Stárnoucí muzikant Harvey Shine se živí skládáním hudby pro reklamy, v poslední době s hořkým pocitem neúspěchu. Na pár dní odjíždí na svatbu své dcery do Londýna, má však pocit, že byl pozván jen z povinnosti. Proto se rozhodne, že se raději vrátí letadlem zpátky domů. Náhodou přitom potká zaměstnankyni letištní pobočky Kate, která se cítí podobně jako Harvey. Žije osaměle a utíká před telefonáty matky, jež ji ve dne i v noci kontroluje. Oba netuší, že své dosavadní předsevzetí a životní postoje nečekaně přehodnotí… (HBO Europe)

Milwa

Tneto film jsem ani nedokoukala..tak nemůžu hodnotit, každopádně mně prvních 20 minut ničím nezaujalo a to je špatné...mám ráda Emmu i Dustina, ale nějak tam nebyla ta chemie... ()

jane1106

Bez ohledu na všechna klišé, která se leckdy s ohledem na jiná pozitiva dají přehlédnout, je Poslední čas na lásku strašně depresivní film. I přes onen optimistický závěr mi především v první polovině snímku bylo dost úzko. Režisér zobrazuje postavy Kate a zejména Harveyho jako ty nejopuštěnější a nejfrustrovanější pod sluncem. Kate pečuje o senilní matku, má nevděčnou práci, kolegyně se ji neustále snaží někomu dohodit a když pak dojde na rande, je to propadák, který hrdinka obrečí na toaletě. Harvey pomalu, ale jistě přichází o práci, bývalá rodina ho nesnese, dcera se mu odcizila, na její svatbě ho stíhá jeden trapas za druhým a ostatní hosté ho stíhají shovívavými pohledy, jakoby to už snad neměl v hlavě v pořádku. K oltáři navíc nevěstu odvede švihácký otčím, který vypadá lépe než Harvey, který má zřejmě peníze, vážené místo ve společnosti a dcera si s ním evidentně rozumí podstatně lépe. I kdyby snad ústřední duo tvořili nemocní rakovinou nebo jakkoli postižení, situace by už nemohla být černější. Vytvořit co nejbezútěšnější první část, aby pak obrat působil o to pozitivněji, je ohrané a laciné. Nevyčítám filmu jednoduchost ani prosté sdělení, ale tady prostě schází jakýkoli nápad nebo svěží nadhled, který by mě přiměl jít s hodnocením výš. ()

Narciska

Viděla jsem až druhou půli filmu a je to škoda, neb mě láska mezi postavami (ztvárněnými výbornými herci) naprosto okouzlila. ()

atmen

Poslední čas na lásku jde zlehka ve stopách mého nejoblíbenějšího filmu Před úsvitem. V něm nahlížíme na postupně se rodící vztah jako jeho tišší svědci nebo-li voyeři z povdálí, zde je D. Hoffman a E. Thompson ve svém milostném sbližování příliš hrrr. Během pár chvil se k sobě chovájí jakoby se znali celý život a i samtoný příběh jede v zaběhnutých schématech svého žánru (setkání, zamilování, krásné společné chvíle, nesmyslné nedorozumění, trápení, vysvětlení a štastný konec). Na druhou stranu musím přiznat, že tomu činí se ctí a vám není trápné, co se právě děje. ()

Olík

Rozvedený hudební skladatel Harvey (D. Hoffman) přijíždí do Londýna na svatbu své dcery. Na letišti se setkává s také nezadanou o pár let mladší Kate (E. Thompson). Tato událost rozehrává několikadenní honbu za možná poslední šanci na lásku dvou stárnoucích lidí. Dustina už jsme všichni viděli v mnohem povedenějších dílech, ale díky jeho spojení se šaramantní Emmou Thompson nechává zapomenout na utahaný a jednotvárný děj. Hodnocení ČSFD pohybující se mezi 60 a 70% je celkem spravedlivé vyjádření této podzimní romance. ()

BOURQUE

Príbeh o tom, čo sme už dávno vedeli, len na to Bohužiaľ často zabudneme: láska je niečo výnimočné a môže nás nájsť kdekoľvek a kedykoľvek v našom „krátkom“ živote. Čo sa týka samotného príbehu, nielen že poukazuje na čaro lásky, ale aj sa zabýva s problematikou, ktorá nie je typická len pre Ameriku. K tomu patrí ešte celkom slušná hudba a poloprofesionálna práca kameramana. Jedno je ale isté: bez dvojice D. Hoffman – E. Thompson by sme videli len „obyčajný a priemerný film, čo už niekto v minulosti natočil.“ Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

