Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

SarumanKo

Otvorene sa priznávam, že na film Messenger som bol zvedavý jedine kvôli Woodymu Harrelsonovi a jeho herecký výkon je jediným zo šedého priemeru vybočujúcim faktorom snímku. Chápem snahu tvorcov ukázať nám čosi aj zo zákulisia vojnových konfliktov a podať príbeh postavený na medziľudských vzťahoch rozličných charakterov hlavne presvedčivo, ale ja som sa išiel unudiť na smrť. A len veľmi ťažko som sa udržal, aby som niektoré pasáže nepretočil. Ono sledovať neplnohodnotné a neprecítené vzťahy otravného Fostera, desať rovnakých vyjadrení kondolencie pozostalým s desiatimi rozličnými reakcami a v závere niekoľko rádoby dojímavých vyznaní, ma vôbec nebavilo. Vyznieva to priveľmi otrepane a pateticky a nevýrazná réžia to žiaľ nezachraňuje. Ako som už spomínal, nebyť výborného Woodyho, šiel by som s hodnotením ešte nižšie. (40%) ()

reqiuem

taková prodloužená ruka "mnoharozporuplněoskarovýho" Hurt lockera...jak to asi vypadá, když se nějakej pyrotechnik zmýlí a přestřihne špatnej drát..bojiště se přesouvá k domovu.. ()

grogodil

Vynikajúca a tématicky naozaj zaujímavá psychologická dráma o dvoch armádnych anjeloch smrti, ktorá kým nám približuje ich každodennú profesionálu rutinu a jej dopad na zdrvených adresátov, tak funguje bravúrne. Škoda tých dvoch-troch scén, kedy sa na povrch skrz alkohol vyplavujú všetky bolesti a spomienky z vojny a režisér sa snaží skrz uslzených osamelých hrdinov ždímať z diváka emócie za každú cenu...Woody Harrelson a Ben Foster každopádne skvelí. ()

Aleee89

A zase. Další z oscarových kandidátů. Ovšem filmů o válce, z války (myslím Irák, Afghánistán) se začínám přejídat. Válečné filmy mě nikdy nebraly, ale s podobnými se roztrhl pytel a je jich prostě moc. Messenger měl sice něco navíc - neodehrával se ve válce, ale byl spíše psychologickým dramatem, sondou do nitra hlavních hrdinů a navíc oplýval vcelku nevšedním námětem, jenže ani tento film mě nedokázal přesvědčit. Kdyby s sebou nevláčel oscarové nominace, asi se na něj nepodívám. Neříkám, že je to špatný film, jen je to trochu nudný film, který, ač má perfektní dva herce, nevytěžil ani zdaleka z námětu to, co by šlo... Z úcty dávám tři hvězdy. ()

SallyZen

Neřekl bych, že tento film nemá, co nabídnout. Je to taková lyricky laděná balada na duši, která se mi moc líbila. Příběhová jednoduchost mi tady nevadí, protože daleko víc snímek působí přes tu citovou stránku. Téma to vůbec není špatné a na to že to byl Movermanův debut, tak se to vyvedlo. Harrelson je tady opravdu výborný. Ten se mi tu líbil nejvíce. Foster taky skvělý, ale Woodyho nepředčil. Bohužel občasné pasáže byly zbytečné a konec se mi nelíbil. Přesto film, který stojí za to vidět. 75% ()

Martin741

The Messenger je pekny film. Fakt, je! Taky farebny, furt sa tam nieco hybe, rastlinky su tam, stromcek som myslim videl, kulisy su tam tiez, no a dokonca herci vedia rozpravat. No a tak : 5 % /film zhorel v kinach plnym pravom/. ()

