V roce 1907 se Wyatt Earp v hotelu Fairmont v San Franciscu schází s novinářem, který se ptá na jeho legendární kolt. Povídají si o tom, jak se stal šerifem a jak se k němu dostal. Postarší Earp začíná vyprávět svůj příběh. Když mu bylo dvacet sedm let, působil jako šerif v Dodge City a miloval zdejší zpěvačku a herečku Doru. Bratři Kennedyové, kteří měli nevyřízené účty se starostou Dodge City, ho chtěli v noci zastřelit. Starosta byl ten večer mimo město a v jeho domě byla ubytována Dora se svou kamarádkou. V noci tam přijeli bratři Kennedyové a začali střílet. Místo starosty však zabili Doru. Když se to Earp dozví, žádá o zatykač, aby mohl bratry uvěznit. Soudce se zdráhá, protože je s otcem bratrů Kennedyových jedna ruka. Proto si Earp sundává šerifskou hvězdu, sežene nejlepší pistolníky a vydává se s nimi na trestnou výpravu. (TV Nova)

rigby

Lehký, jednoduchý, nekomplikovaný film z Divokého západu, ve kterém vítězí dobro nad zlem. Kdyby to nekazilo vyprávění ústřední postavy, bylo by to možná i na tři hvězdičky. Ale bavil jsem se a o to jde především. ()

jopal

Viem, ze to hodnotenie je nadnesene, ale par dovodov, co ma k tomu viedlo. Na zaciatku je napisane, ze sa ide podla skutocnej udalosti. No a vsetky tie nevydarene suboje, pomaly dej, spatny zvuk vystrelov, amaterske chovanie hercov som si zakazdym odovodnoval snahou rezisera priblizit sa co najviac realite. Tym, ze to bolo take amaterske, som si film zamiloval a skor sa stotoznil s myslienkou, ze takto nejako to mohlo byt, ako by tam nabehol nejaky nepriestrelny superhrdina a vsetkych poriesil s jednou rukou zastrcenou vo vrecku. No a prijemne ma prekvapila aj zaverecna poinka, ktoru mimochodom uzivatel cukorek bezohladne vykecal. (Nastastie som to cital az po vzhliadnuti filmu). Takze ja som sklamany nebol. ()

geo.nohejl

S klidným srdcem mohu napsat, že tohle je naprosto bezkonkurenčně nejhorší western, jaký jsem viděl. Herci do svých rolí sedí asi jako sedačka z Trabantu do nového Maserati. Drsnější než oni už je jen šmirgl papír. Klobouk největšího frajera na západní polokouli vypadá jak dětská plína, dědicí se po staletí.. Kulky maj tak vymakaný, že lítaj doleva, doprava, nahoru, dolu a během letu vytvoří nápis: ,, Já jsem zákon!" aby následně penetrovaly padouchovu tkáň a perverzní zubař tak mohl ukájet své sadistické choutky před úplně cizíma borcema.. ale jo, občas jsem se musel pousmát nad demencí tohoto veledíla. P.S. Toho cValíka nám nějak přefoukli, ne? :-D ()

Ajfist

Další důkaz o tom,že dnes už zřejmě nikdo nedokáže natočit kvalitní western jak tomu bylo v 60tých a ještě 70tých letech kdy jich bylo kvalitních natočeno docela dost. ()

DrifterSoul

Dobrý příběh čerpající pravděpodobně z reálných historických událostí. Žádná moderní dobrodružná pohádka (nacpaná drsnou akcí a digitálními triky). Pomalu se odvíjející děj, tak jak běží někdy sám život. Dotýkající se hodnot jako je dobro, zlo, rozdílnosti lidských charakterů a (joke & irony: nehynoucí lásky všech matek k jejich synům, ať jsou to sebevětší parchanti). Také i jisté poselství pro dnešní dobu: (1) zlu je třeba se postavit za každou cenu a (2) je třeba ctít a vždy prosazovat zákon. To je podle mne podstatou záměru tvůrců. Je skryta pod povrchem. A že ten obal/povrch není tak nablýskaný a profesionální, jak je dnes v kinematografii trendy, to není vůbec důležité. ()