Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

Ukázka z filmu 2

adamulefa

Top na Discovery ! Tesne za Medveďom. Adam a Jamie sú super duo (i keď Adam u mňa vedie) + krásna ginger Kari Byron s kolegami, to je ono ! Každý diel dokáže zaujať, pobaviť ba aj niečo naučiť. Napríklad, že: sloni sa naozaj boja myší, z väzenia sa dá ujsť na lane z toaleťáku, olovený balón môže lietať alebo, že v roku 1969 sa na Mesiac dostali ľudia. ()

lakikaki

Dokonalá ukážka toho, že aj dokumenty sa dajú točiť takou formou, aby zaujali radového diváka a že aj rôzne vedecké zákonitosti sa dajú jednoducho vysvetliť každému. Navyše sa pri pozeraní Mythbusters dobre zabavíte. Jedinou chybičkou tohto seriálu je, že ho vysielajú len na Discovery Channel a na to, aby ste sa dočkali nejakých nových častí musíte vidieť niekoľkokrát časti, ktoré ste už niekoľkokrát videli predtým. :) ()

Tumbik

Tenhle pořad prostě zbožňuju - je neskutečně originální, hlavní moderátorské duo - Hyneman a Savage - nemá chybu, avšak ostatní moderátoři jsou taky vynikající. Každý díl pořadu obsahuje mnoho užitečných, neužitečných, ale i neskutečně zajímavých informací, které byste se jinak asi ani nedozvěděli. Skvělý pořad :). ()

The Viper odpad!

Nevím koho můžou zajímat z internetu vytažené idiotské mýty, které se pětice nesympatických ''vědců'' z čeho jednoho asijského nerda, snaží vyřešit. Dále nevím kde podobné debilní pořady berou peníze na to ničit kamiony, auta a další drahé věci pro nic za nic, aby nakrmili mozky tupých diváků nejen z USA. Bohužel jsem se neudržel a začal jsem myslet na to, kolik takové nesmysly jako toto stojí a po světě kolik míst trpí chudobou a hladem. ()

Antaeus

Mám rád ich humor, ktorý mi sadol. Aj vedecké pozadie, ktoré nie je len samoúčelnou zmesou "odborných" alebo na prvé počutie "odborne" znejúcich výrazov. "Mýty", ktoré boriči rozoberajú, sú síce prevažne americké, ale mnohé z nich sú známe ba dokonca udomácnené aj u nás. Je sranda sledovať papierový motorový čln, rezanie auta snežným pluhom alebo vyhadzovanie domu do vzduchu, len aby sa presvedčili, či sa to dá. Čo doslova žeriem je fakt, že ak nejaký mýtus vyvrátia, gradujú jeho skúšanie až po hranicu, kedy sa potvrdí. Príklad: je možné plynom zo spreju proti hmyzu vyhodiť do vzduchu dom? Nie. Ale! Koľko flakónikov je potrebné, aby sa to podarilo? A je to tu: za bežných podmienok to možné nie je. Ale skús do baráku vypustiť takých flakónov stovky a škrtnúť zápalkou.. No, je teda isté, že hmyz bude tvoj najmenší problém :) ()

• V niektorých štátoch sa v dabingu upravujú jednotky miery či váhy (stopy, libry, palce) a podobne na metrický systém, aby mal divák lepšiu predstavu. (Greenpeacak)
  • V máji 2013 vyzval aktivista Darryl Cherney tvorcov, aby sa pokúsili preukázať oficiálnu verziu kauzy, ktorá sa stala 24.5.1990. Vtedy mu v aute vybuchla rúrová bomba a jeho a spolusediacu Judi Bari vážne zranila. Aj keď boli zbavení všetkých obvinení a Cherney vysúdil 4,4 milióna amerických dolárov, FBI stále trvá na svojom, že nešlo o atentát, ale že bomba bola ich. (whack)
  • Jamie Hyneman a Grant Imahara jsou bývalými konkurenty z pořadu BattleBots. (ČSFD)