Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (241)

UncleG 

všechny recenze uživatele

Pohádka o tom, jak hlavní hrdinka někam náhodně putuje a při tom plní náhodné úkoly... Zatímco v druhé dějové linii někdo něco náhodně vynalézá. Jestli snad prapůvodně v příběhu existoval důvod existence přiblblýho vynálezce, pak se ovšem ztratil někde v procesu. Stejně jako důvod proč do pohádky implementovat steampunkové prvky. Ony ty parní stroje jsou tam zkrátka jenom proto, aby tam byly. Abych ale jen nekritizoval, musím zmínit dvě výrazné přednosti. Obě má Janička Pidrmanů. Jsem jednoduchej, ke štěstí mi stačí málo... ()

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Sem si vybavil jak galejníci když už toho na ně bylo moc začali zpívat "ej úchněm" a pomalu začínal hledat tóninu, protože tohle by nedokoukal ani někdo kdo poprvé v životě zapnul televizi. Tři chlapi převlečený za ženský tam pomateně pobíhali, houpali rukama a vyřvávali jak kdyby do konce života museli žít s Kalouskem. Vždyt to postrádalo jakoukoli pohádkovou atmosféru. Spíš než pohádku to přípomínalo celosvětový sjezd retardů. Vrcholem všeho bylo obsazení protekčního synka dřevěně nehrajícho Krause do jedné z hlavních roli. Snad jen přeplněná toi-toika má srovantelný obsah s tímhle. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jak už tomu u současných pohádek bývá, ani tahle nenabízí žádný světoborný příběh. Je ale velmi sympaticky obsazená a za skvělý nápad považuji, že se namísto obligátního (pseudo) středověku odehrává v (pseudo) století páry. Výprava je tedy příjemně říznutá steampunkem, kostýmy jsou v pohádkovém žánru neokoukané a je radost se na to na všechno dívat. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Průměrná pohádka, která bohužel nevyniká originalitou, ani zajímavým scénářem. Za zmínku a třetí hvězdu stojí skvělá hudba Čechomoru a též vedlejší role Karla Heřmánka a Pavla Lišky. Jinak bohužel příběh, na který se velice lehce zapomene. Ani tak ale nelituji, že jsem ho viděl. Své diváky si určitě najde. 65% ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Jo, takhle má vypadat moderní autorská filmová pohádka. Dobrý nápad posunout pohádkovou současnost z tradičního dávného feudalismu do období páry a položit tak v kontrast osvíceneckou racionalitu a (nejen raně novověkou) posedlost technologiemi a mýtickou formu poznávání světa, vlastní pohádkám. Všechny ty parou poháněné stroje a technická udělátka mají takový až montypythonovský šmrnc a spolu s košatou výpravností tak trochu připomenou filmy Terry Gilliama, škoda, že se už nedostává na nějaký hlubší koncept a stejně tak kvalitní pokladnici humoru. Vít Karas překvapivě dobře ovládá své řemeslo a osobně mám pocit, že jde po dlouhé době o první smysluplně vložené prostředky do áčkové výpravné pohádky. Vkusně a uměřeně byly použity i počítačové triky (narozdíl třeba od digitálně přeplácané Saxany) a celá triková stránka měla celkem funkční rozměr. O úžasné hudbě Čechomoru se asi není potřeba rozepisovat. Herecké obsazení nadprůměrné, subjektivně nemám rád Vojtu Dyka, ale musím uznat, že hrát umí a v roli potrhlého racionalistického osvícence s modrou krví se mi líbil, obsazování hereckých legend, jako je třeba Karel Heřmánek, mi pak vůbec dělá nebývalou radost... Suma sumárum - od dob Anděla páně konečně zase obstojná veřejnoprávní pohádka. PS: Liškova čarodějnice je jasným tipem pro televizní dramaturgy na samostatnou pohádku, to by si spin-off opravdu zasloužilo... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Scéna je dílem architekta Martina Kurela, který měl zkušenosti s natáčením v Doksanech a lokaci režisérovi (Vít Karas) doporučil. (SONY_)
  • Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)
  • Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)

Reklama

Reklama