Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

sbl

Jsem trochu rozpolcený ohledně hodnocení tohoto snímku. Na jednu stranu skvělí herci (hlavně můj oblíbenec Ben Foster), jednoduchá, ale efektivní režie, skvěle napsané dialogy. Dále tu máme taky emoce, které jsou Alfou a Omegou celého filmu. Naopak jsem už dlouho neviděl takhle obsahově prázdný film. Pokud všechny komponenty v autě jsou v pořádku, stejně se nerozjede bez motoru. 3,5* ()

DHDV

Pro mě je tohle čistá filmařina s dobrými hereckými výkony (Foster valí!). Film má politický podtext, ale daleko více tento film vynikne pro obyvatele U.S.A anebo U.K. Pro nás obyvatele ČR, tohle téma není zas tak ožehavé/žádoucí. ()

Axident

Silný, protiválečný, "malý" film, bez jediné válečné scény či výstřelu a bez velkých hvězd, vyjma stále řidčeji spatřitelného, skvělého Harrelsona a v malých produkcích s oblibou vypomáhajícího Buscemiho. Plus skvělý, těžko popsatelný a zneklidňujícím způsobem autentický Foster. U mě palec silně nahoru! ()

Rokle

Velice dobře napsáno a zrežírováno. Woody Harrelson je výborný, nicméně ještě o stupínek výš je geniální Ben Foster. Tenhle mladej chlap je pro mě momentálně jedním z nejlepších herců současnosti. Díky hereckým výkonům (nesmím zapomenout ani na Samanthu Morton) je prožitek scén u pozůstalých na maximální možné hranici reality a doslova bolí! ()

Rockerman

Velce citlivě natočený a citlivě zahraný příběh dvou poslů těch nejhorších zpráv. Sdělovat zprávu, že vám někdo blízký, syn, manžel, příbuzný padl v boji, ve válce je nesmírně nevděčná úloha. To je právě úkol dvou hrdinů tohoto prakticky komorního snímku. Možná bylo až moc silné ukazovat to čiré zoufalství pozůstalých, když se dozvěděli tu tragickou novinu, ale aspoň na jejich reakcích je vidět, jak nesmyslné jsou prakticky všechny války na této Zemi. Ještě, že je zde plamínek naděje, který nám ukazuje, že přece jen jsou tady některé věci (např.láska), pro které má smysl žít. ()

Evander

Pokud pominu slušný výkon Woodyho Harrelsona, tak je celý film úplně o ničem. Chybí mu smysluplný příběh a nemá žádný spád, takže se bohužel i při běžné délce stopáže ukrutně vleče. Nevidím jediný důvod, proč tento film komukoliv doporučit ke zhlédnutí. 55% ()

Tomo

Zajímavý film, hodně dobře natočený. Zpočátku z něj tryskají emoce a poznáte, že práce "messengera" je fakt na prd, ale zhruba od poloviny se táhne jako smrad, ..škoda :/ ()

Kuliss

The Messenger není založený na nějakém velkém příběhu se svým hlavním hrdinou, jedná se pouze o silně emotivní zážitek s velkými hereckými výkony Woodyho Harrelsona a překvapujícího Bena Fostera,který se mi líbil snad nejvíc na celém filmu. 70% ()

Kofolacik

The Messenger je malicky film s dolezitou message. Je zasadeny do prostredia na ktore casto zabudame, a ktore je pre divaka neatraktivne. Ale pribehy su ozajstne a su silne. Obaja herci (Ben Foster,Woody Herrelson) podavaju uzastne herecke vykony a tvoria dvojicu velmi realnych ex-vojakov. Film vpodstate vyprava o dvoch stranach mince, o obetiach a o posloch. Hlavni hrdinovia maju tazku robotu, ich spravy prinasaju len plac a zufalost, a taktiez nenavist voci nim samym. Velmi zaujimavy film, ktory je tak trosku nudny ale to na jeho message nic neubera. 7.9/10 ()

