pohled. ()

• Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)
  • Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)