Mary & George - War (2024) (epizoda)

Excelentní a v podstatě uzavřený závěr. Dále by to mohlo pokračovat už jen k Anglické revoluci. To už ale je jiný příběh. Postavy zde dochází ke svému konci. Někdy špatnému, jindy otevřenému, ale v zásadě nikdy k dobrému. D. C. Moore to má pevně pod palcem a moc dobře ví, co chce jakým obrazem vyprávět. Jeden z těch mála projektů, který dokáže nadchnout pro studium historie. Alespoň té britské. 90%

Barbar (2022)

Strašné zklamání. Ne kvůli hercům a jejich herectví, to bylo minimálně chvalitebné. Ani kvůli hororové stránce. Zklamání to je kvůli scénáři. Čím film déle trvá, tím více přibývá logických lapsů a nevysvětlených otázek. Je to natolik hloupé, že se to nemůže vůbec brát vážně. A tvůrci jakoby to neviděli. Vážně se berou. Strmý palec dolů a raději dejte šanci inteligentnějším hororům. A nebo naopak hororovým komediím, které svou nelogičnost obrací ve správně dávkovanou emoci. 50%

Bledé modré oko (2022)

Harry Melling se z té role Dudleyho probojoval v áčkového herce, který má stejně široké rozmezí a uvěřitelnost, jako slavný Christian Bale. Tohle je tedy po herecké stránce pětihvězdičková záležitost. Každou scénu s Balem i Mellingem jsem si moc užíval. I tomu E. A. Poeovi je ten Harry podobný. Ano, děj má několik ALE, nad těmi ovšem přivřu obě oči. Atmosféra též výborná! 75%

Chudáčci (2023)

Vizálně nádherné. Dějově rozmělněné, ale přesto nesmírně působivé! Zasloužený Oscar pro Emmu Stone a jeden z těch filmových zážitků, které se mi hned tak opakovat nebudou. Škoda jen té příšerné hudby, která některé scény až zkazila. Přesto ale zvedám palec kolmo vzhůru. 80%

Taboo (2017) (seriál)

Jeden z nejlepších historicko-mysteriózních seriálů, které jsem kdy viděl. A Tom Hardy jako ten nejhustší antihrdina. Ve filmu, kde snad ani není kladná postava. P. S. Ten jeho kabát chci mít!!!! 90%

Máří Magdaléna (2018)

1900 recenze | 2800 hodnocení: Joaquin Phoenix zahraje snad vše. Od tyrana až po mesiáše. A každému jeho slovu a pohledu dokonale věřím, jakoby to ani nebyl ten skvělý herec, ale postava kterou ztvárňuje. Máří Magdalena se navíc tváří nikoli jako epizoda z Nového zákona, ale jako historický film, popřípadě pseudohistorická rekonstrukce. A musím přiznat, že mi to sedlo. Ano, je to místy zdlouhavé, ale na druhou stranu to má svou atmosféru, která mě chytla a nepustila. A toho si cením. 70%

Mary & George - The Queen Is Dead (2024) (epizoda)

Tak co jsem ubral na minulém díle, to tentokrát přidávám. Linky dospívají ke svému vyvrcholení. Karty se odkrývají a George poznává, že prostě kvalitám své matky nestačí a rodina bez ní nepřežije. To co přijde poté je Hra o trůny ve své nejlepší podobě. A důkaz, jak moc je tento seriál excelentní. Vy, co jste ho odsoudili pro jeho homosexuální hrátky v prvních dvou dílech, právem nyní plačte! 90%

Informátor! (2009)

Vcelku pohodový film o jednom podivínovi na hranici s hlupákem. Nebo už za hranicí? Každopádně dramatická, občas humorná až kuriózní podívaná, která je na nedělní odpoledne ideální. Nenadchne a ani neurazí. 65%

Pepek námořník (1980)

Nesympatická pohádka, která ač vizuálem připomíná hraný animák, tak jeho charisma postrádá jako šnek ulitu, nebo želva krunýř. Zamrzí to obzvlášť, když vidím tu bohatou výpravu, skvělé kostýmy i masky. Ovšem k čemu to, když k hrdinům si nedokážete vybudovat žádný vztah a příběh je tak prostý, až je hloupý. To samé pak jde říci i o písničkách. Kromě posledního jen bída a děs. Ty dvě slunce dávám s přivřeným okem. 50%

Mary & George - The Golden City (2024) (epizoda)

První zvolnění tempa, díky kterému snížím mírně hodnocení. To neznamená, že je tento díl horší. Jen oproti předchozím dílům je o 5 procent slabší. Na výsledný kvality a verdikt to ovšem nemá vliv. Seznamování George s kralováním je krásně naivní. Stejně jako samotný George, který se tuze rád nechá nadchnout hloupostmi. Mary naopak hraje svou velkou hru o trůny, která spíše než o království je o rodině. Nicméně ono království v ní má také svou silnou stránku. Moc se těším na poslední tři díly. 80%