Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

drankeryth

Toto bol jeden z filmov na ktore som sa uz tesil od doby, ked este len bola zmienka o tomto filme. Prim tomu tiez dodavalo, ze je to priamo domaci film, ktorych bohuzial na Slovensku nie je prilis moc. Uvod filmu sa odohraval pocas druhej svetovej vojny, co je moje oblubene obdobie, co sa tyka filmov. Uz ked som prvykrat uvidel uniformy nemeckych vojakov, hned som sa musel zasmiat. Take odflaknute kostymy z tej doby som uz davno nevidel. Hlavne ten dostojnik bol upraveny ako sedliak a o tych extremne velkych pismenach SS na prilbach ma fakt pobavili:) Onedlho sa to presmerovalo do buducnosti, kde stratena existencia herec Karol Csino behal ako splaseny medzi ruinami panelakov a domov, ktore mali nadobudnut pocit postapokalyptickej krajiny. Ale to podla mna nebola ziadna daleka buducnost, ale skor sucastnost terajsieho Slovenska, ako ho radi zanechavaju Cigosi. Dalej ma velmi pobavilo to vyhananie diabla z tela, ktore mi pripomenulo film Constantine. V tejto scene som sa najviac zasmial nad chlapcom sputanim na posteli. Jeho trapne a hlavne amaterske vykriky, akoze je posadnuty zlym demonom boli na zaplakanie:) Film mal byt tiez sci-fi, ale tych par lietajucich strojov v par zaberoch neni zas tak vela. A o demonoch tiez pomlcim, ako aj o hlavnom demonovi, ktory bol skor na smiech, ako aj ostatne veci vo filme. Ani pohlad z vlastnych oci, kde len trci zbran ma neoslovila, ako aj siahodlhe zabery na zdevastovanu krajinu plneho polorozpadnutych domov. Adamove silacke reci ma moc nepresvedcili, zeby v cloveku nahnali strach:) Znelo to tak pokojne a nie zlovestne, he he. Co mi z toho vsetkeho vzislo? Slaby pokus o film, kde sa to vsetko krizi z inymi zanrami a to urobilo vo filme velky bordel. Pre mna je to urcite sklamanie. ()

dr.horrible

(Trash) - - Constantine Csino hľadá Štvrtý element!! A samozrejme všetko je Matrix (to s tým mestom pod Malými Karpatami, tá veta tam bola myslím od slova do slova). Taká otázka pre autora: O čo im všetkým išlo?? Lebo minimálne čo robil Csino, nechápal ani Satan, ani Gabriel, ani nikto z ľudských postáv. On akože chytal démonov a pritom úplne zbytočne! Nič z toho nemal, nikomu na tom nezáležalo, nikoho to netrápilo. A keď konečne stretol nejakých ľudí, zaútočili naňho transformeri! No to je v prdeli, navyše mal chudák vadu reči. A na záver, pesnička od Desmodu. Čistá šialenosť toto!! V kinách som ju prepásol, čakal som rok kým sa niekde objaví (keďže vydávať DVD by pravdepodobne prinieslo len ďalší prepad) a celý čas som si nepozrel ani trailer. Nakoniec po novom roku 2014, môj prvý hodnotený film... No zostáva len dúfať, že tento rok bude mimo celý. Nepatria tomu tie tri hviezdy, kvalitatívne je to samozrejme menej než výkričník za slovom odpad, ale smial som sa tomu jak retard. Akurát mám bohužiaľ podozrenie, že to v celku bolo asi myslené vážne. Niektorí ľudia nemajú súdnosť. ()

tom88

Iskierka nádeje na úspech slabučko horela, ale nakoniec je z prvého slovenského akčného post-apokalyptického sci-fi obrovské fiasko. Dej filmu by sa zmestil do krátkometrážneho pätnásť minútového filmu. Scenár teda nič neponúka. Kamera je katastrofálna, sníma zábery z príšerných uhlov a v akčnejších scénach nastáva pre diváka chaos. Veľmi málo strihu a tým pádom dlhé ničnehovoriace scény znamenali riadnu nudu a nuda v tak krátkej stopáži, to už je čo povedať. Hercov snáď ani netreba komentovať, tí si urobili z natáčania asi pracovnú prestávku. Ich výkony boli na smiech. Celý film bol zabalený do zvláštneho vizuálu, ktorý nebol zrovna najlepšou voľbou. Akčné scény (okrem toho, že sú neprehľadné) sú úplne nevýrazné. Efekty by lepšie urobil na PC aj môj mladší brat. Je zarážajúce, že bol tento film nasadený aj v kinách. Síce na krátko, ale predsa. Ako študentský amatérsky film je to pecka, ktorá v školskom projekte určite uspeje, ale ako celovečerný film, ktorý je nasadený v kinách a je pre masy ľudí je to obrovské faux pas. Bohužiaľ je to najhorší film, ktorý som videl za pomerne dlhú dobu. Je mi ľúto, že to našej mladej krvi nevyšlo, ale budem aj naďalej veriť, že nám raz vytrú zrak a natočia niečo poriadne a hlavne zmysluplnejšie. 10% ()

honajz2

Když pominu, jak amatérsky to celé vypadá (nebýt to v kinech a být to označené jako amatérský film, tak si na to zas tolik nestěžuji, protože tohle je amatéřina jako prase), špatné herecké výkony, hroznou kameru (která ale kupodivu občas má světlé momenty, nechápu proč) a ten fakt, že je to strašně nudné, tak musím říct, že to není zas tak strašné, jak to tady vypadá. Nějaký příběh tam byl, jenom je zaplněný hromadou vaty, ale špatný nebyl a na to, že je to amatérský film, mi ani nevadí, že si hodně bere ze spousty jiných filmů, včetně toho konce, který už jsem někde viděl, jen si nemůžu vzpomenout, kde přesně. Taky je na tom znát režisérovo nadšení pro žánr a je třeba mu připočítat k dobru, že se pokusil natočit film s žánrem, který nikdo na Slovensku a ani v Česku netočí, takže každá snaha se cení. A jako amatérský film by to ani nebylo špatné, ale tohle se bere jako něco víc. Kdyby to nebylo tak moc nudné, tak bych možná tu slabou třetí hvězdu za snahu a až moc nízké hodnocení dal, ale takhle ne. 2* ()

Zombiepod odpad!

Immortalitas je samotným dnom slovenskej filmovej tvorby. Katastrofa obrovských rozmerov, ktorá sa dokonca dostala do kín! Obdivujem však režiséra, že sa odvážil pustiť do takéhoto žánru, navyše pracovať s 3D technológiou, keď na to proste nemá. Film je plný odpudivých filtrov, na ktoré sa nedá dívať, zlej kamery a ešte horších digitálnych efektov. Dialógov tu veľmi niet, no keď prídu, je lepšie si zapchať uši. Dej samotný nemá žiadny spád, a miestami chce byť dokonca rádoby poetický, čo definitívne zatlčie debilný záver. Nepočúvať, nepozerať, len sa filmu vyhnúť, to je jediná dobrá rada. ()

• Natáčanie prebiehalo od marca do mája 2010, slovenská premiéra bude vo februári nasledujúceho roka. (tom88)
  • První slovenský film natočený ve 3D. (Bart)
  • Líbání herců ve filmu je skutečné. (Sufferer)