Megashow Slovensko hľadá SuperStar patrí medzi najúspešnejšie relácie svojho druhu vo svete a prvýkrát budú môcť zažiť jej atmosféru a zvoliť si spevácky talent posledného obdobia aj diváci Slovenskej televízie. Doteraz bola vysielaná v 28 krajinách sveta, pričom v mnohých z nich padli rekordy v sledovanosti aj v počte odoslaných SMS. Relácia získala aj mnoho významných ocenení napríklad v USA alebo vo Veľkej Británii, ktorá je zároveň krajinou jej pôvodu. (PROROK14)

SeanLSD

Ako vždy, zo začiatku sa to dá, časom sa to preje. Dobrý výber poroty, bavil ma viac než v českej verzií - tvrdý odjebávač Habera, trubka Rolincová, prekvapivo sympatická a neodolateľný cynik Lučenič sypali hlášky ako z rukáva. No a súťažiaci spievať sem-tam vedeli, občas vyrazili dych, väčšinou moc nie, ale najradšej máme všetci aj tak tých exotov, čo im nie je vlastná ani tá najmenšia miera sebareflexie, že ano ? ()

tom88

Ja som bol veľmi príjemne prekvapený z práce ,ktorú si odviedol celý realizačný štáb projektu. Nenechal som si ujsť ani jednu časť a veľmi ma to bavilo. Moderátori boli božský, nečakal som od nich takúto show. Castingy boli dobré, moc som sa pri nich zabavil. Ďalšie kolá taktiež fajn a finálové kola perfektné. Speváci boli na moje prekvapenie dosť dobrí a podaktorí spravili aj poriadnu show, však Robo. Porota mi tam celkom pasovala a ich humor mi celkom sadol. P.S. Hviezdna rota bola taktiež super. ()

Brano

Prvá a aj druhá séria bola výborná. Veľmi vtipné kastingy a plno talentovaných spevákov. Navyše tam boli asi najlepší moderátori a porotcovia, aký mohli byť vybratí. Ďalšie série už nejdem hodnotiť, lebo to bol už len odpad, či už moderátorský, alebo spevácky a nová porota bola neskutočne trápna. Tuším z pôvodnej poroty tam ostal iba Habera, ktorý jediný vedel občas niečo vtipné zabiť a zároveň aj dobre zhodnotiť podaný výkon. ()

Marek1991

Továreň na rýchlokvasené celebrity a karaoke spevákov, ktoré zaspievajú v tejto súťaži, možno aj vyhrajú, ale ak sa ich neujmú sponzori, textári a iní producenti a podobne, tak často neuspejú. Najviac sa mi páčila prvá séria, inak to už bolo len priživovanie sa na mladých ľuďoch a málo z nich pomohli. Spoločné piesne pekné, magazíny zbytočné, šou taká americká, efekty drahé a veľkolepé, ľudia hlasujúci a míňajúci veľa peňazí zbytočne. Ľudia sa na to chytili, malo to vlastne aj úspech, ale vo vnútri to bolo dosť prehnilé, bola to skôr obrovská nafúknutá bublina, ale pekná a často aj účelná bublina, na ktorú dodnes spomínajú ľudia skôr v dobrom zo všetkých tých šou. ()

anicca

1ka mala fakt šťavu, bolo to niečo nové a asi všetci sme to pozerali. Každý bol niečím osobitý a vynikajúci, z prvej šestky (Jaroš, Mikla, Bezdeda, Predná, Šindlerová, Koščová sa mi páčili úplne všetci. Skvelí moderátori Adela a Pyco, ktorí to fakt zvládali a profesionálne spevácke výkony...Nemám čo vytknúť. ()

• Prvá séria bežala na programe STV na prelome rokov 2004 a 2005. Do finále sa dostali: Peter Kotuľa, Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda, Zdenka Predná, Peter Konček, Robo Mikla, Katka Koščová, Samuel Tomeček, Miro Jaroš a Petra Humeňanská. Zvíťazila Katka Koščová. Robo Mikla odstúpil v 7. finálovom kole. Martina Šindlerová sa neskôr nechala premenovať na Schindlerová. Tomáš Bezdeda mal neskôr vážny vzťah s moderátorkou súťaže, Adelou Banášovou. (MoiJe)
  • V 3. sérii, bežiacej v roku 2007, sa do Top 10 dostali: Marcel Berky, Vierka Berkyová, Natália Hatalová, Michal Chrenko, Martin Konrád, Ivana Kováčová, Tomáš Krak, Dominika Mirgová, Robo Šimko a Alexandra Zelezníková. Vyhrala Vierka Berkyová. Hviezdnu rotu "vyhral" Michal Spevák. (MoiJe)