Mýtus

• Hongkong Shen hua (více)

Roku 221 před n.l. začal pro sebe čínský císař Qin Shihuang budovat honosnou hrobku přesto, že byl přesvědčen o své absolutní nesmrtelnosti. Měl v ní být pohřben s celým svým bohatstvím. Přes všechno úsilí 700 000-ti dělníků, bylo jeho mauzoleum dokončeno po 37 letech po plánovaném skončení stavby. Legenda říká, že všichni, kteří se prací zúčastnili, byli kvůli zachování tajemství pohřbeni zaživa. Nezůstal nikdo, kdo by řekl, kde se nachází císařův obrovský poklad a spolu s ním i elixír věčného mládí. Následujících 2000 let se historici a rozliční dobrodruzi snažili k císařskému pokladu dostat. Nikomu se to nepovedlo Až doteď... Archeolog Jack a vědec William se vydávají na cestu, která je přivede k největšímu objevu čínské historie. Během cesty z Indie, kde začínají nečekaně zakopnou o starobylý meč a drahokam. Tyto magické předměty jim dají schopnost vzdorovat gravitaci a navíc jim ukáží cestu k tajemnému pokladu. Jack však nečeká, že za objevení císařského pokladu bude muset zaplatit nečekanou daň. Přivede ho do jeho temné minulosti, o které doposud nic nevěděl. Prostřednictvím zvláštních snů vidí sebe jako generála prvního legendárního císaře, který se zamiloval do jeho nádherné manželky. Vede své vojsko ve stále sílící válce proti rebelům a zároveň bojuje uvnitř sebe s ohromnou láskou a loajalitou k císaři. Po návratu do přítomnosti jsou poklad a tajemství prvního císaře odhaleny. Oba dobrodruhové úspěšně vkročí do císařovy hrobky. Čekají na ně zde duchové minulosti, zde se jim Jack musí postavit tváří v tvář. (oficiální text distributora)

Liduskaa

Uf po přečtení jednoho z komentářů ještě teď oddechuju...Srovnáno s americkou slátaninou typu Poslední samuraj..no tohle napsat do komentářů tak si raději hned smažu svůj účet...Ale názor jako názor,ale proč proboha zrovna na tohle??? ()

lxbch

Tak tohle byl opravdu divnej film s ještě divnějším dějem. Už jsem i skoro zapomněl, že jsem ho vůbec viděl. ()

parabellum

Nuda, nuda a zase jen nuda, ze 118 minut jsem se bavil tak 20 minut a to u scény na přilepovacím páse ( 5min) a u závěrečného vyhrocení (10min). ()

bubblebobble

Jeden z najnudnejších filmov . Ono to občas aj malo slušný nábeh ale čo z toho keď sa to vždy zakončilo nejakou nepodarenou bitkou. Nie som odporca týchto scénok ale strkať ich niekam nasilu podľa mňa tiež nie je najsprávnejšie riešenie. V tomto prípade som si dokonca nastavil na DVD časovač a odpočítaval som sekundy, pričom som nervózne podupkával nohou. Nuž a ku koncu som už čo to aj pretáčal. Ešte nikdy som nepretáčal film, ktorý som nevidel... ()

artuš

Trochu mi připomněl Ramba, když na konci kosil nepřátele a sám, skoro porazil celou armádu. Ale jinak nestál skoro za nic. Ale ta loď na které bydlel a ty efekty( létající rakev, meč) měli taky něco do sebe, ale jinak nic moc. ()

Prďoch

Ničím vyjímečný film...dokonce se dá říct, že to byla kravina...ale jako téměř každý historický film má i tento něco do sebe - pořád zde existují věci jako například láska, čest, odvaha, oddanost atd. atd.... a tohle prostě musím ocenit. ()

