Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

Tomx112

Nebýt těch opileckých scén tak bych dal i 4 hvězdy ale podle mě dost kazí samotný děj, vůbec se mezi emočně vypjaté scény nehodí. ()

RoyBatty444

Zaujímavý film o veteránoch ktorí sa nakoniec majú možnosť vysporiadať s prežitým peklom. Film je komorný a silné charaktery dotvárajú hutnú atmosféru. Napriek tomu som po do pozeraní nemal pocit, že som videl niečo výnimočné. Výkony hercov boli dobré aj keď film pôsobil v niektorých okamžikoch skoro ako dokument. Snaha zachytiť autentickosť situácie nedovolila rozvinúť dramatickú stránku príbehu, ktorý by navodil pocit zhliadnutia prepracovaného diela s posolstvom. ()

knoxville

A to som prvu polku filmu bol presvedceny o tom ze sledujem vynimocny film, po dlhej dobe skutocnu pecku...no ale potom sa to zacalo uberat uplne divnym smerom a vyslovene som sa nudil a trpel pri tom...skoda. ()

Stealler

Ani nepamätám, či som už videl film, v ktorom by sa mi nepáčila úloha Woodyho H. A ani tu to nie je výnimkou. Príbehy oboch vojakov, každého s vlastnými problémami. Nenútené a hlavne neumelé rozhovory. Krôčik k štyrom hviezdičkám by mohol byť, ak by film obsahoval nejaké záverečné vyvrcholenie, nečakaný prvok, možno kúsok akcie (ale to skôr nie). ()

Bobik99

Chlapi to perfektně zahráli a dodali tomu filmu ten správný náboj. Každý má jiný způsob jak se vypořádat se svojí prací, ale tahle práce je opravdu proklatě těžká. Ale pro pět hvězdiček tomu ještě něco málo zbývá. ()

Cor-Angar

Tohle...bylo...skvělý. Messenger mi sedl po všech stránkách - o čem film byl, herci i to pomalý, nikam nespěchající tempo, který tady prostě sedí. Hlavně to prostředí téhle ne zrovna příjemné práce je zas jednou něco celkem novýho a to je vždycky dobře. Herecky perfektní, trojice Woody, Ben a Samantha svý postavy zahráli skvěle a film spolehlivě odtáhli až do konce. V menší roli potěšil taky Steve Buscemi. Nemám moc co vytknout, tohle se podle mě dost povedlo, ani jednou jsem si neřek "jo, tahle pasáž je trochu slabší". Nic takovýho, film si jede pěkně jistě od začátku do konce a já byl celou dobu maximálně spokojenej. Dobrá práce. ()

Smoldo56

Will (Ben Foster) a Tony (Woody Harrelson) majú job, ktorý by asi barz kto nechcel. Oznámiť rodine smrť bližného z vojny. Nie vždy to je ľahké a nie vždy to dopadne najlepšie. Príjemné prekvapenie, ktoré ťaží najmä z dobrých hereckých výkonov a slúšného scenára obohateného o reálne skúsenosti danej profesie. ()

zdenka99

Ben Foster je v tomto filme úžasný! Spolu s ním som preciťovala naozaj všetko, ešte aj sucho v jeho očiach. Celým filmom sa nesie "skvelá" pochmúrna atmosféra. Aj vo chvíľach, keď sa zabávali, som mala na perách smutný úsmev. A pri záverečnej scéne ma teda fakt poriadne mrazilo. ()

Inner

Málokdy se stane, že mě film citově zasáhne a to způsobem vcelku originálním (s touhle tématikou toho moc není natočeno). Skvělé dialogy a hlavně ultimátní výkony vyzdvihují tento film v mém osobním žebříčku hodně vysoko. Počkám si na další shlédnutí, abych neshledával konec tak neuspokojivý a kameru tak amatérskou. Prozatím 90% ()

Kowl3r

wow, to teda bola síla... ten chlapec sa vrátil z pekla a ešte si z neho diabol spravil posla "dobrých" správ vôbec nie je pravda, že tento film je o ničom , podľa mňa je o všetkom... u mňa za 5 ()

kugl

Dobre filmy jsou proste opomijeny.super podívaná, která si zaslouží pozornost nejen fanoušků woodyho a bena. ()

danny79

Tenhle film je postaven predevsim na vykonu Woody Harrelsona. The Messenger je o vojakovi, ktere je zranen v boji a po propusteni z nemocnice je prevelen k doslouzeni zbyvajicich 3 mesice sve sluzby vcelku kvalitne propracovane psychologii a hloubce dukladneji poznavame a zaciname jim rozumet. Ve filmu se toho ale prilis nedeje, a take me obtezovaly ty „chlapsky, vojensky…” kecy, ale diky dobre zpracovanym postavam to je takovy lepsi prumer. ()

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru