Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Opravdová láska je dalším pokračováním volného cyklu o nejprve dívce, nyní mladé ženě, Renatě Soukupové. V prvním díle, který se jmenoval Pubescentka, nehrála ještě hrdinku Tatiana Vilhelmová, ale v následujícím pokračování příběhu "Můj otec a ostatní muži" známé herečce už roli režisérka a autorka scénáře Andrea Sedláčková svěřila. V televizním filmu "Krásný čas" prožila Renata rozporuplnou a bolestnou lásku a také se vyrovnala se stigmatem, které pro ni znamenala role jejího otce v systému bývalého komunistického režimu. "Opravdová láska" vypráví o tom, jak Renata, žijící momentálně v Paříži, podnikne další návrat do Čech: přijede si pro ni muž, jemuž se rozhodne dát lásku i důvěru. Známe ho z předchozích dílů, je to bývalý disident Holý a vždycky se navzájem s Renatou přitahovali. Renata si uvědomí, že je to konečně člověk, se kterým by chtěla mít rodinu. Ale Holý děti nechce. Renata dále pátrá po minulých osudech svého zemřelého otce a chce o svém prožitém dětství a otcově životě napsat knihu. Její pátrání ji zvláštním způsobem posílí v touze po mateřství a tak se narýsuje další kapitola ze života moderní emancipované ženy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Zase lacne zmykanie emocii a riesenie vsetkych moznych medziludskych vztahov ......pod tymto sa vo filme rozumie "dej" : a to je vysledok prace Sedlackovej ako reziserky. Tento film je len dalsim z radu podpriemernych filmov, ktore mozu o vysinach takeho Kladiva na Carodejnice len snivat. Takychto filmov tu vznika tolko, ze sa daju kludne lopatami prehadzovat. 5 % ()

insurgentes odpad!

všechny recenze uživatele

První polovinu tohohle "filmu" jsem jen naprosto nechápal, o čem to je nebo jakej je vůbec žánr. Jen jsem tak nějak periferně vnímal, že dvě vykopávky (Kaiser a Vilhelmová) se chovaj jako naprostý dementi a maj reakce na běžný situace asi jako pětiletý děti. Vilhelmová například furt hledá nějaký info o svým fotrovi, jakože jakej byl vůbec člověk, a když narazí na to, že měl nemanželský dítě, tak místo aby řekla "jéé ahoj brácho" tak se urazí, protože se přeci o tátu (= toho času žulovou desku na Vinohradech) nebude s nikým dělit. Druhou půlku jsem trochu zpozorněl, protože mě zajímalo, kam až ten debilismus a koncert průměrnosti nechá scénáristka dojít. Já teda ordinaci v růžový zahradě nikdy neviděl (čestně, ani jeden díl), ale takhle nějak si jí představuju. ()

Reklama

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

"Musis si rict hned na zacatku ,ze vsechno co delas ve vychove delas spatne." Predposledni veta filmu,ktera se mi libila nejvice.Snimek je velice oddychovy,lehce predvidatelny.Nabizi nadhernou chatu mezi stromy u jezera, skveleho Oldricha Kaisera ,tak jak jsme zvykli hrajiciho pana Trojana a prekvapive obsazeni Vaska Sloupa do epizodni role.Timto bych chtel podekovat tvurcum ze jeho zarazeni. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Komorní televizní film se zajímavými morálními nuancemi, takové malé bilancování s vlastní totalitní minulostí, nutno dodat hodně smířlivé a nostalgické... Předešlé části volného cyklu Andrey Sedláčkové jsem bohužel neviděl, ale tohle setkání s její aktuální částí bylo velmi příjemné... Civilní, rozjímavé, přemýšlivé, trochu bolestné a s mírným sklonem k patosu a romantizujícímu pohledu (zvláště ty cyklické rozchody Renaty a Holého, o samém konci nemluvě...). Přesto mi ale zamotaný víceúhelník vztahů připadal uvěřitelný, herecké výkony a vůbec celý casting neobyčejně povedený a impresionistický hudební klavírní doprovod jako největší pozitivum tohoto nadprůměrného televizního filmu... ()

cinema_cz 

všechny recenze uživatele

Věci se na obrazovce bez valného důrazu na logiku a psychologickou drobnokresbu prostě dějí, a i když se pořád někam přejíždí, čas jako by neubíhal. U tak hvězdného obsazení je až hřích sledovat ubíhající čas a nenaplněná očekávání. Snaha Sedláčkové o jakousi francouzskou lehkost není sice tak křečovitá jako v Musím tě svést, ale pořád nefungující. 40 % (Jaroslav Sedláček, Ci 01/2008, str. 106) ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama