Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

teltri

Je to super, sú to pohoďáci. Vždy ma rozosmejú, a život zrazu nie je taký vážny. Ďakujem priatelia. Budete my chýbať. Najlepšia časť bola keď ich zasypal sneh v zime. Suseda bežná "krásne" zaiskrila ;-) a Miki Hric, je východňar jak Buk .. to stačí. Divím sa nízkym hodnoteniam. Skúste nejaký scénar vymyslieť keď ste takí múdri :-) ()

Boudyy

No jasně. Tohle můžu. Je to zábavné, dobře herecky obsazené (do rolí takových pošuků si jistě nelze představit nikoho jiného, zvláště Kostelnému a Latinákovi jejich role sedí)... a ono to vlastně k odreagování se stačí. Těch 30 minut je přiměřená délka jednoho dílu a dvakrát do týdne to prostě můžu. ()

casioa.... odpad!

Ďalšia hlúposť "made in čekoslovákia", teda....slovákia. Ale aj Čechy majú iste svojú trápnu rádoby krimi obdobu. Takže, TV sa pretekajú, ktorá ponúkne stupídnejší seriálik, a tak prázdne miesto na poli trápnych seriálov z policajného prostredia musel proste niekto vyplniť. V tomto "nástenkovom" tendri vyhrala TV HNOJ. Gratulácie a ovácie. Bleeeee :( ()

Nemesis

Myslím, že dať tomuto televíznemu počinu hodnotenie "odpad", je pomerne neobjektívne, najmä vzhľadom na ostatné "perly" slovenskej seriálovej produkcie. Samotný Profesionáli si tie malé dve hviezdičky zaslúžia aspoň za to, že spracúvajú pomerne obľúbenú tému a dokonca dokážu byť občas aj zábavní. K dobru im slúžia aj to, že narozdiel od komerčných TV nerobia z polície totálnych idiotov (aj keď to asi tak nevyzerá) - ich typ humor je skôr recesný a neuráža. Je to jediný slovenský seriál ktorý som ochotný sledovať , výlučne na pozadí (napr pri práci s PC). ()

lobo87

Podľa mňa vďačíme JOJke za najlepší pôvodný televízny seriál za posledné roky. Profesionáli predstavujú vtipný pohľad na policajnú prácu a ich každodenné "problémy". Samo za seba hovorí, že postavy ako Bobor, Šaňo či Húrka doslova zľudoveli (ktorý slovenský seriál sa tým môže pochváliť?). Profíci predstavujú dávku kvalitného tvrdšieho humoru. Naj postava pre mňa jednoznačne Boborovský. Je dobré, že mladá generácia slovenských hercov (Kostelný, Latinák) dostala priestor. U mňa 70%. ()

• V 16. epizóde 6. série, počas výučby slovenského jazyka Mikiho Hrica (Michal Hudák) Františkom Boborovským (Ľuboš Kostelný) má František v jednom zábere dva pendreky, v nasledujúcich už ani jeden. (ČSFD)