Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Vědma

Pohádková pohádka tak jako Na vlásku, ale na tomto poli u mě Disney tak trochu zvítězil, Na vlásku se mi líbilo víc. Ale ani tohle nebylo zase tak špatné, mělo to zvláštní zápletku - královna proměněná v medvěda, to není zase v pohádkách tak častý jev a taky príma skotskou atmosféru a hudbu. ( a Sawy, ta modrá světýlka, to není žádná berlička, takhle to prostě v pohádkách chodívá. Někoho vede klubíčko, někomu poradí kouzelná babička, no a někdo jde za světélky. :-)). ()

Dont

Je to film přesně na pomezí tří a čtyř hvězd a možná právě proto, že nejsem cílová skupina, tak to na ty čtyři o jeden medvědí chlup nestačilo. Ale nebudu na to „házet hemra“ (ti, co viděli, snad pochopí), pohádka je to celkem vkusná, plná vtipných momentů nejen pro děti. Např. klientská linka čarodějky neměla chybu, pobavilo mě taky uvědomění si vlastní individuality synů vládců klanů. ()

Aleee89

Ano, Disneyho vliv je tu cítit, ale pixarovská poetika podle mě pořád nechybí. Rebelka mě bavila. Trochu netradiční princezna boří klišé, film má mnoho vtipných momentů, hlášek a scén a skoro bych řekla, že si v mnohém nebere servítky. A ocenit musím i to, že se příběh nevydal cestou tradiční, nepostavil princezně odmítající vdavky do cesty čtvrtého ženicha, nějakého chudobného lovce z lesa, ke kterému by vzplála, nýbrž se plně soustředil na vztah matky s dcerou. Nebyla nouze ani o emoce a jakési ponaučení, takže já jsem si to užila. ()

Fanucci

Paráda. Krásně napsané (relativně originální příběh na pohádku - sledující vztahy mezi matkou a dcerou) a úžasná animace. PIXAR se opět vyznamenal. A - naštěstí - jenom 2 písničky!:)) ()

Kopik

Já si nemohu pomoci, ale animáky od Pixaru prostě miluji. Příběh je sice vcelku jednoduchý, ale má spád, nevymýšlí zbytečné nastavované zápletky a hlavně nenudí. Typ animace mě hrozně bavil, k tomu navíc krásná hudba. Pro mě vcelku překvapení, protože jsem od tohoto dílka nečekal, že by měl mohl natolik nadchnout. Především dle některých zdejších komentářů. Nicméně, ode mě plný počet. ()

Huntelaar

Mě to nebavilo. Od Pixarovek jsem byl zvyklý dostat klasický rodinný film, jehož přidanou hodnotou byly různé popkulturní odkazy popřípadě samotné neočekávané vstupní situace (příběh hraček, továrna na strašení, krysa šéfkuchařem). U Rebelky se mi od začátku dostávalo pouze pohádky pro děti, s různými padacími vtipy a vše ukazujících se životních pouček. A tak nakonec cítím jen pachuť, že malebnost skotské vysočiny, kouzla jejich přízvuku a možnosti pohrát si s crosoverem mezi středověkem a fantasy skončil jen u tradičního princeznovského příběhu. Holt mám na filmy od Pixaru vyšší laťku než na konkurenci. ()

dee-key

Když má film předpoklady k tomu, aby se mi líbil, a nakonec se mi vůbec nelíbí, musím z něj udělat exemplární příklad. Neřeknu vám proč nebo čím to bylo tak špatný. Příběh mě nebavil, poenta mě nebavila, prostě si myslím, že z tohohle soudku se dají vytáhnout šťavnatější kusy. ()

buchli

OK, vizuálně hodně dobré (zejména ve srovnání s extrémně otravným trailerem na Kozí příběh 2, který šel předtím), ale zajímavý vzhled není to nejdůležitější, co od Pixarovek očekávám, že? Prostě to, že příběh vypadá jako nedomrlá směska Hledá se Nemo a Malé mořské víly bez oceánské road movie a milostné zápletky vybudované na střetu dvou světů (to, že jsem zrovna zmínila dva veskrze mořské filmy, je úplná náhoda), je obrovské zklamání. Jako vážně. Nebýt té skvělé animace a pár vtipných scén, rozhodně bych tak vysoko nehodnotila... ()

