Větrný démon

• Česko Démonické větry (festivalový název) (více)

Cory s několika přáteli navštíví starou usedlost, kde jeho předkové, jak se později ukáže, holdovali černé magii a démonismu. Místní je od pobytu v domě odrazují, skupinka však na jejich prosby nedbá. Ve vzduchu je však něco smrtelného a v domě už na partu přátel čekají démóni. Brána do pekel se otevírá… (pfa)

TomX2

Veterný démon je podpriemerný horor, na ktorom snáď ani nič zaujímavé nenájdete. Pár krát tam pleskne krv, sú tam rôzne kreatúry ktoré vyzerajú a zaujímavo a soundtrack je dobrý, ale to je asi tak všetko. Herecké výkony veľmi slabé, postavy nesympatické, scenár nič moc a akcii sa dočkáme až v poslednej polhodine. U mňa to je niečo medzi dvoma-troma hviezdami, no vzhľadom k tomu, že som sa takmer vôbec nebavil dám hodnotenie nižšie. ()

Karamanlis

O nejakej originalite v prípade Veterného démona nemôže byť reči, inšpirácia Evil Deadom, Bavovými Démonmi či od dva roky staršou Nocou démonov je neprehliadnuteľná, ale na druhej strane podobných démonských hororov nebolo natočených zase až tak veľa, takže divák obľúbujúci túto tematiku si Demon Wind určite dokáže vychutnať. Film ani na chvíľu nenudí, ohyzdní démoni sa na scéne objavujú už od počiatočných minút a po príchode partie teenagerov na prekliatu usadlosť okamžite začína poctivá akčno-hororová rezanica, umocnená pôsobivými trikmi a maskami. ()

fcreading

Demon Wind som mohol veľkým oblukom obísť, ale rozhodol som sa, že dám tomuto filmu šancu. A moja volba sa ukázala byť zlá. Spočiatku sa začneme pohybovať v pomalom tempe, akcia sa zadrží, režisér vytiahne neohrabaný dialóg a hlúpych hercov, kde jeden začne prehrávať toho druhého. Na filme nezaujme skoro nic, co by aspoň za zmienku stálo za to. PS: Ale gore efekty neboli zlé. ()

tron

„Robíš chybu.“ – „Možno. Ale je to MOJA chyba.“ Typický pohrobok 80-tych rokov. Znesiteľné béčko, snažiace sa (9 rokov po premiére Raimiho kultovky) kopírovať Evil Dead. Je to poznať hlavne na maskách, násilí a situovaní deja do chaty, z ktorej je nemožné dostať sa von. Scenár hrozný, k tomu predpotopné CGI (našťastie je to len pár desiatok sekúnd), nesympatické postavy a samoúčelné násilie. A woodoo na Tahiti? Nepomýlili si to náhodou s Haiti alebo s Afrikou?!? ()

cariada

Čekal jsem blbost, ale dostalo se mě pěkné gore plné akce i napětí. Zápletka je prostá skupina přátel jede kam si na samotu, kde má jeden z nich barák, ale něco se tam stalo a on to jede z jistit. Poněkud jsem nechápal, že s nim jela taková spousta lidí na druhou stranu aspoň bylo koho masakrovat. Zvláštní je, že v podstatě na samotě na polní cestě je benzínka a hospoda, tam asi musí mít tržby. Tohle je ale poměrně častý jev v Amerických filmech. Dobrá mrazivá atmosféra i pěkný kozy, hodně krve a nechutností, povedený horor. ()