Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý učitel Konrad Koch (Daniel Brühl) má roku 1874 nastoupit na klasickém anglickém gymnáziu coby učitel angličtiny. Aby vůbec žáky pro výuku cizího jazyka nadchl, uchýlí se k poněkud neortodoxní metodě a rozhodne se žáky seznámit s podivným anglickým sportem – fotbalem. Netrvá dlouho a dostává se kvůli tomu do potíží, kvůli nimž dostane ze zkostnatělé školy výpověď. V tu chvíli se však iniciativy ujmou žáci.
Film vypráví dramatickým a humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi dostal do Německa fotbal. Natočeno podle skutečných událostí. (Fary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

Olík 

všechny recenze uživatele

Jedna z nadsázkou míněná definice kopané, jejíž autorství je připisováno bývalému elitnímu střelci anglické reprezentace Garymu Linekerovy praví: "Fotbal je hra, kterou hraje dvaadvacet lidí a kterou vždycky vyhrají Němci". Retro story o tom, jaké to bylo v dobách v nichž se němci věšeli na kruhy a fotbal byl hrou, kterou hraje 16 kluků v parku a kterou vždycky vyhrají Angličané........určitě fajn a přitom úplně špatně. Rok 1874, ideály, kožený nesmysl, skutečné události, neotřelé téma.......to je materiál mající hodnotu gólového forwarda. ÜberAllesákům bohužel chybí něco (jak to nazvat), nadhled, lehkost, jedním slovem britskost - kdo vyděl například irské Borce (r.2006), rozumí. Za gól do vlastní sítě číslo dvě považuji prohrané osobní souboje po celém hřišti: z outsidera hrdinou, bývalí uzurpátor na straně dobra, velké vítězství nad favoritem, zprvu nepřístupní rodiče obměkčeni, napravené křivdy a další a další - zkrátka samý balast a klišé.......slohové cvičení ve druhé třídě, učebnice pro scénáristy bez invence. Pro mne jednoznačně prokoučované vedení 3:0 v poločase.......na čtyři (nebo dokonce pět hvězd), které zde v hodnocení vidím, by to chtělo nebát se vystřídat nejslabší hráče a oživit hru. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

I v Německu kdysi byla doba, kdy tam o fotbalu neměl nikdo ani ánung. A tenhle film zobrazuje právě situaci, kdy vůbec poprvé v Německu někdo kopl do míče. Jak k tomu přistupovali Němci? Klasicky: odmítání, nedůvěra, strach z porušení tuhé disciplíny, obavy z anarchie. Jenomže už je to chytlo a zárodek vzpoury se udržel. ___ Sympaticky milý film, který neohromí, ale zahřeje. ()

Reklama

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Sice fotbal pro mě není sport, kterému byl vysloveně propadla ani ho nesleduji :D Vlastně mě vůbec nezajímá :D Ale tady to bylo tááááák krásně znázorněné :) A přeci jen - šlo o učení anglického jazyka ;) Bruhla mám moc ráda a ten film má svoji hodně příjemnou atmosféru, kde se ale mísí i ta "nenávist" vůči angličtině a něčemu neznámému :) Je to moc fajn, pohodový snímek, kdy pohled na půlky Bruhla potěší ;) Jo a hudba je naprosto skvělá :) ()

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Tomuhle příběhu neváhám dát plný počet. Velice emotivní a příjemný zážitek. Tenkrát to měli kluci těžké, aby si prosadili svůj názor a mohli hrát fotbal. Dnes fotbal může hrát každý, ale mnozí si toho neváží. Velice pěkně natočeno. Učitel angličtiny potažmo fotbalu je sympaťák. Najde se zde i pár úsměvných momentů, ale mě spíš šlo o ty emoce. Velký sen jsem si hodně užíval a fandil jsem klukům i trenérovi (učiteli). Němci mě zase jednou překvapili. Za tenhle kousek bych se určitě nestyděl. Žádný kýč, žádný balast, prostě příběh jak se sluší a patří. 90% ()

blowup 

všechny recenze uživatele

Ono to vlastně není o fotbale a jestli jo, tak tak ho začnu mít ráda také. Film, který je o obecně platném pro každého. Prostředí zkostnatělé školy je využíváno často a vždycky mne osloví. Jako Společnost mrtvých básníků. A díky za poselství takových filmů...svoboda, láska, pravda - koho mi to připomíná... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín, Hamburg, Brémy a niekoľko scén bolo natočených aj v spolkovej republike Dolné Sasko. Celkovo trvalo od 13. júla do 7. septembra 2010. (MikaelSVK)
  • Konrad Koch (vo filme D. Brühl) v skutočnosti nikdy neštudoval na univerzite v britskom Oxforde. Teológiu a filozofiu vyštudoval v nemeckom Göttingene, Berlíne a Lipsku. (MikaelSVK)
  • Tento film je již třetím, kde se setkává Daniel Brühl a Burghart Klaußner. Zatímco ve filmu Good Bye Lenin! (2003) hraje Burghart Danielovi otce, o němž jeho matka tvrdí, že utekl z NDR do Západního Německa, ve filmu Die Fetten Jahren sind vorbei Daniel spolu s dalšími dvěma aktivisty unese postavu Burgharta jakožto podnikatele a představitele konzumního života. (jirka.jindra11)

Související novinky

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

19.03.2016

Organizátoři Febiofestu přivítají jednoho z nejvýraznějších mladých evropských herců Daniela Brühla. Jeho dnes už světovou kariéru nastartoval německý snímek Good Bye, Lenin!, zahrál si i v hvězdně… (více)

Reklama

Reklama