GOREGASM

Vše vystihující název snímku (výjimečně i v českém překladu) dává najevo, že někomu tady ujíždí onen pověstný vlak. Tragikomická nálada této meditace nad myšlenkou, že zůstat v životě sám, nechce asi nikdo z nás, funguje především díky v kontextu scénáře nezastavitelně stárnoucí dvojici Dustin Hofmann a Emma Thompson a svou roli sehrává příjemně komorní pojetí režiséra Hollanda, který prostě nechává herce hrát. Přestože nejde o objevný snímek, řadě z vás možná dodá naději a potřebný nadhled. 80% ()

Fridecka

Příjemné, celkem klidné oddechové romantické drama, které mě nijak zvlášť nenadchlo. Nějak tomu chyběla šťáva, emoce či ještě něco jiného. Dustin Hoffman hrál výborně, ale trapnou roli. Je to opravdu film na klidný večer, kdy nepotřebujete příliš přemýšlet. Plyne to samo, téměř jako po másle k romantickému konci. ()

jupisova

Nejsem vůbec na tento film filmů ...Ale ten jsem dala hlavně kvůli panu Hoffmanovi ,a jsem ráda, ale jen kvůli panu Hoffmanovi . Byl skvělej , ale Emma Thompson mi tam vůbec neseděla . Děj také nic moc , ale přesto doufám , že to hlavním postavám vyšlo . Takže za hlavního herce čtyři hvězdy...zbytek nuda...a nejhorší pro mě byly ty nudné scény na svatbě a nudné sentimentální projevy...ale oni to američani mají takhle asi rádi... ()

Rathalos

Emma Thompsom a Dustin Hoffman vytvorili velmi sympaticku dvojicu v tomto romantickom filme,komedia to urcite nie je,no budete mat z tejto zalezitosti prijemne pocity,ktore vas zahreju na srdci...:-) ()

Skleni

Zbožňujem Dustina rovnako ako aj Emmu. A to som sa s ňou stretol iba v dvoch filmoch:-)!!! Aj drámu s romantickým nádychom mám neuveriteľne rád. Ale len keď ide o neodfláknutý dej, kvalitné herecké výkony, milú hudbu, a super scény. Tento film...má všetko, ale len tak z kraja. Okrem tých her. výkonov. Tie boli tak napoli dobré, čo ma dosť mrzelo. Ale k veci. Film má teda málo čo ponúknuť a miestami si dokonca poviete, že šak už je koniec nemá sa čo stať, ale potom príde dosť ošúchaný až možno trápny zvrat a všetko je ináč, no keď sa bližšie pozriete je to vlastne znova vyhodený chodník a znova viete čo sa stane. Tatko to chodilo dookola. Ale určite film nieje nudný, alebo blbý. A preto odporúčam ako oddychovku napr. po transformeroch:-D. 60% ()

Ygnor

Není to na celé čtyři, ale rozhodně jsem se necítil uražen, ba naopak příjemně ukonejšen Hoffmanovou rozervaností a roztržitostí zároveň, kdy mi místy nenásilně evokoval Petera Sellerse (což se žádnému herci zatím nepodařilo). Na druhou stranu je to i docela uvěřitelné (ne)hledání lásky v pokrytecké společnosti vycizelovaných angloameričanů. ()

Chosef76

ne, není to plytký sentiment pro slečinky, ale příběh dvou zralých lidí založených na smysluplném dialogu a herecké brilanci dvou hlavních protagonistů...Dustina Hoffmana a Emmy Thompson. Jejich životy byly nenaplněné nejkrásnějším citem dokud se jednoho nesetkali v baru u sklenky a nepodali si ruce, aby využili svoji poslední šanci. ()

Quido

Já mám prostě tento film moc rád. Film je sice postavený hlavně na hlavní dvojici, ale je dobře, že se v tomhle filmu mohli potkat. ()

rivah

Film působí jako televizní nebo béčko a nebýt tam Hoffmana a Thompsonovou, tak nestojí za podívání.(max.50%) ()

hekla

Nenápadný, ale v jádru velmi citlivý a krásný snímek o nejistotě, odloučení, samotě, ale především o dvou lidech, kteří hledají lásku. Dvojice Dustin Hoffman a Emma Thompson fungovala velice příjemně a i ta chemie tam byla. Film nikam nespěchá, nechává působit svou atmosférou, ale přesto nenudí. ()

jafuska

další průměrný romantický film, ale toto se mě moc nelíbilo, žádný pořádný děj, zbytečně dlouhý, očekavála jsem od toho víc škoda ()