Životy mnoha lidí se obrací vzhůru nohama poté, co potkávají Cécile - mladou svůdnou ženu. Provokativní a extrovertní Cécile má ráda volný sexuální život, který přestupuje společenské normy a porušuje tabu. Její styl života nutí i ostatní odhalovat sami sebe.
Q se snaží jazykem pocitů a těla ukázat mladé Francouze a poodkrýt jejich intimní vztahy. (Tamten)

Fiftis

Tak som sa prinútil po dlhšej dobre zhliadnuť erotický snímok, aby som videl nejakú tú kozičku, pri troške šťastia možno bobra. Hlavnou postavou je dvadsaťročná slobodomyseľná Cécila, ktorá podľa režiséra symbolizuje vášeň, ktorá rada nabúrava tabu a prekračuje spoločenské normy. A všetci jej podľahnú. To je v skutku pútavý a dráždivý popis. Ono by to ale nesmel byť francúzsky snímok s rozpočtom do 150 eur. Ako film implikuje - sex je magická sila, ktorá pomáha človeku odhaliť jeho pravé ja. Nesimulované sexuálne scény vníma režisér ako prirodzenú súčasť snímky a odmieta ich vidieť ako obscénne alebo nemorálne, pričom oveľa väčší dôraz kladie na ženský pohľad na sex a lásku. To je zrejmé najmä v Intermezzo odohrávajúcich sa v dámskej sprche, kde spolu "anonymné" ženy preberajú svoje milostné životy. A tu je kameň úrazu. ()

Aljak odpad!

A toto čo malo byť? Unikátna lyrická pseudoumelecká kravina bez akéhokoľvek zmyslu. Z toho žánrového zaradenia čo je k tomu napísané sa na to vzťahuje fakt asi jedine to "erotický", lebo s drámou to malo spoločné pramálo, no niečo čo by sa aspoň obtrelo o komédiu alebo romantiku sa tu fakt nevyskytlo ani náhodou. Čo si vlastne o takomto celom myslieť? Žiadny zmysel ani posolstvo v tom nebolo - akurát vyše hodina a pol scén blízkymi ľahkému pornu! Síce bolo pár herečiek na pohľad sympatických (aj keď ich správanie bolo úbohé) - ale za to hviezdičky dávať nebudem, jedine tak z ľútosti. ()

Master19

Velmi zvláštní, když se divak seznámí dříve s pohlavním orgánem hlavní hrdinky, než s jejím obličejem. Přesto si to drží svou linii a nesklouzává k prvoplánovému pornu (nicméně v televizi to u nás rozhodně nikdy nepůjde :-) ). Viděno několik dní po Shame Steve McQueena a tak jsem se neubránil konfrontaci. Tento snímek má jakousi francouzskou auru, která je velmi zajímavá a atraktivní, ačkoliv není scénář natolik nosný. Kdyby film tak netlačil na pilu, co se týká explicity, tak mohlo jít o šířeji diskutovaný počin. ()

hous.enka

Klubko zapeklitých vztahů se postupně rozmotává na pozadí sexuálních zážitků všech hrdinů. V popředí stojí hrdinka, pro kterou je sex způsobem manipulace s ostatními lidmi (nějak se nemůžu ubránit dojmu, že se autor inspiroval Nebezpečnými známostmi). Chvílemi je Q pouze o tom jednom. Vlastně to je celá podstata Q. Napřed sex, lásku pojďme řešit až po/tom (rozuměj po sexu). Je opravdu současná mládež takhle zkažená? Myslím, že ne. Vyústění scén se sprchou jsem nečekala a hovory ve sprše se mi zdály jako ty nejzajímavější. . ()

TeeAge

S. Nie ako Sparta ale ako Samoúčelnosť Sama. Exibícia normálne zahalených ľuďských partií prelýnaná dialógami bez hlavy a päty, s dejovým jadrom založeným na prachu po pozostalom, držanom v plexi priesvitnej kocke. Svojim spôsobom aj filmová lahoda skrze svoju netradičnosť... :D Ps: Nakoniec dvýham na 2*, pretože nejaké posolstvo to predsalen má. ()