Threepwood

Jackie není schopen mě přesvětčit,že je generál velící vojsku.Jednak na to nemá charisma ani obličej a za druhé není ani dobrý herec aby to uhrál.Kdyby si tvůrci odpustili ty historické pasáže(které mě příííšerně nudily),celý film by nechali v stejném duchu jako indickou pasáž a pojmenovali to Božská relikvie 3 byl bych možná spokojen. ()

Godhaj

,,Mistře, jsem hrozně zmatený!“ Mýtus je opravdu divný film. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, co točit. Půlka scén připomíná klasické ,,džekýčanofky“ s bláznivými bojovými scénami, kdežto zbytek se snaží o velký epický spektákl. Což o to, je vidět, že na rozpočtu se nešetřilo, ale přesto na mě hodně scén působilo papundelkovým dojmem. Příběh je směsicí všeho možného, od antigravitace až po starověkou Čínu. Jenže zamícháno je to tak špatně, že jsem z toho byl akorát zmatený. Herecké výkony mi přišly poměrně slabé, takže jediné, co se mi alespoň trochu líbilo bylo pár bojových scén z úvodu filmu, z kterých bylo patrné, že je měl na svědomí Jackie Chan. ()

Scraffy

Jeden z horších filmom od Jackieho Chana. Príbeh je takmer nulový a celkovo réžia je veľmi chaotická. Nebyť Jackieho, ktorý film ako-tak ťahá hore, tak to dopadne oveľa horšie. ()

pikacu

Veľmi dlhá dávka nudy. Dve hviezdičky dávam za pekné živé farby a scénu na bežiacom páse. Ani sa mi nechce veriť, že v tom mal prsty Jackie Chan. ()

Stejšn

Viděl jsem jen posledních 30 minut, proto nebudu hvězdičkovat. To co jsem ale viděl se mi nelíbilo. Nudné scény a zamotaný děj spolu s hroznými počítačovými triky způsobují, že rozhodně netoužím po tom shlédnout to celé. ()

kolik27

Takže dvě hvězdy za Jackieho, jelikož za tu kameru by pořeboval někdo zlámat ruce a celkově by měl někdo zalovit ve svědomí a zamyslet se nad pojmem "film". ()

helrohir

To si snáď tvorcoviac tohto filmu robia srandu. Oni si snáď neuvedomujú, že aký výplach to vytvorili? Príbeh je neskutočne primitívny. Keď už chceli zabrdnúť do histórie, tak mali natočiť len historickú (alebo fantasy či čo to je) časť filmu bez tej zvyšnej dejovej výplne s archeológmi a snami. Ale ani tá history časť nestojí za veľa. Súboje sú divné, efekty úbohé a tie lietajúce scény, tak z tých mi bol až trápne. Zrajme najhorší film Jackiho Chana. ()

bakulator

Příjemné překvapení z filmu, který jsem skrze nízké průměrné hodnocení nechtěl ani vidět. Několik bravurních bojových scén ( lepící pás, hrobka) střídají slabší výstupy prokládané "koňovýkopy" a nešikovně natočené kreace na laně. Připadá mi to jako nejvíce kompaktní kousek s Jackie Chanem za poslední dekádu. Škoda že Armour of God 3 nedopadlo lépe. ()

Katka232

Viděla jsem první seriál z roku 2010 kde hlavního hrdinu hrál Ge Hu (nar. 1982, Čína) , než jsem si pustila tento film. S politováním musím říct, že seriál byl více komplexní a lépe dějově propracovaný, než tento film. Njn. do jednoho filmu je velmi obtížné nacpat 50 dílů seriálu. Ale je fakt, že si na tom mohli dát aspoň víc záležet. ()

Jackie Chan bez kung-fu?

Jackie Chan bez kung-fu?

04.08.2007

Neumíme si to představit, ale vypadá to tak. Jeho dalším filmem (myslíme tím dalším po výpravné fantasy po boku Jeta Li The Forbidden Kingdom) bude totiž drama The Shinjuku Incident. Detaily děje… (více)