Studio 30 Rock

Ukázka z filmu 3
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (více)

Série(7) / Epizody(138)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

Ukázka z filmu 3

Pajky3

Opět tady máme první sérii seriálu a jako vždy se jedná hlavně o tu seznamovací a přesvědčovací. Tak tedy s postavami už seznámen jsem. Proto, pár jsem si jich okamžitě oblíbil (Jack a Kenneth), pár jich je na hraně (Liz a Tracy) a o některých už teď vím, že si je oblíbit nedokážu ( Jenna, Frank i zbytek štábu). První série mě sice přesvědčila, abych se pustil i do další, ale bylo to vážně jen tak tak. Občas mi přijde, že jsou díly ohromně nevyvážený. U některého se směju opravdu hodně a některý proběhne, aniž by mi z něho něco utkvělo. Ve srovnání se Studiem 60 to pro mě je zatím výrazně slabší, přesto to ještě šanci dostane. Po první sérii je to tak 60% *** Druhá série pokračovala v nastoleném tempu a možná se pro mě i nepatrně zlepšila. Jack naprosto neodolatelně vládne vtipným situacím a Kenneth mu stále zdatně sekunduje. S Liz mám občas problém, ale občas je i ona skvělá a překvapil mě Tracy, že nesklouznul ke špatné části obsazení. Zbytek mi za větší komentář nestojí. Z hostujících hvězd mě nejvíc pobavil Ross (David Schwimmer). Jsem zvědav, co si pro mě nachystalo studio dále. 70% *** Tempo se drží i ve třetí sérii. Partička z 30 Rock baví docela dobře a určitě nemůžu zapomenout ani na hostující hvězdy. Nejvíc pobaví Steve Buscemi a hlavně Salma Hayek. Doufám, že alespoň stejnou úroveň si studio udrží i nadále. I když rozhodně je tady prostor i pro zlepšení. 70 % *** I nadále to pro mě zůstává prostě úplně stejné. 30 Rock pravděpodobně už nikdy nebude seriálem, který by u mě vyvolal salvy smíchu, ale zůstane tím, který mě dokáže pobavit a nechá se na něj nenáročně dívat. I tentokrát nejvíc baví Jack a jeho rozhodování mezi dvěma ženami. (Skvělé hostování pro Elizabeth Banks i Julianne Moore). Vážně už se mi šíleně začala zajídal Liz a její neustále fňukání nad chlapama. I přesto se seriálem určitě budu pokračovat, protože pořád je poměrně dobře koukatelnej. 70% *** Pátá série a oslava dokonce již stého dílu. První polovina se mi líbila, druhá mi přišla o trochu slabší. Nejspíš je to tím, že mě postavy už začínají tak trošku nudit a nepřichází s ničím novým a zajímavým. Díly utíkají, ale zábavy polehku ubývá. Nejvíc jsem se pobavil u dílu, kde hostovala "matka" Cristin Milioti a Chloë Grace Moretz. Zajímavé, jak vás pobaví hostování někoho, v té době neznámého. Třeba se to v posledním dvou sériích ještě zlepší. 65 % *** Šestá série je v mých očích obrovský propad dolů a nezachrání to ani žádní hosti. Bál jsem se toho, že mě přestane bavit i Jack a přichází ta chvíle, kdy už mi pouze on nestačí, protože i on slábne. Co je však úplně nejmarkantnější je propad Kennetha, z jedné z nejlepší postav to polehku dopracovává mezi ty nejotravnější. Absolutně nejvíc mě štve Hazel, nenávidím jakékoliv scény s ní. Doufám, že ji pro poslední sérii vyškrtnou a taky doufám, že se polepší a uzavřou seriál nějak kvalitně. Tohle byla nejhorší série. 55% Přichází závěrečná sedmá sérii a poslední rozloučení s oblíbenými postavami. Stejně jako se mi stalo u jiných seriálů, i tady se v závěru dostaví nostalgie. Poslední série opravdu je o hodně lepší než ta předchozí, i díky tomu, že se zde Hazel v podstatě nevyskytuje. Tak je to tady, ještě jedna poslední show, ještě jedna hádka mezi Jackem a Liz, ještě jedno sebestředné vystoupení Jenny a ještě jeden útěk Tracyho. Konec se mi líbil a Jack to na lodi úžasně rozčísnul. 75% () (méně) (více)

H34D

30 Rock rocks! Ačkoliv seriál vykročil do televizních obrazovek levou nohou a zejména pilotním dílem nechutně uklouzl a rozplácl se pod nohy většině ostatních novodobých sitcomů, časem se dokázal vzpamatovat a aktuálně třetí sérií dává téměř všem konkurentům na frak. Jeho kouzlo je v inteligentním a vkusném humoru, umírněnosti a milé vtipnosti bez nutnosti cílených výbuchů typu Big Bang Theory. Úžasné jsou v 30 Rock postavy - perfektně napsaný i zahraný Jack Donaghy (Alec Baldwin), sypmatická, trochu neurotická, ale sexy Liz Lemon, šílenec Tracy Jordan a z vedlejších geniální Dr. Spaceman... Ačkoliv 30 Rock nedosahuje dokonalosti HIMYM, nebo Scrubs, momentálně spolu s nimi patří na vrchol a proto mu při hodnocení odpustím i ten slabší rozjezd... 9/10 ()

Jinny

Liz Lemon je drsná ženská a ani k tomu nemusí držet v ruce plamenomet. Třicet jí už dávno bylo, odmítá nosit boty na jehlách a je až příliš chytrá a vtipná, než aby to většina mužů snesla. Její představitelku Tinu Fey bych docela ráda pozvala na dámský pokec. Z vedlejších postav vyniká hlavně její šovinistický šéf v podání Aleca Baldwina a zlatíčko poskok Kenneth. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (6) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 65. ročník 2007 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, 66. ročník 2008 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 67. ročník 2009 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin + nominace (11) - 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 69. ročník 2011, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin ()

ladko

Skvelý komediálny seriál zo zákulisia výroby jednej Tv show. Seriál má hlavnú devízu v hercoch. Alec Baldwin a Tina Fey predvádzajú skvelé výkony, dôkazom čoho nech sú im udelené Zlaté glóbusy. Najmä Tina Fey sa prekonáva a napríklad jej spôsob plaču v seriáli ma vždycky privedie k slzám smiechu. Nápisy na Frankových šiltovkách nemajú chybu. Tupá krásna sekretárka Cerie takisto("Did he just talk to me like I was ugly?"). A Tracy Jordan nech povie hocičo, musíte sa smiať.Skvelá vec.***** ()

Galerie (1 832)

• Tina Fey přiznala, že pro ní bylo těžké napsat pilotní díl. Ten ve skutečnosti nemá ráda a vidět jej jednou ji stačilo. (Patw)

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella