Sherlock - Série 3

(série)
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 2014, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Amanda Abbington, Rupert Graves, Mark Gatiss, Louise Brealey, Andrew Scott, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen (více)

Epizody(3)

Po dvou letech nepřítomnosti vychází „mrtvý“ Sherlock Holmes z úkrytu a žádá Watsona o pomoc s řešením tří zamotaných a nebezpečných případů. (Netflix)

balcazar

Rekapitulácia hodnotení znie nasledovne: 4-4-3. Seriál oproti prvým dvom sériám akoby ubral nohu z plynu, čo sa týka prešpekulovaných psycho-krimi prípadov a zápletiek. Ako som spomínal v jednom z komentárov, zopakovať majstrovstvo z S02E03, ktorí mi vybilo poistky, je priam nemožné. V S03E01 sledujeme ľudské prekáračky po Sherlockovom návrate, S03E02 k nim dopĺňa zaujímavý prípad na svadbe. Obe časti síce neboli top, ale priniesli zaujímavú podívanú. Posledná časť ako vrchol série sklamala. Síce zvládla záverom navnadiť diváka na ďalšiu sériu, ale sama o sebe bola nič moc. ()

Shakers

3. séria - 90%. Druhá séria ponúkla príbeh, ktorý už ostane neprekonaný, no aj tretia séria ma čo ponúknuť Aj keď toľko nestrhne ako predošlá, tak či tak som sa znova kráľovský bavil. Návrat Sherlocka je perfektný, svadba nemá chybu a záver série ma zopár es v rukáve. Slabšie ako druhá, ale pre mňa lepšia ako prvá. ()

Tobias18

Tak nakonec za čtyři. Sherlock možná přežil pád ze střechy, ale tak trochu zabil kvalitu scénáře. Není to sice v žádném případě nějaký průser, ale oproti geniálním prvním dvěma řadám to dost zaostává. První dva díly dost průměrné, závěr opět skvělý. Jsem teda dost zvědavý na poslední čtvrtou sérii. 70%. ()

tron

„Nemáš na niečo chuť? Majiteľ mi dáva porciu zadarmo.“ – „Prečo? Vysekal si ho z vraždy?“ – „Pomáhal som mu vešať obrazy.“ Treťou sériou sa vinie príbeh s mediálnym magnátom Magnussenom (Madsov starší brat Lars). Mne osobne vyhovoval oveľa viac, ako nudný Moriarty, pripadal mi hrozivejší. Už sa ale začína na môj vkus až príliš hrať na efekt. načo sú dobré bleskové dialógy, keď polovicu z nich nemáte šancu registrovať? Načo sú pôsobivé scény, keď cesta k nim vedie cez nelogické veci (prečo vagón nikto nestrážil?). Atď. ()

KukulienkaHO

Prvé dve epizódy boli dosť komediálne, príbeh bol hlavne o vzťahoch postáv a zločiny sa odsunuli na druhú koľaj. 3. epizóda ale priniesla príbeh, v ktorom sa spojili zločiny a príbehy postáv do jedného výborného celku, pri ktorom ma niekedy dokonca mrazilo. Je mi však ľúto, že sme si nového záporáka nemohli užiť viac. Herci sú stále výborní (aj hlavní, aj vedľajší), príbehy zaujímavé a hudba perfektná. To znamená, že 3. séria Sherlocka si kvalitu prvých dvoch zachovala, ale príbehy sú už viac opulentnejšie. Ja by som v 4. sérii ocenil práve preto návrat ku koreňom, ale to sa zrejme kvôli návratu Moriartyho nestane. P.S.: Dúfam, že sa Moriarty vráti iba ako nejaká aplikácia alebo niečo také, lebo ak nie, tak finále druhej série fakt nemalo zmysel. ()

• Název epizody The Sign of Three (Znamení tří) je inspirován názvem novely sira Arthura Conana Doyla "The Sign of Four" ("Znamení čtyř", česky také jako "Podpis čtyř"). (Anyk)
  • Miesto, kde sa natáčala táto epizóda (metro, ktoré malo vyhodiť do vzduchu parlament vo Westminstri) sa v skutočnosti nachádza vo West Hampstead a nebola to ani časť nedokončeného metra, ani nepoužívaná stanica Bull & Bush. Štáb nezohnal naozajstný vlak, a tak si musel zostrojiť vlastnú repliku vozňa District Line, aj keď interiér je z vlakov Jubilee Line. Milovníci londýnskeho metra však v tejto časti našli ešte viac ako 15 nedostatkov. (JOZZZKO)
  • Dom "Appledore" alebo Magnussenov (Lars Mikkelsen) dom je v skutočnosti dom Sira Davida McMurtryho, zvaný tiež "Swinhay House", nachádza sa v Gloucestershire. (SpoilerAlert)