Fíla

Příběh o tom, jak silné je pouto mezi matkou a svou dcerou. Princezna si musí projít těžkou životní zkouškou a je jen na ní, jak to zvládne a jestli pochopí. Po dlouhé době animovaný film, na který se dalo hezky koukat. : ) ()

ilemas

Úžasná animace pokulhává za slabším příběhem. 3D více do hloubky než ven. Moc pěkné, ale podruhé vidět nemusím, celkem nuda. Škoda. Možná kdyby mě bylo tak 10 let a byl holka, tak bych hodnotil plným počtem. Nebýt spousty lepších animáků, tak naprostá bomba, ale asi jsem už rozmlsanej. Grafické zpracování 100%, příběh 40% ()

Beagle

Já jsem dala za čtyři, ale netvrdím, že minimálně jedna hvězda je za titulní píseň Birdy a Mumford and Sons. ()

easaque

-2* po delší době jsem dostal chuť na něco animované a tento biják jsem dlouho odkládal. Asi jsem tušil, co mě čeká ... I přes poměrně vysoké hodnocení jsem si odnesl z filmu zklamání, které bylo způsobené tím nejdůležitějším nedostatkem, a to příběhem. Chápu, že je určen dětem, ale děj na mě působil jednotvárně, nezajímavě, neoriginálně - prostě tuctově a nic jsem si z něj neodnesl a navíc jsem se ani moc nebavil. Možná to bylo na mě i moc emancipační a neseděli mi ani moderní prvky vkládané vlastně do starobylého prostředí. Ode mě má palec dolů a dvě hvězdičky jen s odřenými ušima. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Když já nevím, mě to přišlo strašně mdlé. Příběh, který nějak začne, aby se v půlce zvrtnul v něco úplně jiného, přičemž to na sebe divně navazuje, ale nudné je to celé. Navíc to nemá žádné kouzlo ani atmosféru (a to se to má odehrávat ve Skotsku!!!), všechny postavy jsou nezajímavé, humor je založený jenom na tom, že někdo upadne, nic originálního z toho příběhu taky nevypadne a i ten nápad, že se jedna postava vinou kouzla/kletby promění v medvěda, byl použit už jinde a mnohem líp, třeba v Medvědích bratrech nebo i v tom Mrazíkovi. Fakt se to dalo aspoň líp vymyslet, když už nic jiného. Takhle mi to moc nedalo a víc jak lepší 2* dát nemůžu. ()

M.i.k.e

něco na tom,že Pixar "vyměknul" a Rebelce tak chybí velká část z onoho pixarovského charismatu,bude.Nicméně tak jako tak je Rebelka nadstandartním a zábavným animákem,kterému nevadí překlopení k tradičnějšímu disneyovskému pojetí.Koneckonců i Disney sám několikrát dokázal,že sám za sebe dokáže stvořit super podívanou (viz.Tangled atd.)...70% ()

HappySmile

Slyšela jsem na to dobré ohlasy, ale z ukázek mě to tolik nezaujalo. Nakonec se mi to líbilo, ale víc než hlavní hrdinka mě zaujal méďa. Ten neměl chybu a byl podle mě tahoun celého filmu. Jeho grimasy a chování alá lady byly opravdu vtipné. Ovšem princezna taky nebyla špatná (abych jí nekřivdila) - ty její puberťácké výlevy byly opravdu hodně věrohodné. :-) A tak myslím, že Rebelka padne do oka jak dospělým tak malým prckům. Jediné, co si podle mě mohli odpustit jsou ty příšerné disneyovské písničky. Pokud se chce Disney orientovat i na starší publikum, tak by podle mě v jeho filmech tyto prvky neměly co dělat. Ala tak naštěstí tu byly jenom tři. ()

Aljak

Veľmi vydarená rozprávka. Posledné roky sa s nimi doslova roztrhlo vrece a už len máloktorá dokáže vyniknúť z priemeru. Ale tejto sa to podarilo! Skvelý nápad, aj príbeh - celkom mi to pripomenulo tie staré pekné povesti, ktoré som čítaval ako dieťa. Bolo v tom fakt asi všetko - výborný dej s dokonalou zápletkou (alebo lepšie povedané s viacerými zápletkami), bolo to pekné, ale aj smutné zároveň, no a k tomu krásne dialógy (raz vtipné, inokedy dojemné) medzi princeznou Meridou a jej kráľovskou matkou Elinor... Krásne posolstvo o tom, že aj zlé osudy dokážu ľudí zmeniť k lepšiemu. Oscar je v správnych rukách! ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014