Reklama

Reklama

Bylo, nebylo

(seriál)
Trailer
USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Videa (60)

Trailer

Recenze (488)

nirvanafan 

všechny recenze uživatele

Podmanivé, okouzlující, vtahující. Tušila jsem, že se mi Once Upon a Time zalíbí, ale dopředu bych rozhodně neřekla, že v záplavě mých oblíbených drsárek typu Spartacus, Walking Dead, Game of Thrones nebo Misfits se mi něco tak milého, nekrvavého a slušného, aby se na to mohli koukat i děti, bude líbit tak hrozně moc. Narozdíl od jiných se mi pohádková mytologie a neustále přibývající příběhy z minulosti postav líbí, protože je stále co objevovat a často to podnítí divákovu fantazii. Sama jsem se ne jednou přistihla nad přemýšlením a vymýšlením, co bude dále, připadně co bylo. Herecky jsou jednoznačně nejlepší Robert Carlyle a Lana Parrilla. Jiní herci možná nejsou vždy stoprocentní, ale Once Upon a Time se naštěstí narozdíl od řady amerických hovadin může spolehnout na scénář, který mu nikdy nepodrazí nohy. Přestože se sem tam nějaký díl ukáže jako slabší a stejně tak nějaké dialogy, výsledná pointa je vždy výborná. Edit: Kvalita ve druhé sérii klesá rapidně dolů a nejsem si jistá, zda se chci dívat na sérii třetí. Velká škoda, že se neskončilo na vrcholu. ()

McClane 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po 6 dílech: Pro mě seriálové překvapení letošní sezóny. K OUAT jsem přistupoval velmi skepticky, ale seriál si mě získal. Kombinace pohádky a reálného světa funguje velmi dobře a nejede se vždy v zajetých kolejích, pohádky se promíchávají dohromady, apod. Po herecké stránce to není také vůbec špatné (holt mám už od House slabost pro Morrisonku), ale nejlepší je jednoznačně Carlyle, který si obě polohy své role velmi užívá. Ale opět se bojím, jaký bude děj druhé série, která je na spadnutí a která může seriál poslat do kopru. 70%. ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Po sedmi dílech. Pohádkové části utrpení. Dovedete si představit to nejkýčovitější od Disneye ještě více umělé? Ne, tak se podívejte na Once Upon a Time. Náš svět působí docela dobře a stojí za tím dobrý nápad. Ovšem po pár dílech už mě začal seriálový přístup postav (hodný, zlý a ošklivý-nerozhodnutý) štvát a sledovat něco z důvodu, abych zjistil, jak tvůrci dokáží jeden nápad roztáhnout do desítek dílů mě fakt nebaví. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tak hele-Jasně-Na plný počet to asi tak úplně není-ale co už? Mě se to prostě líbilo, oceňuju originální koncept a nápaditý přístup k jednotlivým pohádkám a usazení postav do našeho světa. Děj je barvitý, plný zvratů a ohýbání zarytých představ o pohádkovém světě. Po dloouhé době se někde objevila dětská postava, kterou nemám potřebu vyliskat. Od Carlyla bych nějáký rutinérský přístup asi ani nečekal ale tady si ty dvě polohy své postavy opravdu maximálně užívá. A Lana Parrilla(pro mě doteď víceméně neznámá herečka) je jako "zlá"královna perfektní(!) Ostatní postavy-ač většinou nevyčnívají-jsou taky zahrané velmi slušně a(snad až na některé sněhurčiny polohy)nerušivě.... Hodnocení i komentář píšu po skončení první série, která jako celek funguje. Určitě nejsem sám, kdo se obává, že dále to velmi lehce může chytit Lost-syndrom a další a další a další zbytečné a nátáhóvané série akorát zazdí kouzlo původního nápadu :/..EDIT: No- tak po druhé sérii musela jít jedna hvězda pryč protože seriál začíná trpět překombinovaností a jednotlivé dějové linky se začínají vzájemně tak hustě proplétat, že to už vypadá skoro jako nerozmotatelný uzel, který se dál šmodrchá, motá a uzluje a velmi lehce( a velmi brzy) se to může zhroutit samo do sebe...Pořád je to fajn oddechovka ale začíná to být taky pořádná pakárna. EDIT2: Takže, třetí řada naplňuje mé obavy o drastickém kvalitativním propadu a další hvězda padá dolů. Parodie sama na sebe, pokračování na sílu a laxní setrvačnost-zřetelná snad u všech zůčastněných(režie, scénář, herci, divák...). ()

ProNotor 

všechny recenze uživatele

Prostě pohádka, 2 roviny děje, civil, kde se charaktery vyvíjí a snaží se změnit a pohádková, kde jsou pravé charaktery postav. Příběh mě pohltil hrozně moc, jsou tam slabší chvíle, ale to seriálový milovník rád přehlídne a když ho děj nadchne a pohltí, tak tyto hluchá místa přejde. Jennifer Morrison si tímto seriálem vysloužila čestné místo v top herečkách, zejména oceňuji dramatické scény, když už vše téměř vzdává, ale pak se to v ní zlomí a jde do toho na plno. Strašně mě v tomto seriálu baví postava Rampelníka (Rumpelstiltskin) ztvárněná Robertem Carlylem, taková mírně zvrácená postava, kterou jsem si oblíbil svou výstředností a domýšlivostí. ()

Galerie (3 219)

Zajímavosti (56)

  • 3. epizoda 18. série se stala nejméně sledovanou epizodou celého seriálu. Při premiéře ji v USA vidělo méně než 6 milionů diváků. (Athree)
  • Jména mnoha postav jsou často odvozena od svých pohádkových předloh. Například jméno Blanchard je odvozené z francouzského slova "blanc" nebo "blanche" pro bílou. Mary Margaret je část jména skutečné ženy jménem Maria Sophia Margaretha Catharina Freifräulein von Erthal, o které se traduje, že byla inspirací pro původní Sěhurku. Křestní jméno Reginy Mills je pozdně latinské ženské jméno, které znamená královna. Příjmení Mills pak odkazuje na řecké slovo "Milo", v překladu jablko, které souvisí s otráveným jablkem, které královna dala Sněhurce. Pan Gold spřádal slámu ve zlato. Jméno Červené karkulky Ruby má původ ve slově rubín, což je krvavě rudý drahokam. Při spalovacím procesu jsou nejprve uhlíky, v angličtině „cinders“, z nichž pochází pojmenování Cinderella neboli Popelka. Z uhlíků je pak popel, který se v angličtině označuje jako ash, čímž se dostáváme ke jménu Ashley Boyd. Příjmení Boyd má pak původ z galského slova „buidhe“ pro světlovlásku. Glass, příjmení Sidney, je jedním z anglických výrazů pro zrcadlo. Stejně tak označuje zrcadlo název novin The Mirror. Přijmení Archieho Hoppera je zase označením pro skákavý hmyz, do kterého se cvrčci řadí. (Aurum)
  • Henry (Jared Gilmore) má box na oběd s motivem filmu Tron (1982), protože by mu Regina (Lana Parrilla) nedovolila pohádkový motiv. Snímek Tron (1982) natočilo studio Walt Disney, které vlastní stanici ABC, jež Once Upon a Time vysílá. (Mr.Bulanek)

Související novinky

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (více)

Reklama

Reklama