Rocky88

Výborné drama. Během filmu mi častokrát naskočila husí kůže, holt tahle práce je dost hnusná. Všichni herci předvádějí skvělé výkony, ať už jde o hlavní či vedlejší role. Ani samotné režii není moc co vytknout, všechny scény vyznívají tak, jak mají. Ale přece jen si musím trošku postěžovat na posledních zhruba 20 minut, kdy filmu šíleně rychle došel dech a nastala nic neříkající nuda. Nicméně ty 4 hvězdy si určitě zaslouží. ()

shyster

Ben Foster a Woody Harrelson táhnou tento film. A ikdyž Vám několikrát zatuhne v žilách, po dnu si už na něj až tak moc nevzpomenete. ()

C0r0ner

Sice to bylo moc pěkně natočené a zahrané, nicméně scénář a příběh mě vůbec neoslovili. Celé to bylo hodně unylé (i když námět byl velmi zajímavý) a dohromady se za celé dvě hodiny nic nestalo. Celou dobu jsem si říkal, že musí být vážně výhra dělat takovou práci, a že můžu být rád za svoje pohodové místo. 60% ()

Wormboy

Ben Foster a Woody Harrelson su velmi dobri (rovnako ako sekundujuca Samantha Morton a na par minut objavujuci sa Steve Buscemi), tema je tiez zaujimava, spracovanie nie je vobec zle, avsak celkova dlzka je na dany material zbytocne prehnana. Uplne by mi stacilo nejakych 90 minut, obsah by tak mohol nadobudnut vyrazne vacsiu intenzitu a film by tak po vypnuti hned nevysumel. ()

c.tucker

Zajímavý film a prohlídka reakcí při střetu s osnámení úmrtí nejbližších. Celým filmem prochází určitý nadhled do kterého, ale časem zabřednete. Kupodivu, ale vše funguje jak má a vy začínáte sympatizovat s hlavními postavami, které jsou také komplikované, což je evidentní hned od počátku a všechno se vám to celou dobu rve do ksichtu. ()

BoXBe

Znělo to prvoplánově. Celý ten námět. Chvíli dal film tušit, že schéma bude čitelné a city budou přímočaře vydírány. A pak se 16 tisíc kilometrů daleko vytratila pointa, protože války žádné nemají a přece jsou plné příběhů. Woody Harrelson si naběhl na roli jako hora. Ben Foster utáhl i minutové záběry kamery kmitající mezi čtyřmi vyjevenými lidmi, kterým život zrovna roztočil půdu pod nohama jak se to nepodaří žádné pouťové atrakci. Co je to sakra za režiséra, že se vynoří jako by nic a nepotřebuje smyčce a žestě aby rozehrál v hlavě requiem a zároveň sonátu pro americký sen? The Messenger si svoje místo ustál jako dvacetiletý strom. ()

SHI-SHA

Velice se mi líbil začátek filmu, který mne opravdu vtáhl do děje a byl jsem zvědavý, co se stane... bohužel se nestalo vůbec nic. Filmy o ničem mi nevadí, ale od Harrelsona bych čekal trochu víc. Samatha Morton je možná skvělá herečka, ale hlavní ženská role by měla být alespoň trochu přitažlivá. ()

campix

Nebýt velmi emotivních scén při sdělování úmrtí blízkým je The Messenger vcelku prázdný a nudný film. Občasné střípky dobrého herectví zde zaznamenávám u Woodyho Harrelsona a naopak mi připadá, že Benu Fosterovi odumírají všechny mimické svaly a již nedokáže vyjádřit žádnou jinou emoci než jeho standartní nasraný ksichtík. Nedošel jsem k žádnému výraznějšímu poznání, snad jen ,, Ti Američané si za všechno můžou stejně samy.'' ()

mmmxzzz

- " Proč jsi neskočil?" -- " Protože vyšlo slunce" --- "Vyšlo slunce??" ---- "Ano,.......vyšlo slunce a ,.............mně se najednou nechtělo zemřít ." ()

Twil

Velice emotivni film s mym oblibenym Woodym. Ikdyz prvni pulka mela vetsi spad, tak mi celkove film utekl neuveritelne rychle. Oren Moverman svym debutem ukazal ze umi a budu se tesit na jeho dalsi snimek (opet s Woody Harrelson a Ben Foster). ()

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru