Space Station 3D

Kanada / USA, 2002, 47 min

Režie:

Toni Myers

Tom Cruise (vypravěč), Chris Hadfield

Space Station 3D je příběhem jedinečné spolupráce odborníků ze šestnácti zemí, kteří společně pracují na výstavbě mezinárodní vesmírné stanice. Ve smrtelném vakuu vesmíru, 372 kilometrů nad Zemí, se jim podařilo smontovat orbitální výzkumnou laboratoř, která slouží pro permanentní studium efektů dlouhotrvajícího vystavení nulové gravitaci. Film také zachycuje start i let několika raketoplánů, dokumentuje každodenní život kosmonautů - mužů a žen různých národností, věku i kultur, kteří se ocitli daleko od domova, aby společnými silami přispěli k výzkumu a vědeckého pokroku. (oficiální text distributora)

Braddy

Zatím asi to nejlepší 3D, které bylo u nás v IMAXu k vidění. Stojí to i za ty prašule. Musím přiznat, že místy mi běhal mráz po zádech, nebo naopak se projevovala moje skrytá klaustrofobie. I start raketoplánu byl neopakovatelný zážitek a být ve skutečnosti v kabině, tak bych se přísahám určitě po*ral:-)) ()

Anderas

Už jsem ani nedoufal, že se to někdy stane, ale přeci, stalo se. Nejlepší film, který můžete na plátně iMAX vidět. Teda ne že by to byla zas nějaká ultra pecka, ale znáte to o tom jednookém mezi slepci, člověk musí být vděčný i za to málo. Přesto je Space Station velmi zajímavý a poutavý dokument z vesmírné stanice, který navíc (nikoliv samoúčelné) dokázal dokonale využít potenciálu třetího rozměru a nechal tak vzniknout skvělým scénám s letícím pomerančem či startující raketou. Jen mě při pohledu na titulek Tom Cruise zamrzelo, že máme všechny 3D filmy dabované. ()

Vito

Po předchozích hodnoceních jsem čekal asi příliš, takže začnu trochu kriticky - kvalitou má IMAX ještě hodně co dohánět. 3D efekt je někdy poměrně nepříjemný, brýle nejsou ideální pro ty, kteří už nosí jedny dioptrické, hlavně ale nedovedou zcela separovat obraz pro každé oko takže občas je vidět opravdu dvojitě. Předměty se samozřejmě také nepohybují kolem vás ale jenom před vámi a často jsou neostré. Pokud ale nad tím vším přimhouříte oko, tak se jedná opravdu o nevšední podívanou, kterou stojí za to vidět. Dojem prostoru a blízkosti je v některých scénách natolik unikátní že stojí sám o sobě za 4* ()

PEZ

Prvý 3D IMAX film natočený vo vesmíre. Zároveň film, ktorý doteraz získal najviac tržieb bez toho, aby sa v Amerike dostal do Top Ten Box Office čo i len raz. Utŕžil parádnych 92 mil. USD v Severnej Amerike a dokopy po celom svete necelých 125 mil. USD. Masívne na 47-minútový IMAX dokument. Určite tomu dopomohol aj fakt, že narratorom je Tom Cruise. Tom je skvelý, aj keď ho nie je vidieť. Dokument ma pomalý štart, ale potom sa rozbehne a poukazuje nam vnútro aj vonkajšok ISS. Ukáže nám, že ľudia vedia spolu nielen bojovať, ale aj úspešne spolupracovať. Veď na stavbe ISS sa podielalo 16 rôznych krajín a kozmonauti, ktorí sa na ISS pravidelne striedaju sú vždy kombináciou viacerých národností (väčšinou z Ruska a USA). Ako to dobre zhodnotila jedna americká kozmonautka - tam hore je úplne jedno, kto z ktorej krajiny pochádza. Z vesmíru žiadne hranice nevidno. Bolo zaujímavé sledovať ako tam hore kozmonauti žijú, pracujú, športujú, či spia a to všetko v nulovej gravitácii. Mňa len mrzí, že som videl 2D verziu, tá 3D by stála za to. ()

Gardenboy

Viac ma zaujali Galapágy ... no a keďže tobola moja prvá návščteva 3-d kina, tak to bolo kvôli dĺžke a polovičkée záberov zo zeme trochu sklamanie. Budem neuprosný ()

Martin9

Nejlepší dokument, který jsem kdy v IMAXU viděl. Nejvíc mě určitě uchvátili efekty, jako třeba, start rakety, myslel jsem že mi prasknou brýle :D ! Také první film shlédnutý v IMAX 3D. 75% ()

Mocoft

Viděl jsem to už v roce 2002, jako svůj první 3D film. Očekával jsem jakousi pouťovou zábavu s rozmazaným 3D efektem, ale byl jsem ohromen! Perfektní záběry, dobrý scénář. Pokud Vám nevadí, že to je vlastně dokument, vřele doporučuji! ()

Prochaine

Zajímavý dokument, který by stál za shlédnutí i v televezi, ale třetí rozměr ho posouvá úplně někam jinam. To se prostě musí zažít! ()

gruzdej

Celkem standardní dokumentární film, ozvláštněný vpodstatě právě jen využitím třírozměrného prostoru. To je ale ohledně invence celkem všechno a tedy trochu málo... ()