tančísvlky

Neobyčajné drama bezpochyb, Foster je viac ako dobrý. Škoda ,že Woodymu som neuveril úplne. Samantha Morton so mnou tiež nič neurobila. Je vidieť určitá neostrielanosť režiséra v rozhodujúcich chvíľach,keď sa láme chlieb.Možno nabudúce,ale inak dobré bio... ()

jda23

Dvaja vojaci povereni informovat najblizsich obetí vojakov z Iraku. Chodia po domoch, vkuse na pohotovosti, jeden nikdy nebojoval, druhy nikdy vela nerozpraval. Viac o rozhodnosti hrania ako o scenari. Foster sa uz minule ukazal vo vedlajsej, tentokrat mu prischla hlavna rola, v ktorej zvadzal nelahky boj nielen so sebou. Film je pekny v snahe nemať vedlajsie ulohy a do kazdej osoby nazrieme až až. Trošku pripomína V udoli Elah, trochu každu nešťastnú vojnu, ale dej sa sustredi len na USA background. Niekoho taketo rozpytvavačky charakterov nebaviaa, mňa odjakživa veľmi áno. ()

bakeero

První polovina filmu s návštěvami u pozůstalých je opravdu působivá. Pak se to tak nějak začíná táhnout... :-/ ()

MRPitivier

Zajímavý snímek s netradičním tématem: oznamování pozůstalým, že jejich syn či dcera umřeli v boji za svou vlast v cizí zemi! Na vlastní kůži bych nechtěl zažít zmíněnou situaci, ani jako oznamující, ani jak pozůstalý! Drsný, šokující, traumatizující zážitek na celý život! Režisérovi se to povedlo zachytit dokonale, reálně, sice s trochou patosu, ale to se dá odpustit, když oznamujete smrt vojáka! Naštěstí celý snímek není jen o tom, že dva pověření vojáci zaklepou u vašich dveřích... oba zmínění vojáci toho dost prožili a nenechalo je to neposkvrněné, tak se setkáváme z následky činů z jejich minulosti, ale i přítomnosti, které ovlivňují jejich přístup k životu a vzniklým životním situacím! Zajímavě podané, dobře zahrané, mně se to líbilo, takže doporučuji! ()

kihsleek

Dobře natočený film o vyrovnávání se s osudem, ztrátou, bezmocí a emocemi, a hlavně o vojácích, kteří mají v armádě tu nejhorší práci: oznamovat lidem, že se z nich stali pozůstalí. Je škoda, že i přes excelentní výkony Bena Fostera a Woodyho Harrelsona je to místy docela nuda. "It could be worse. It could be Christmas." ()

markyzgero

potkáte dva zelený mozky v reálu a je vám všechno jasný. pak potkáte ty samý kretény, jen v americkejch reáliích a na obrazovce, a rázem jsou z nich citlivé duše. ()

Zl0

Ako na hojdačke. Malo to silné a slabé pasáže ktoré sa striedali. Línia kde riešil tú vdovu ma totálne nudila, naopak časti kde robili job boli super. Prišlo mi to také zvláštne, neukončené. ()

MarsVl

Skvělé drama. O Woddym Herrelsonovi vím že umí hrát perfektně a také to potvrdil, ale Bena Fostera jsme viděl teprve ve druhém sňímku a je vidět , že se umí poprat i s takovouto těžkou rolí. Příběh byl celkem okázalý , válečný hrdina nosí velké břímě v tom, že neúmyslně v boji zapříčinil smrt přítele, vojáka. 3*- 6/10 ()

DoubleJo

Velmi zaujimavy film o tom, v com vsetkom spociva praca armadnych poslov. Herci boli velmi dobre vybrati a zahrali to este lepsie. Sceny ked oznamuju smrt vojakov ich bliznym boli dost emotivne, no napriek tomu boli moje ocakavanie asi troska vyssie. Myslel som, ze ma tento film zlomi, a ze sa mi zase nejaka ta slzicka v oku objavi no bohuzial nestalo sa. 3,5* ()

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru