Dexter - Série 5

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2010, 10 h 13 min (Minutáž: 47–56 min)

Tvůrci:

James Manos Jr.

Kamera:

Romeo Tirone

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, Julie Benz, Rick Peters, Bill Brochtrup, Christina Robinson (více)

Epizody(12)

Dexter, kterému se pod rukama rozpadá osobní i rodinný život, se snaží vytěsnit pocit viny a držet se pořád o krok před Quinnem. (Netflix)

Dzoumen

Nvm co tady vývojáři vymýšleli, ale přišlo mě to podobný 3. sérii, akorát že nebyl pomalejší rozjezd, ale příběh byl něco málo pozměněn. Tato série zvláštní na tom, že jeden díl je dobrý a další je špatný a takhle nějak se to střídá. Výjimka je závěr, protože závěr nikdy nezklame. Trošku mě to přišlo u nějakých dílů, že vývojářům dochází nápady. Každopádně se mě to víc líbilo než 3. série 77% ()

WugWugs

Tento seriál má jedno veľké šťastie - a to že hlavná dejová linka okolo Dextera je tak zaujímavá, že ja, ako aj drvivá väčšina ľudí prekusne, či rovno prehliadne, že medzi postavami sa v ňom odohráva niekedy až nechutná skurvená telenovela - podčiarknutá vypatlanými "emocionálne nabitými" dialógmi. Zdá sa, že s pribúdajúcimi sériami sa tvorcovia začali trochu krotiť, ubudlo bravíčkovských výmen a telesno-duševnej kombinatoriky každého s každým (vzťahy aspoň na dva diely). Aj preto mám z 5. série asi najlepší dojem, i keď vnútorná logika uveriteľnosti sa tu trošku viac počala opúšťať. ()

NikiVai

Lze objevit emoce, tam, kde dosud žádné nebyly? Připadá mi, že pátá série řeší především toto dilema. Lumen je tak do poloviny otravná, pak už jsem si na ní zvykla. Celkově to bylo pořád hodně dobrý. ()

pallok

Dexter, piata séria, 11. epizóda, 19. deň od zhliadnutia prvého príbehu z prvej série Dextra. Tuším, že u mňa vzniká závislosť. Teším sa na záverečnú časť piatej série, napätie sa stupňuje, potvrdila sa vhodná výmena niektorých hráčov a tí, ktorí naskočili do atraktívneho zápasu sa odmenili trénerovi parádnymi gólmi, aj keď niekedy z ofsajdu. Nič-menej opäť bravúrne zvládnutých 12 vyšperkovaných cca 55-minútoviek. ***** ()

K1K0

5. séria Dexter sa vyrovnáva zo smrťou svojej ženy, objavuje sa ďalšia séria vrážd ktorú Dexter rieši po svojom skôr ako to vyrieši polícia, Dexter spozná svoju spriaznenú dušu a zamiluje sa. ()