Reklama

Reklama

Ashes to Ashes

(seriál)
Velká Británie, (2008–2010), 23 h 36 min (Minutáž: 59 min)

Tvůrci:

Matthew Graham

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Copak se asi stane, když vám před očima cvakne spoušť a vzápětí nato se vám střela z revolveru zaryje do hlavy? Dříve než dopadnete na zem, ta jedna jediná kulka vás může v mžiku strhnout na věčnost. Nebo snad někam úplně jinam? Třeba někam na tu táhlou tenkou hranici mezi životem a smrtí. Alex Drakeovou, šarmantní a úspěšnou londýnskou policistku, přesně taková střela poslala ze současnosti do roku 1981 nebo alespoň na místo, které se mu více než velmi věrně podobá, a to nejen kouzlem osmdesátých let, ale také realitou tohoto vjemu. Zmatená, zato živá a zdravá se Alex po prvotním rozrušení opět připojuje k policii, vydává se řešit případy a s tím i jedinou věc, která jí pro tuto chvíli zbývá – bojovat. Bojovat, aby našla cestu zpátky domů. Spin-off úspěšného britského krimi seriálu LIFE ON MARS. (Puddle)

(více)

Recenze (36)

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Výrazně slabší pokračování vynikajícího seriálu Life on Mars. Nenechte se mást, pořád se jedná o kvalitní krimi-sérii, návrat Gena Hunta a jeho party zaručeně potěší všechny příznivce původní řady, ale prostě oproti LOM to působí jako nastavovaná kaše. Jednotlivé epizody nejsou tolik zajímavé a Keeley Hawes je sice o hodně hezčí než Sam Tyler, ale její postava mi už od prvního dílu lezla na nervy. Také bych řekl, že se druhá série posunula trochu víc ke komedii. Hláškami a vtipnými situacemi se to tu jen hemží. Sečteno a podtrženo, neznat Life on Mars, dal bych klidně čtyři hvězdičky, ale takhle musím jít s hodnocením dolů. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Možná ještě o chlup lepší než Life on Mars. Gene Hunt a jeho hoši tentokrát v osmdesátém prvním. Hlavní hrdinka (extrémně sympatická a okouzlující Keeley Hawes) se ocitá v komatu (a propadá se časem do minulosti) poté, co je střelena do hlavy padouchem pobrukujícím si titulní Bowieho píseň. A není to rozhodně náhoda, protože vše souvisí se vším. Parádně propracovaný, gradující děj, postavy, které si zamilujete (i když stejně jako hrdinka víte, že jsou to jen "konstrukty" jejího podvědomí), brilantní evokace osmdesátek. Těším se na příští rok a další díly. P.S. Ano, je to zároveň dost jiné než LOM, ale to proto, že sedmdesátky byly o něčem jiném. Update: Druhá série je stejně výborná. Snad bude i třetí. ()

Reklama

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Zatímco Life on Mars mě fascinoval, byla to velká záhadná skládačka a já se těšila na odhalení každého nového kousku, Ashes to Ashes tahle jiskra chybí. Příběh zdaleka není tak zajímavý a hlavni hrdinka mi často leze na nervy... přesto má tenhle serial něco, co mě donutí si sednout a velmi ochotně u něj trávit čas ... DCI Gene Hunt - tříská lidi, vykopává dveře, chlastá a řídí tak, že svézt se jeho červený Quattrem už snad navždy bude mým nesplnitelným přáním. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Stejně jako v případě předcházejícího Life on Mars, se i jeho volné pokračování, Ashes to Ahes, rozjíždí pozvolna, avšak díky tomu, že všechny naše staré známé, s Gene Huntem v čele, už známe, je seriál víceméně od začátku dynamičtější, akčnější, méně psychedelický a vůbec tak nějak svižněji odsejpá. Co se tvůrcům povedlo opět na jedničku, je dobová atmosféra, od úvodních titulků má člověk pocit, že se vážně dívá na seriál z osmdesátých let. Dalším faktem, který vskutku kvituju, je, že postavy Hunta a dalších jsou mnohem více polidštěné, skrývají v sobě daleko více poloh (platí to mj. hlavně o Raymondovi). A jaká je "náhrada" za skvělého Johna Simma? No kromě toho, že se na Keeley Hawes moc pěkně kouká, je právě ona tím nejsvěžejším prvkem. Pokud se vám líbil Life on Mars, Ashes to Ashes si zamilujete. I'm happy, hope you're happy too." ()

klida 

všechny recenze uživatele

1. série (2,5*): Life on Mars mě před lety hrozně bavilo. Ale todle nepřináší nic lepšího, jenom horšího. Realita minulosti je stejná, krimi stránka je nudná a bez napětí, policisté diletanští a naivní. K tomu všemu otravná DI Alex.... 2. série (3*): Druhá řada je o chlup lepší, snaží se (s kolísajícím úspěchem) vytvořit nějakou větší kontinuitu, která by motivovala k vidění i dalších dílů, což v první sérii vůbec neexistovalo. Většina dílů ale jede podle hodně podobné šablony, takže to trochu nudí, zůstávají navíc i všechna negativa první řady. 3. série (3*) Po skvělém úvodním dílu padáme zpět do vyjetých kolejí nudy, i když je znát navýšení rozpočtu. To ovšem nic nemění na selhání location managera, když si jsou všechny exteriéry nápadně podobné. Ke konci by to mělo trochu houstnout, ale příliš se tak neděje a pak přichází jen nepříliš uspokojivý závěr. Zklamání. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Ve 32. minutě, když zapne Alex rádio, aby je nikdo neslyšel, tak z rádia zní skladba „Enola Gay“ od synthpopové kapely OMD z roku 1980. (Trajektt)
  • Ve 22. minutě při konverzaci v kuchyni slyšíme v pozadí skladbu „Das Model“ od německé elektronické kapely Kraftwerk, která byla původně vydána v roce 1978. (Trajektt)
  • Na začátku této epizody, když se Alex (Keeley Hawes) převaluje na posteli, slyšíme v pozadí skladbu „Tainted Love“ od britské synthpopové kapely Soft Cell z roku 1981. (Trajektt)

Reklama

Reklama