Režie:
Ivan PokornýScénář:
Jiří BednářKamera:
Vladimír HolomekHudba:
Martin NěmecHrají:
Robert Jašków, Vojtěch Kotek, Jorga Kotrbová, Jan Hrušínský, Jiří Datel Novotný, Jana Janěková ml., Nikolaj Hejko, Simona Babčáková, Michal Hofbauer (více)VOD (1)
Obsahy(1)
V jedné z našich mužských věznic dojde jedné noci k nedokonané vraždě vězně. Motivy tohoto násilného činu se snaží rozplést spolu s policejním vyšetřovatelem i mladá vězeňská psycholožka, odkrývající před námi i mnoho netušeného o pravidlech "morálky" v těchto zařízeních. Příběh se otevírá dramatickým momentem hádky mezi učitelem a žákem, která po zvláště provokativní a zcela osobní poznámce drzého kluka vůči učiteli skončí jeho fyzickým napadením a díky nešťastnému pádu na ostrý předmět i jeho smrtí. Dále už přichází jen soud a mladý učitel je odsouzen a poslán do vězení, kde si začne "odpykávat" mezi spoluvězni další trest - coby pedofil! (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Robert Jašków
Československo
Nejlepší filmy:
Operace Silver A (2007) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
České století (2013) (seriál)
Vojtěch Kotek
Československo
Nejlepší filmy:
České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2012) (divadelní záznam)
Hořící keř (2013) (TV film)
I ve smrti sami (2004) (TV film)
Jorga Kotrbová
Československo
Nejlepší filmy:
Divoká planeta (1973)
Racek (1996) (divadelní záznam)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Jan Hrušínský
Československo
Nejlepší filmy:
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Dívka na koštěti (1971)
Jiří Datel Novotný
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Zánik samoty Berhof (1983)
Jana Janěková ml.
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Smrt Hippodamie (2007) (divadelní záznam)
Nikolaj Hejko
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Kolja (1996)
Velká voda (2004)
Přelud (2004)
Simona Babčáková
Československo
Nejlepší filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)
Ochránce (2021) (seriál)
Ve stínu (2012)
Michal Hofbauer
Československo
Nejlepší filmy:
Páni kluci (1975)
Operace Silver A (2007) (TV film)
Želary (2003)
Hana Seidlová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Pupendo (2003)
Jak si nepodělat život (2019) (seriál)
Marek Ronec
Československo
Nejlepší filmy:
Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes! (2004) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Noc rozhodnutí (1993) (TV film)
Josef Carda
Československo
Nejlepší filmy:
Ochránce (2021) (seriál)
Jakub a jeho pán (2014) (divadelní záznam)
Paní z Izieu (2007) (TV film)
Klára Cibulková
Československo
Nejlepší filmy:
Swingtime (2007) (TV film)
Habermannův mlýn (2010)
V erbu lvice (1994)
Martin Hofmann
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Ochránce (2021) (seriál)
P.F. 77 (2003) (TV film)
Jiří Body
Nejlepší filmy:
Smrt pedofila (2003) (TV film)
Luboš Vrňata
Nejlepší filmy:
Smrt pedofila (2003) (TV film)
Expozitura (2009) (seriál)
Non Plus Ultras (2004)
Edita Deméterová
Nejlepší filmy:
Smrt pedofila (2003) (TV film)
Tomáš Turek
Československo
Nejlepší filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)
Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)
Devadesátky (2022) (seriál)
Jan Novotný
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)
Král Lear (2003) (divadelní záznam)
Magdaléna Weigertová
Československo
Nejlepší filmy:
Kopytem sem, kopytem tam (1988)
Zrádci (2020) (seriál)
Střílej oběma rukama (1976) (TV film)