Stárnoucí muzikant Harvey Shine se živí skládáním hudby pro reklamy, v poslední době s hořkým pocitem neúspěchu. Na pár dní odjíždí na svatbu své dcery do Londýna, má však pocit, že byl pozván jen z povinnosti. Proto se rozhodne, že se raději vrátí letadlem zpátky domů. Náhodou přitom potká zaměstnankyni letištní pobočky Kate, která se cítí podobně jako Harvey. Žije osaměle a utíká před telefonáty matky, jež ji ve dne i v noci kontroluje. Oba netuší, že své dosavadní předsevzetí a životní postoje nečekaně přehodnotí… (HBO Europe)

rikitiki

Strašně připitomělá historka, kdy protivný žvatlající stařík užene jednu neurotičku. Tady chybí úplně vše: příběh, nesnáze, milostná scéna, chemie mezi herci..... Scénář je tak zoufalý, že hrábnul s povděkem i po nevěrohodně dramatické nehodě, kterou obšlehl ze stařičkého filmu Nezapomenutelná láska. A kdyby opravdu někomu nedošlo, jak strašlivým nedostatkem nápadů scenárista trpí, je zde dokonce jedna "legrační" převlékací scéna, kde humor spočívá v tom, že hrdinka zkouší šílené šaty, které by normální žena ani nesundala z ramínka, a pak se diví, jak příšerně v nich vypadá. SHRNUTÍ: Vy dva jste měli zůstat každý na své straně oceánu. ()

Sofia

Něco jako Before sunset pro starší a pokročilé, odehrávající se v Londýně. Jestli jste starší ročník, navíc romantický/á a osamělý/á, klidně si přidejte hvězdičku navíc. ()

evapetra

Dlouho jsem váhala, jestli přidat čtvrtou hvězdičku,nakonec se k ní přikláním hlavně díky přesvědčivým hereckým výkonům ústřední dvojice a taky kouzelné atmosféře procházek po Londýně. Možná mohl být příběh ještě více komediálně laděný, aby se dalo přehlédnout to množství obvyklých amerických romantických klišé. No, ale Dustin, ten opravdu nikdy nic neodflákne. ()

Lacike

Premarnena prilezitost. Nechybalo vela a tento film sa mohol stat brilantnou verziou Before Sunrise pre seniorov. Harvey Shine (Dustin Hoffman) skladatel reklamnych dzinglov na sklonku kariery, ktory dorazi do Londyna na svadbu dcery s ktorou sa uz davno odcudzil. Po niekolkych neprijemnych udalostiach (vyhadzov v robote, ponizenie od dcery ) nestastny stretne v bare styridsiatnicku Kate (Emma Thompsonova), ktora stale visi na matke a boji sa s niekym zblizit. Zvysok filmu sledujeme ako sa behom jedneho dna tento na prvy pohlad nehodiaci sa par postupne zblizuje. Je to skvele napisane a este lepsie zahrane, posobi to civilnym prirodzenym dojmom a keby sa film skoncil po scene na namesti otvorenym koncom kedy by sme nevedeli naisto, ci sa este stretnu a ostalo by na kazdom divakovi, aby sa sam rozhodol ci sa daju dokopy, bolo by to dokonale. Bohuzial film pokracuje este dalsich 20 minut dalej tym najhorsim moznym sposobom, ktory sa do predchadzajuceho vyvoja nehodi. Postavy sa nahle vdaka nahode pohadaju, chvilu sledujeme montaz ako sa trapia a v zavere sa definitivne daju dokopy. Skoda. Ale uz len vdaka skvelym vykonom Hoffmana a Thompsonovej sa to oplati vidiet. 7/10. ()

Terva

Dustin Hoffman alias Harvey Shine sehrál v Londýně v taxíku docela pěknou " číselnou " show....CITÁT - .....mé číslo asi znáte, pro případ, že ne, je to devět jedna sedm tři osm čtyři pět tři šest osm mezinárodní kód je myslím čtyři nula čtyři čtyři, nebo to může být, nejsem si jistý, nula nula jedna jedna. Můžete zkusit čtyři čtyři a pak jedna a pak to dlouhé číslo. Ať už je to jakkoliv, ať je to nula nula čtyři čtyři nebo čtyři čtyři nula nula jedna jedna, tak to potom musí být jedna jedna než dá....HALÓÓ? Jinak je to velice smutný příběh o stáří a o pocitu, který může člověk zažít, je - li odstrčen od přátel i společnosti a hlavně rodiny. Ale nebojte, až přežijete ten úvodní smutek, který trvá asi čtyřicet minut, nebo padesát minut, nebo....haló, jste tam ještě ? ...tak pak přijde i veselá část příběhu. Dustin Hoffman vypadá v tom plášti jako detektiv Columbo http://newsrealblog.files.wordpress.com/2009/11/columbo.jpg a Kate Walker ( Emm Thompson ) má zase pěknou a nádhernou chůzi. Když vydržíte část titulků po skončení filmu, zjistíte, jak to dopadlo z grilovacím polským sousedem. Hudby bylo přehršle, dělal jí Dickson Hinchliffe a tady je ochutnávka : http://www.youtube.com/watch?v=Abg-dCX66qs nebo Inka Blackness a její Hi Ching a nesmím zapomenout na Dustina Hoffmana a jeho Shoot the breeze : http://www.youtube.com/watch?v=chRCj5gCxuo ()

stration

Velice příjemný film, kde hlavní prim hraje ústřední duo, kde těm dvěma věříte. Příběh není nijak komplikovaný, všechno probíhá dle zavedených schémat. To je ale nakonec dobře, protože od těchto filmů nic jiného neočekáváte. ()

Beagle

Nevím, proč tenhle film neklapal tak, jak měl. Protože Dustin s Emmou jsou jedineční a kdo by je nechtěl vidět spolu? Nejspíš mi vadilo, že jde o poslení šanci pro Harveyho a tvůrci se z nějakého mně neznámého důvodu rozhodli udělat z Kate jen pasivní pozorovatelku děje, oddhodlanou se už prostě smířit s osudem. A to já neberu ( zvlášť, když disponuje charismatem Emmy Thompson, která dokáže neuvěřitelné věci). Takže jsem pro pokračování, Last Chance Kate! ()

Martin741

Dustin Hoffman /Straw Dogs, Kramer vs Kramer/ vo filme, kde casto narieka nad spatnymi medziludskymi vztahmi a prechadza sa po Londyne. Joel Hopkins natocil neskor aj film Manzelska Rana s Brosnanom a paradoxne, tiez s Emmou Thompson. 52 % ()

dezorz

Pacil sa mi vztah profesora literatury (D.Hoffmana) k spisovatelke (E.Thomson) vo filme Stranger Than Fiction. Cakal som aspon polovicnu kvalitu a napadistost a vacsiu romancu. O co vacsia je tato romanca (a je velka dost) o to mensia je kvalita a napaditost. ()

Streeper

Chvílemi se mi film opravdu líbil, ale chvílemi jsem se zase děsně nudila. Trochu mě mrzelo, že se příběh točí spíše kolem Dustina Hoffmana a Emma Thompson je zde spíše jen takový pozorovatel, protože je to herečka s velkým charizmatem a zasloužila by si více prostoru, ale i tak jde o dobrý film. ()

laik_60

Už ste niekedy pozorovali sneženie ? Všimli ste si ako tisíce vločiek lieta vzduchom sem a tam, padá dole ale málo, veľmi málo z nich sa spoja vo vzduchu aby spoločne dopadli na teplý asfalt chodníka kde sa roztopia a v spoločnom pramienku vody odtečú kamsi do neznáma. Takýto príbeh rozpráva tento film . Excelentný výkon Hoffmana, dopĺňaný tradične výbornou Thompsonovou diváka vovedie do sladkavého romantického príbehu staršieho mrzutého životom unaveného hudobníka s nesplneným snom byť raz džezovým klaviristom a starnúcej šarmantnej milovníčky anglickej literatúry, ktorej popri starostiach o starú matku unikal život akosi medzi prstami. Zaujímavý bol prístup kameramana ... hihi .. ktorý na začiatku „rodiaceho sa vzťahu“ akosi opatrne snímal túto dvojicu, aby sme si zvykli na výškový rozdiel medzi Dustinom a o pol hlavy vyššou Emmou, jednoducho kameru natáčal tak aby ten výškový rozdiel bol čo najmenší. Pravdu povediac, keby to hrali obyčajní a menej známi herci, diváci ten film so skoro až banálnym príbehom obídu bez povšimnutia, ale že to hrali práve oni dvaja, ten film ostal akosi lepšie grády. A u mňa spoľahlivé štyri a pov boda. :) ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Emma Thompson, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Dustin Hoffman ()

Wormboy

Dustin Hofman a Emma Thompson su mimoriadne sarmantna dvojica a su to predovsetkym oni co drzia tento film ako tak nad vodou. Niezeby to bolo zle, to nie, len mi to cele posobilo ako taka geriatrickolondynska verzia Linklaterovych Before S./S., ktorym vsak tento film paty ani len nevidi. ()

dr.fish

V podstatě romantický příběh o muži prožívajícím podzim života. Podělal si život vcelku dokonale, rozvedený samotář, který je zbytečný už i v práci. Dcera ho sice pozve na svou svatbu, ale faktickou roli otce už v jejím životě hraje otec nevlastní. Hořká pilulka, když se to všechno sejde najednou. V té chvíli mu do života vstoupí náhodou žena. Jak otřepané a všední téma. Nikoli ale v momentu, kdy dvojici hrají Dustin Hoffman a Emman Thompson. Pro milovníky pomalých filmů, vnitřních dramat a výborného herectví je tento film jak stvořený. Ostatní se budou ukrutně nudit. Já jsem si oba protagonisty vysloveně užíval, oba umí zatraceně dobře hrát. 85% ()

eJacques

...Tohle mě dostalo... Příběh jednoduchý jak facka, ale tak silný, současný i nadčasový a podaný tak skvěle, že prostě zaujme... Ústřední dvojice je sice padesátiletý a čtyřicetiletá, ale příběh sedí i na mnohem mladší... ()

Tyny

Na jednu stranu skvělý film a na druhou naprostá nuda. I když chvílemi jsem se od filmu nemohla odtrhnout, poté jsem se zase málem unudila k smrti. 3* za příběh, který se mi líbil. ()

plechulka

Ne, že by to bylo něco světoborného a nikdy neviděného, ale romantických filmů, které necílí na pubertální publikum není moc a tohle je přesně jeden z těch, který můžete shlédnout "vícegeneračně". Kromě toho, Dustinovi a Emmě to v Lopndýně moc sluší.... ()