Jiong nan hai

• USA Orz Boyz

Sú dvaja, sú nerozluční a nik sa o nich nestará. Za svoje výstrelky a malé podvody na spolužiakoch si vyslúžia prezývky Klamár 1 a Klamár 2. Ich najväčším životným plánom je podnik do tajomného aquaparku, kde po absolvovaní sto jázd na obrovskej vodnej šmýkačke vstúpia do mysteriózneho hyper priestoru, v ktorom sa okamžite stanú dospelými a budú mať tak konečne svoj život pevne v rukách. Avšak ich záväzok sa rozpadne po neočakávanom slede udalostí, ktoré vyústia v zradu. (sochoking)

sochoking

Film, ktorý opäť netuším, kde som vyhrabal (už sa to stáva pomaly pravidlom), sa síce celý čas tvári ako rodinná snímka, avšak naozaj je drámou a to dosť trpkou drámou. Je o dvoch nerozlučných priateľoch, ktorí nemajú rodičov a spolu robia všakovaké ojeby na spolužiakoch v škole a iné finty, z ktorých majú nesmiernu prču. Potom za trest musia opravovať školské učebnice, z ktorých starší z dvojice sa dozvedá rôzne zaujímavosti. Celkom som bol i prekvapený, akými kvalitnými hláškami a vtipnými scénkami je film nabitý. Napríklad ten starší chalanisko číta tomu mladšiemu knihu, v ktorej sa píše, že nejaký vedec odvážil dušu chlapíka, ktorý zomieral. Jednoducho po tom, ako chlapík zomrel a "vypustil dušu" vážil o dva gramy menej. No on do toho zahlási, že "To ja z každým svojim prdom potom stratím minimálne päť gramov!". Pointa filmu je zrejmý nezáujem dospelých o deti, ktoré potom stratia akúkoľvek dôveru v nich. Tie si potom vybudujú si svoj vlastný svet, do ktorého sa každodenne ukrývajú a rozhodnú sa konať na vlastnú päsť. ()