Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

Pavlínka9

Eddie Murphy pro mě začal být opravdu kvalitním hercem - pro mě v dobrém slova smyslu až cca od roku 2000. Tohle je film, který není pro mě - ale chápu, že plno puberťákům se to může líbit. Já mám ráda jiný styl zábavy a tohle mi nepřišlo hlavně ani vtipný...Herecky příšerný, téma - super - v rámci tématu hubnutí a tím, jak společnost vnímá lidi s nadváhou, ale jinak - vůbec nelituji toho, že jsem to viděla až teď...A jak jsem pochopila, druhý díl bude ještě horší :D Ale snad to zvládnu :D ()

Prochy38

A to to ze začátku vypadalo fakt dobře. E. Murphy je výborný komik a mám ho fakt rád, ale s tímhle šlápl opravdu vedle. J. Pinkett Smith je krásná ženská a tady se tím rozhodně netají, už jen díky tomu nedávám * jen jednu. Nebavilo mě to, nebavil jsem se. Nebavil se nikdo v mém okolí. Trapný černošský humor prostě nemusím.... ()

kritiklon

Murphyovská ptákovina se vší noblesou! Je zde několik dobrých vtípků, ale daleko častěji je to trapné. Místy je to i celkem nuda s inteligencí psího exkrementu. Když jsem byl ještě malej tak se na to možná dalo koukat. Co si budem povídat, děti baví všelijaké americké hlouposti a obscénnosti. Tudíž děti to možná ocení než dospějou. Ale dnes už mi to příjde jako podřadná komedie s povětšinou špatným humorem. Prostě přihlouplá americká slátanina! 2* za 44% ()

kapsomut

Vím, že to není moc inteligentní humor, koukat se na rodinku tlusťochů jak prdí u stolu při večeři, ale má to své kouzlo. Tento druh humoru mi nevadí, protože tyto druhy komedie jsou výborné na odreagování a klidně i pro pobavení. Jistě, tenhle humor tu neuznává okolo 80 až 90 % lidí, ale mě nevadí. 4* za skvělé pobavení a odreagování, 2* za místy trochu stupidní pasáže, 4* za Eddieho. Tenhle pohodovej filmeček ode mě dostává právem 4* a řadí se mezi mé oblíbené komedie! ()

Marsik

HBO COMEDY - Scény z klubu "Řev" byly jednoznačně nejlepší a nejvtipnější záležitostí z celého filmu. Zbytek bohužel už o dost méně vtipný, i když uznávám, že před mnoha lety jsem se dost smál i u scény, kde celá rodina prdí u večeře. Každopádně dnes, v roce 2013, musím uznat, že v celém filmu je dost povrchní a primitivní humor. Ale jako malej jsem měl Profesora rád a závěrečné titulky (Oldřich Kaiser, Oldřich Kaiser, Oldřich Kaiser,...) prokládané nepovedenými scénami jsem považoval za skvělou bžundu :) 65% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 27. června 1996 v Universal City v Kalifornii. (Varan)
  • Film se natáčel v Beverly Hills v Los Angeles, v San Marinu a v Pasadeně v Kalifornii. Natáčelo se od 8. května do 8. září 1996. (rafix)
  • Jerry Lewis si měl střihnout cameo, ale nakonec jej odmítl, protože se mu ve scénáři nezamlouvalo množství vtipů o prdění. (Cheeker)