Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

Ukázka z filmu 1

lakikaki

Dokonalá ukážka toho, že aj dokumenty sa dajú točiť takou formou, aby zaujali radového diváka a že aj rôzne vedecké zákonitosti sa dajú jednoducho vysvetliť každému. Navyše sa pri pozeraní Mythbusters dobre zabavíte. Jedinou chybičkou tohto seriálu je, že ho vysielajú len na Discovery Channel a na to, aby ste sa dočkali nejakých nových častí musíte vidieť niekoľkokrát časti, ktoré ste už niekoľkokrát videli predtým. :) ()

Sochorisko

Ačkoli seriály moc nepodporuji, tohle se mě jaksi chytlo a drží se mě to už nějaký ten pátek. Proč taky ne? Proč nezfilmovat tyto nápady, které běžně napadají zvídavou společnost, ve které žijeme? Občas se jedná o blbost ale někdy narazíme na něco, co si říkáme, jakto? Je to možné? Jamie a Adam vám to jistě vysvětlí! Takže si běžte telefonovat na benzínku, protože nálepky "zákaz telefonování" jsou zbytečné ... ()

tommmy89

Niekedy proste príde čas vypnúť a naštelovať Discovery (i keď to teraz chodí aj na JOJke) a pozrieť si niečo odveké. Títo maníci si proste vedia prísť na svoje a dostať človeka do "úžasu" a doslova ho prinútiť sedieť pred telkou a neodísť ... Áno, je to veľmi návykové - tie pokusy, ktoré robia sú dosť zaujímavé na to, aby som dokázal sedieť pred telkou hodnú chvíľku... Občas mám pocit, že som sa vrátil do starých dobrých čias ako decko a začal som robiť pokusy, ktoré nemali zmysel, ale napriek tomu sa na tom dalo dobre zabaviť, lebo chlapci sú proste chlapci. Vždy vystrájajú a vidia zmysel i v tom, kde sa "nájsť nedá" ! 3* ()

Meev

Jestli si dobře vzpomínám, tak mě bavila asi jen jedna epizoda, ostatní mi připadaly o ničem. Nápad hezký, ale špatné zpracování ubíjí lehkosti a plynutosti. Herci mi taky nejsou moc sympatičtí. Vlastně mě to vůbec nezaujalo a myslím, že by se jednotlivé nápady na epizodu měli lépe promýšlet, protože někdy tam byly fakt nezajímavé blbosti. Ale co já vím, tak hodně lidí to baví, také to je asi jen můj názor. 25-30%. ()

BOURQUE

Tento populárne náučný seriál má svoje veľké pozitíva (samozrejme sa nájdu aj nedostatky, ale ktorý seriál ich nemá?). Na jednej veci sa však väčšina divákov zhodne. Dvojica Jamie Hyneman / Adam Savage, a ľudia okolo nich, dokázali niektoré náročnejšie problémy (prípadne zaujímavé otázky) fyziky priblížiť každému. S veľkým počtom zaujímavých pokusov (ktoré občas boli veľmi náročné, nielen z hľadiska prípravy) dokázali v ľuďoch zobudiť bádateľské myšlienky a jednoduché uvažovanie nad zložitými problémami. Za to im určite patrí jeden veľký ďakujem! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

• Jamie Hyneman a Grant Imahara jsou bývalými konkurenty z pořadu BattleBots. (ČSFD)
  • V relácii sa kladie veľký dôraz na to, aby sa výroba výbušnín a chemické látky, z ktorých sú zložené neobjavovali. Názvy maskujú rôznou terminológiou ako sirupovitá kvapalina alebo tmavý prášok. (Greenpeacak)
  • Hyneman a Savage získali čestné doktoráty z University of Twente v Holandsku za popularizáciu vedy. (Greenpeacak)