William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiální text distributora)

nurielka

Príjemná hudba, umelé výkony hercov a dejovej priamke by som dala niečo viac. Žartujem. Natočiť kvôli tomu toto mi príde prehnané. Veď kto vie ako sa oni dvaja naozaj stretli, ako si naozaj dali prvý bozk a tak ďalej. Snažili sa asi na ľudí týmto filmom zapôsobiť, asi ako rýchlo dokážu spracovať film podobný ich životu. Ale prišlo mi to ako jeden z tých filmov, ktorý bežne prepnem. Nie je sa čomu diviť, každý pár má svoje problémy, šťastné obdobia a v ich prípade to tí paparazovia len okorenili a okoreňujú. A ešte sa sťažujú, nenudia sa určite a cestujú si kam sa im zachce. Aj keď to vo filme nie je, pevne dúfam v to, že sa nechovala Katie Watie ako mníška, keď on si chodil kade tade po svete a zachcelo sa mu kašľať na ňu :) a odrazu ju uzrel ako sa vláči a hneď do neho udrel záblesk z neba. Bolo to priehľadné. Asi ako každý chlap. Nič extra, ale čo natáčať keď vlastne nie je o čom? Zoznámenie, bozk, chodenie, rozchod, znovuchodenie a žiadosť o ruku. Dopadlo to kráľovsky. Mimochodom svadba sa mi veľmi páčila. Ďalší film prosím. ()

Vejrrr

Mistrovský a vcelku i pochopitelný tah Novy, nasadit na osmou večerní tenhle film v den svatby skutečných Williama a Kete, působil i na mě tak, že jsem k tomu usednul ačkoli v jakýkoli jiný den mého života by k tomu dozajista nedošlo. Chvílemi jsem i nelitoval a říkal jsem si, jak je fajn podívat se v naději alespoň 30-ti procentní pravdu toho, co oné slavné svatbě předcházelo. Mě by nevadilo, že všechno není dle skutečnosti, že se tam nějaká ta postava připsala pro zajímavost. Ale pár hezkých momentů, kde tomu člověk zkrátka věřil, rychle vystřídali scénky, u kterých se nedalo jinak, než procedit ústy "to nééééééé". Říkám pár momentů, které život člena královské rodiny hezky vystihovaly, ale jinak kýbl hnoje a scénáristického patosu dobrých leda tak pro 14-ti leté školačky z Velké Británie. ()

rashenrock odpad!

Hrůza! Tady je opravdu vidět jak se parta ubožáků začínajících s filmem rozhodla přividělat si na velmi dobře prodejném "jméně" Kate a William. Celkově tento film jen udělal (nejspíše pro zatraktivnění scénáře) z "Kate" kalhotky ukazující a neustále popíjející Lindsay Lohan a zároveň matku Terezu s chudinkou dohromady. Příběh který by i amatéři natočili o hodně lépe jen anglický pár a celou královskou rodinu ztrapňuje. ()

Elleannie

Nevím, jestli je tenhle film opravdu zcela životopisný nebo napůl vymyšlený, protože jsem jejich vztah nijak zvlášť nesledovala, ale vím, že se opírá o pravdivé základy. Takže jelikož nevím detaily jejich vztahu, nemůžu to soudit z hlediska pravdivosti. Film se mi líbil, nepřišel mi přehnaný ani příliš dlouhý a pitvající se ve skandálech, herci byli taky dobří. Sice mi přišlo, že přechod od kamarádství k lásce byl zachycen až moc rychle a ne moc výrazně (u Williama), ale možná to tak bylo i ve skutečnosti nebo jsem ten hlavní okamžik prostě jenom nepostřehla.. Každopádně to pro mě byla příjemná podívaná:-) ()

lapatata

Je jasné, že film je do značné míry zromantizován, ale pro lidi, kteří nehltají bulvár alespoň naznačuje jak se princ William s Kate poznali a jakým způsobem se jejich vztah vyvíjel. A to je to, čeho si na něm cením. Takže jako jakýsi informační zdroj ano, úroveň uměleckého zpracování nemá cenu hodnotit. Ta je v tomto případě vedlejší. A narozdíl od škarohlídů, kterým vadí, že na ně z každých novin, rádia či internetového prohlížeče skáčou tváře Williama a Kate jsem rád, že na mě alespoň jeden den neskáčou ze zmíněných medií vraždy, zemětřesení či teroristické útoky. ()

• V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)
  • Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)