Burn-E: Světlo galaxie

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, 2008, 8 min

Burn-E je další z řady pixarovský kraťasů, tentokrát je součástí bonusů DVD a Blu-ray disků filmu Wall-E. Sledujeme svářecího robota Burn-E, který se snaží opravit anténu vně vesmírné lodi. Zůstane tam ovšem trčet, a to kvůli hrajícímu se páru Eve + Wall-E. Burn-E se ale zavřenými dveřmi nenechá odradit a snaží se dostat zpět do Axiomu - luxusního plavidla obézních lidí, avšak tím jeho peripetie nekončí... (Mertax)

ABLABLABLA

What the heck was that? Nějak mi to nepřišlo vtipné. Prostě robot dělal svou práci, která se ale furt něčím hatila... jediný vtipný okamžik byl až za titulky, kdy ho druhý robot "poplácal po rameni" a řekl "there, there". A ty záběry Eve a Wall-eho tam byly asi proto, aby lidi pochopili k jakému filmu byl kraťas vyhotoven. ()

Dexter1

Bavil som skvelo a nápad, ktorý ukazuje, že Wall-E svojím nečakaným príchodom nielen zachraňuje civilizáciu ale aj ničí život jedného nevinného robota kvitujem. Spracovanie opäť perfektné(veď čo iného čakať od Pixaru, že?). ()

OG_Swifty

Přiznám se, že si budu muset někdy WALL-E pustit ještě jednou a zaměřit se na to, jestli se tam ten BURN-E mihne, když se zavřou dveře od waste disposal. Jinak to byl fajn robůtek :) ()

honajz2

Ale jo, je to fajn. Potěší některé odkazy, závěr pobaví a funguje to tak, jak má. Jen pořád mám pocit, že z toho šlo vytřískat víc... Slabé 4* ()

Aelita

Jedna z mých nejoblíbenějších animovaných postav (nebo spíše sestav, když je to robůtek) vůbec. A rozhodně nejzajímavější a nejsympatičtější postava z Wall-E světa – vím to naprosto jistě, ačkoliv jsem samotný film Wall-E neviděla. Mimo duševní ryzost a pevnost charakteru, kterou prokazuje Burn-E, je jeho příběh tím případem, kdy vedlejší dějová linie má větší význam a hloubku, než ta hlavní. Tato animovaná hříčka totiž ukazuje souvislou nepřerušovanou jednotu vesmíru, ve kterém i malá planetka na jeho opačném konci je nějakým způsobem propojena s existencí "protinožců" a zatoulaný kamínek může ovlivnit život jedince. Astrologie se tedy zakládá na zcela platných principech, ačkoliv její předpovědi pro konkrétního jedince v konkrétní okamžik stejně neplatí, protože je ruší kvantové kolapsy jsoucna, vytvářející propast mezi včera, dnes a zítra. Ale to je již jiná pohádka. ()

Zbyisek

Technicky samozřejmě vyspělé, ale celovečeráku Wall-e jsem dal 3*, tak tady dám slabší 3*. Ve srovnání s "plnohodnotnými" kraťasy typu Lifted, One Man Band nebo Presto je tento snímek nudnou záležitostí bez hlubší myšlenky. Burn-e akorát těží z již známých vtípků, které jsme viděli ve filmu Wall-e. ()

wohna

Vtipné, jednoduché. Vynikající kratký filmeček od Pixaru. Třeba bude s Burn-em, Wall-em a Ev-em celovečerák. Já bych se nezlobil. Všichni tři jsou hrozně super! ()

Flynn

Burn-E je taky hoooodně vyvedená postavička, ikdyž jsem viděl až po samotném Wall-E tak jsem si ho všiml i v celovečeráku. Prostě pixarovsky zábavné. ()

mortak

Ve filmu by to působilo daleko úderněji a prodloužilo by ho tak o dvě minuty. Takhle to patří spíše mezi "deleted" scény. ()

3n3my

U mňa lepšie ako Wall-E najmä preto že je to kratšie, svižnejšie, dejovo plnšie. Inak v podstate rovnaké, keďže je to vlastne len zostrihaná súčasť filmu, ktorá vo Wall-E chýba. ()

bartias

Příjemný animovaný kraťas od Pixaru vypráví alternativní dobrodružství malé úklidové jednotky, které příchod jejího zamilovaného plechového příbuzného pěkně zkomplikoval práci i život. Wall-E jak jste ho neviděli. ()

tom88

Príjemný krátky filmík od Pixaru o robotovi opravujúcemu anténku niekde na vesmírnej lodi vo vesmíre. Snažilo sa to byť vtipné a pútavé no moc sa veru nedarilo, 8 minút bolo už aj dosť a keby nebolo tej prekrásnej animácie bola by to dosť veľká nuda. 70% ()

LeoH

Jako drobný přípodotek k Vall-imu o tom, že každý holt ty dějinné události prožíváme jinak, to nemá chybu. A robot, co si pobrukuje Beethovena... :-))) ()