Reklama

Reklama

Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (464)

choze 

všechny recenze uživatele

Velkorysá a svižně ubíhající procházka převrácenou gigantickou rakví plnou všudypřítomných zohavených mrtvol s vodním živlem v patách, sestávající ze série destrukčních a nervydrásajících scének, které otestují váš strach z výšek, uzavřených prostor a samozřejmě z vody. Originál měl zajímavější postavy, o něž jste se opravdu báli, a k nimž byli tvůrci opravdu nelítostní, remake zase hrotí jednotlivé překážky a je plochou, ale nenudící velkolepou katastrofickou jízdou. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

jelikož se zajímám o filmové triky, tak mě začátek Poseidonu potěšil. Úvodní záběr skutečně technicky (bohužel i finančně) trumfnul Titanic, ovšem s otočením onoho mohutného kolosu se obrací i kvalita samotného filmu. První půlhodina (tedy včetně převrácení) je vkusnou popcornovou podívanou, ovšem co se potom občas začne dít za ptákoviny, to zůstává rozum stát. Trocha klišé neuškodí, ale některé pasáže a dialogy jsou dost hloupoučké. Čím víc se přeživší blíží ke dnu (tedy k očekáváné záchraně), tím se film stává nesnesitelnějším. Ale celkově jde o docela slušnou "brain-off" zábavu pro VELICE nudné večery. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tradiční popcornová jednohubka. O postavách nevíte skoro nic, protože hned po 10 minutách přijde hnusně digitální vlna a většinu lidí zabije, takže si ani nemáte koho oblíbit (on ani nikdo zvlášť dobře nehraje,ale na Emmy Rossum se aspoň hezky kouká). Celej ten příběh je malinko přiblblej, ale Petersen má akční scény ještě pořád v ruce, takže jsou opravdu napínavé. A je to dostatečně krátký na to, aby to začalo nudit. Prostě jednou to stačí, žádnej zázrak to ale není. 50% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

-Je to s námi zlé? -Je to velmi zlé. Petersenovi už z té vody měkne mozek. Natočit jalové drama o jedné větší loďce převrácené pupkem nahoru a následně jej vydávat za moderní, superrealistický katastrofický film (Cinema 7/06), to svědčí přinejmenším o naprosté neschopnosti sebekritiky. Ignorace fyzikálních zákonů není jev, který bych si dovolil kritizovat (jelikož fyzice houby rozumím), ale šablonovité postavičky pár jedovatých slin zaslouží. Každý ze skupinky přežívajících se chová buď jako „an American Hero“, nebo jako kretén (někdy to vychází nastejno), nikdo jako člověk. Nepřipadá vám zvláštní, když se na jedné lodi sejde středoškolský závodní plavec, bývalý starosta New Yorku, homosexuální architekt-sebevrah a matka v lodičkách? Nemluvě o tom, že všichni mají žábry. Poseidon je, počínaje úvodní scénou, nechutně drahým a velkolepým filmem. Hnusné digitální triky střídají ty méně hnusné, něco odněkud neustále padá, vybuchuje, kov skřípe, lidé vřískají – na velkém plátně to mohl být Zážitek, dle dozvuků z Varů ne nutně Zážitek, jenž zamýšleli tvůrci, leč stále Zážitek. Jenže v televizi? S průměrným ozvučením, bez popcornu a vychlazené coly? Zapomeňte. Zapomeňte každopádně a doufejte přitom, že tomu odvážnému Sasovi brzy dojdou nejen nápady, ale rovněž finance. Apendix: Podle mnoha ohlasů jsem seznámení velké vlny s malou lodí čekal záhy po doběhnutí úvodních titulků, něco ve smyslu: „Ahoj“, „Ahoj“, „Šplouch“, skutečnost se má tak, že prolog zabírá nehorázných deset minut. :-) 45% Zajímavé komentáře: Dadel, numi, T2, uzzi, Balu..., Triple H, curunir ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Do Varů jako "půlnoční film" se to skvěle hodí, takovou vysmátou atmosféru, kdy se posměšně tleská každé podařené záchranné akci a každé stupidní hlášce, v normálním kině nezažijete. Ale film jako takový ničím nepřekvapí. Hrdinové jsou hrdinní, voda je mokrá, CGI grafika je špatná (úvodní vychvalovaný záběr možná stál dva miliony dolarů, ale postava Joshe Lucase se po digitální lodi pohybuje ještě méně přirozeně než postavičky v Diablu), dialogy jsou debilní (mým favoritem je následující rozhovor dvou dívek: "Tvůj táta mi někoho připomíná." "Když jsem byla malá, dělal starostu New Yorku." "COOL!"), konec je happy...ale po všem tom (rádoby)umění jde o příjemnou změnu. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (25)

  • Ke konci filmu jdou nahoru po obráceném schodišti. Jenže tím, že byla loď převrácená, musel i vchod do vedlejší místnosti být ze spodní strany schodiště, nikoliv svrchu. (Terva)
  • Voda, používaná při natáčení v atelierech, se ukázala být substancí poměrně zrádnou. Někdy byla studená, někdy teplejší, obvykle se štáb snažil najít teplotu pro herce co nejpříjemnější. Což ovšem mělo i svou stinnou stránku, jak komentoval Josh Lucas (Dylan Johns): "Nemusím vám vykládat, co s vámi udělá, když jste dlouho ve stučné vodě, ale možná nevíte, že v teplé se mnohem rychleji množí bakterie. Takže mezi námi začalo řádit něco jako taková hnusnější chřipka. V jednu chvíli jsme přišli asi o třetinu štábu. Já jsem během natáčení dvakrát v nemocnici rovnou ležel, ale na návštěvě jsem tam byl... už ani nevím kolikrát. A při jedné mi doktor dokonce poděkoval, protože jsme jim během těch našich pěti měsíců o třicet procent zvedli zisky. Díky Poseidonu měli o deset až patnáct pacientů denně navíc." (NIRO)
  • Přestože je loď obrácená, v mnoha scénách jsou vidět běžně stojící lavice. (Beckett51)

Související novinky

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (více)

Reklama

Reklama