Burn-E: Světlo galaxie

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, 2008, 8 min

Burn-E je další z řady pixarovský kraťasů, tentokrát je součástí bonusů DVD a Blu-ray disků filmu Wall-E. Sledujeme svářecího robota Burn-E, který se snaží opravit anténu vně vesmírné lodi. Zůstane tam ovšem trčet, a to kvůli hrajícímu se páru Eve + Wall-E. Burn-E se ale zavřenými dveřmi nenechá odradit a snaží se dostat zpět do Axiomu - luxusního plavidla obézních lidí, avšak tím jeho peripetie nekončí... (Mertax)

T-pack

Burn-Eho sem si všimnul už v původním filmu a tenhle kraťas je přesně to, co dělají komixy, hry, romány a podobně universu Star Wars, i když zde je pravděpodobně motivace jiná, než expandovat vesmír okolo Wall-Eho... Já mám triviální příběhy o nedůležitých v mnohem větším světě rád, je nás tu totiž spousta... ()

VanTom

Úsměvné trampoty opravářského robůtka Burn-E při výměně jedné porouchané antény, takový mikropříběh na pozadí velkolepých událostí odehrávajících se ve filmu. Roztomilý doplněk pro fandy celovečeráku. ()

-ELFKA-

Povedala by som, že Burn-E je rovnako vtipný, nápaditý a milý ako Wall-E. Bude sa páčiť aj ľuďom, ktorí niesu práve najväčší fandovia do Walleho, kedže má iba 8minút a nieje tak emmocionálne a infantilne naladený. U mňa je za plných 5*, ako je u Pixaru zvykom :-) ()

mikulíšek

Hezký doplněk k Wall-E, obávám se, že samostatně nefungující. Jako součást Wall-E, by to byla skvělá vedlejší postava. Jako kraťas je to na Pixar slabé. ()

Sdoom

Příjemný doplněk k Wall-Emu, lehce pobaví a pak vyšumí. Líbilo se mi ale, jak to bylo zakomponováno do dějové linky celovečeráku. (Blu-ray, orig.) ()

rozbris

Chudák:-DDD Pixar si vždycky musí z někoho z filmu vystřelit, tentokrát to bylo z filmu WaLL-E a byl o obyčejný udržbář světel:-) ()

masr

Bože, dožiju se doby, kdy nebude antropomorfizace robota v polodementní výskavou kreaturu považováno za "bezva filmík"? ()

baXter

Pekny kraťounký animák zobrazující trochu pozadí hlavního děje WALL-E. Burn-E se snaží a snaží a snaží opravit anténku a stále je jeho práce sabotována. Celkem sranda :) ()

Stružák

Parádní bonus k Wall-Emu. Vtipný, dojemný, opět hromada plechu plná emocí. Zajímavé je i zpracování závěrečných titulků. ()

orkadimenza

On už možná z Wall-Eho měl být jen krátkometrážák, takže tady ten kraťas o jiném robotovi přímo z vesmírné lodi také není úplně ideální trefa do černého. Každopádně i přesto, že jsem Wall-Eho viděl už dávno, ještě jako malý capart v kině, tak se mi skloubení s dějem celovečeráku velmi zamlouvalo. Ty propojené scény přímo z filmu byly okouzlující už jen z nostalgie, a vypointování bylo taktéž výborné. 85% ()

Rozjimatel

"There, there."     Výborný bonus k môjmu obľúbenému animáku WALL-E (2008). Ide o akýsi minipríbeh zváračského robota BURN-E, ktorý prebieha na pozadí hlavného príbehu WALL-E. Má parádnu sci-fi atmosféru (s milými odkazmi na slávne sci-fi diela), úchvatnú animáciu, príjemný humor a vtipnú pointu na záver. ()

dobso

Zaujímavý snímok. Dobre prepojený na samotný film Wall-E a ukazuje na život ďalších robotov počas filmu. ()