Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

DannyBoy80

68%. Hodně za perfektní výkon Woodyho Harrelsona. Jinak je to takové nemastné neslané. Začátek dobrý, prostředek docela nudný, pak je to zas ok, nakonec docela křečovité vyznání pocitů z války. Chtělo to nějaký silnější impuls. Charakter hlavního hrdiny je téměř cel film jakoby nedotčený šíleným masakrem, který zažil. ()

Ant

Velmi solidní drama postavené na skvělých hercích a silném příběhu. Ačkoli film ukazuje truchlení a smutek všemi možnými způsoby, pořád je to tak střízlivé, jak jen to jde a žádné tlačení na emocionální pilu se nekoná. Z hereckého ensemblu mě nejvíce překvapil Ben Foster, kterého si pamatuju snad jen jako okřídleného X-mana, v roli otřeseného vojáka předvádí neuvěřitelný výkon. Za poslední dvacetiminutovku bych nejradši přidala tu pátou hvězdičku, ale zatím mi do ní pořád něco chybí. ()

TheDarKnig

skoda, preskoda, kdyby zde bylo vic tech smrt-oznamů, mohlo to byt mnohem lepsi.. mnohem po emocionalni strance vyzivnejsi.. takhle se to potaci na hrane mezi hodne dobrym a dost spatnym... takze pres vsechny sceny, ktere se mi libily, pres skvely vykon obou hlavnich akterů (a i tech vedlejsich, hodne me pri tech oznamech mrazilo..) musim dat jen tri. Proste jako celek Messenger neni takovy, jak vypadal v trailerech. Tahle tema mela na vic. PS: Ben Foster nám krásně dozrává. :-)) ()

SarumanKo

Otvorene sa priznávam, že na film Messenger som bol zvedavý jedine kvôli Woodymu Harrelsonovi a jeho herecký výkon je jediným zo šedého priemeru vybočujúcim faktorom snímku. Chápem snahu tvorcov ukázať nám čosi aj zo zákulisia vojnových konfliktov a podať príbeh postavený na medziľudských vzťahoch rozličných charakterov hlavne presvedčivo, ale ja som sa išiel unudiť na smrť. A len veľmi ťažko som sa udržal, aby som niektoré pasáže nepretočil. Ono sledovať neplnohodnotné a neprecítené vzťahy otravného Fostera, desať rovnakých vyjadrení kondolencie pozostalým s desiatimi rozličnými reakcami a v závere niekoľko rádoby dojímavých vyznaní, ma vôbec nebavilo. Vyznieva to priveľmi otrepane a pateticky a nevýrazná réžia to žiaľ nezachraňuje. Ako som už spomínal, nebyť výborného Woodyho, šiel by som s hodnotením ešte nižšie. (40%) ()

c.tucker

Zajímavý film a prohlídka reakcí při střetu s osnámení úmrtí nejbližších. Celým filmem prochází určitý nadhled do kterého, ale časem zabřednete. Kupodivu, ale vše funguje jak má a vy začínáte sympatizovat s hlavními postavami, které jsou také komplikované, což je evidentní hned od počátku a všechno se vám to celou dobu rve do ksichtu. ()

• Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New Jersey. (MikaelSVK)
  • Dominic West měl hrát postavu kapitána Tony Stona. (ČSFD)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru