Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

tommmy89

Nakoniec to nebolo až tak hrozné, ako som očakával. Začiatok sľuboval príjemný zážitok s filmu, ktorý viacmenej pripomínal jeden z tých románov, ktoré sa predávajú v obchodoch na poličkách s názvom "Bestseller". Tzn., film, pred ktorý sa posadí celá rodina a s úsmevom na tvári ho dopozerajú až do konca. Na konci prirodzene vznikne diskusia typu :"Páčilo sa mi to, veľmi podarený film". (a podobné). Nuž, ale film ma asi uprostred vtrhol na frekvenciu megarodinného filmového zážitku, ktorý sa nedá označiť slovom "klasická dráma", ale dráma tvorcu, ktorý chcel poukázať na už spomínané, a to : "napredovať, rozvíjať a skladať karty na stôl". Presne tak ma oslovil koniec, resp. záver filmu, ktorý ukázal na rutinnú situáciu bežného muža, čo má svoje priority "vysoko" nad sebou ! 4 z 5 ()

P1tr

Jason Reitman opět nešlápl vedle a je až s podivem, že jeho Up in the Air tolik ostrouhalo na Oscarech. Film velice odsýpá a vytříbenými výkony všech zúčastněných si rychle diváky podmaní. Skoro to až vypadá, jako by již knižní předloha byla psaná Clooneymu na míru, neboť ten postavu samotářského kariéristy dle mého ani moc hrát nemusel. ()

jefff

Lítám v tom je film, který sází pouze na šarm George Clooneyho. Je faktem, že ho má dostatek na utáhnutí celého filmu, přesto jsem doufal a očekával něco víc. Lítám v tom mě naprosto minulo a ničím nezaujalo. Příběh nikterak negradoval a je bez nějakého zajímavějšího konce. Vtipných či zapamatovatelných scén tu je méně než jedna. Pro mě velké zklamání. Nedoporučuji! ()

jenik71

Přidávám se k hrstce těch, kteří dali podobné hodnocení. Čím má být tenhle film tak výjimečný ? Netuším. Asi mám dvě možnosti. Buď se na to podívat znovu a pochopit o čem to vlastně bylo, nebo si dát rovnou pár facek, protože mi něco podstatného uniklo. Myslím, že jsem to sledoval pozorně, ale chlapík cestující po mnoha městech USA a šetrně oznamující zaměstnancům, že jsou propuštěni, to mě prostě nevzalo. Je mi líto, já žádnou výraznou hlubší myšlenku nezachytil. ()

Almásy

ku koncu už priveľa Hollywoodu, ale na niekoho z priezvyskom Reitman, kus excelentnej práce. hlavne scenár a vera farmiga. ()

Liqid

Tenhle film má skutečně něco do sebe. Ukazuje stav, ke kterému naše společnost došla. Ze začátku to vypadá jako ideál. Dobrá práce, luxusní hotely, letadla, obleky, whiskey, kreditní karty, zábava a nezávaznej sex. Všechno se to rázem změní v okamžiku, kdy hlavní hrdina dospěje do bodu, kdy už by rád naplnil svůj baťůžek. Myslím, že Clooney to zahrál naprosto skvěle, možná proto, že i ve svém osobním životě je prakticky sám. ()

klose182

Procítěné drama, naservírované v balení značka Reitman, které nemůže urazit. Clooney se na roli sebevědomého Ryana Binghama velice hodí. Ale nejvíc mě zaujala Anna Kendrick. Při scéně, kdy se hystericky rozpláče mi ji bylo tak líto, že jsem úplně zapomněl na všechno kolem. Zasloužené oscarové nominace a pro mě jedno z největších filmových překvapení. ()

BMAJTZ

Čím je George Clooney starší tím je lepší a lepší. A scénář, naprosto úžasný. Opravdu nenápadný snímek, který musí potěšit každého milovníka dobrých filmů. ()

KR4T4S

Podle mě velmi přeceněný velmi kvalitní snímek. Snad první role Jirky Klůnyho, kdy mi přišel trochu starý a už trochu sešlý. Charizma ale stále má na rozdávání, úsměvem vše zachrání - ale jeho průměrnější výkon. Zato Vera Farmiga září pro mě čím dál víc. Podobné letošní filmy a podle kvality a "něčeho navíc": nejprve Up in the air pak lepší Away we go a následně nejlepší 500 days of Summer. No lepší než Juno, tak 70% ()

femme fatale

Tímto bych se chtěla omluvit Anně Kendrick za svůj nesmyslný předsudek, který jsem si vůčí ní vypěstovala ve Stmívání a to díky jejímu podání (pro mě) nesnesitelné Jessicy Stanley i když to v podstatě znamená, že ji jen dobře ztvárnila. ale zpátky k Lítám v tom. Potěšil mě nejen upřímný pohled na svět bez příkras, ale také výkony George Clooneyho a již zmiňované Anny. Jen tak dál Jasone Reitmane! ()

Soweek

Zajisté filmová lahůdka, jen nemohu dát plný počet z důvodu, že mých 5 hvězd by rozhodně nemělo stejnou váhu jako 5 hvězd člověka po pětatřicítce, který přehodnotil své životní hodnoty. 4,5. ()

Mr.Jackass

Docela depresivní zážitek. Člověk v něm asi najde drobné niance a paralely s běžným životem (ne každý, já ano) jinak celkem silný příběh, dobrý herecký výkon Georga Clooneyho, zezačátku zajímavě udělaný střih filmu a prostě spokojenost, ale i když je film nominován na Oscara, tak větší šance na zisk v hlavních kategoriích mu nedávám. ()

Heraldika

Zde nezbývá než použít klišoidní "wow"! Skvělý film, báječný Clooney a překrásná Vera, aneb jak dokáží dvě ženy rozházet největšího z drsných frajerů, ovšem jinak než čekáte. ()

Thurin

Děkujeme, že jste u nás pracoval. Popravdě, když jsem zjistil, že je tento snímek jedním z horkých oscarových želízek, dost jsem se divil a asi to byl hlavní důvod, proč jsem se na něj podíval. Nenadchl mě ani trailer a s Georgem mám taky poněkud rozporuplné zkušenosti. Jenže všechno bylo jinak... Clooney si svoji nominaci rozhodně zaslouží, a přestože dámy za ním lehce zaostávají, obsazení se povedlo. Scénář sice není nikterak strhující, ale udrží bez problémů vaši pozornost až do konce, čemuž pomáhají skvělé změny rytmu střihu (proč to sakra nemá nominaci za střih?) a povedená kamera. Jedinou obavu jsem měl z nějakého romanticky sladkého konce, který naštěstí nenastal. ()

Maynard.

V podstatě bych mohl napsat to samé jako u "Thank you for smoking". Herecké výkony celkem dobré, ale nijak zvlášť výjímečné, snad až na mladou ambiciózní slečnu, která mě celý film totálně deptala. Nevím, jestli to byl záměr, ale já bych ji teda hnal...Téma sice neotřelé a i poměrně zajímavé, ale zpracování nudné a ještě nudnější. Tímto si slibuju, že už od tohoto rejži nechci nikdy vidět žádný film. Protože mi jeho styl prostě vůbec, ale vůbec nesedí. Těžko hledám na tomto snímku nějaká pozitiva, snad jen úvodní titulky, víc ani ťuk. Opravdu dlouho jsem neviděl takto nudný film, sorry...To by mě Pařez docela zajímalo díky čemu 5*? Zejtra už nebudu vědět o čem to bylo...Tu mladou naivní blbku, která je blbá jak pytel koledy, si budu nejspíš pamatovat ještě dlouho, bohužel. Shrnutí na závěr : Never more aneb nemá to příliš daleko ke drátu do voka :o) ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)