Celebrity

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (více)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiální text distributora)

Fanucci

Kdybych měl příběh filmu Celebrity hodně nevybíravě shrnout, tak je o člověku, který v lásce tak dlouho měnil, až vyměnil...Jde o další vynikající Allenovu komedii, která mi místy připomínala jeho starší snímek Manhattan (ale jen připomínala: Manhattan je samozřejmě lepší). Celkově jsem byl moc spokojen. I s Branaghem, kterého tady někteří kritizujete. Podle mého názoru zahrál roztržitého Allena velice věrohodně. Film si určitě zaslouží vyšší hodnocení. P.S Pro fanoušky mafiánského žánru: Ve filmu se mihne Tony Sirico. ()

MM_Ramone

Verte či neverte, ale film "Celebrity" je jediným snímkom z dieľne toho svetoznámeho, slávneho, oscarmi ovešaného režiséra Woodyho Allena, ktorý som zhliadol. Pozrel som si ho už v dobe jeho vzniku, teda v roku 1998, a bol som z toho rozčarovaný a pravdupovediac aj hodne sklamaný. Pýtal som sa, že kde je tá toľko ospevovaná Allenova filmárska genialita. Mňa to nudilo, nebavilo a vôbec ničím nenadchlo. Po štvrť storočí som si tento titul kukol znova. Hovorím si, že už som dospelejší, skúsenejší, a tak nejak filmovo ostrieľanejší. No a aký som mal z toho pocit? Taký istý ako pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Nudilo ma to, nebavilo ma to a ničím neoslovilo. Takže nechávam pôvodné hodnotenie a s veľkou pravdepodobnosťou zostanú "Celebrity" jediným filmom Woodyho Allena, ktorý som si pozrel. Jeho ďalšie diela ma vôbec nelákajú. *** ()

HiddenDragon

"Nikdy se neptej, komu zvoni hrana. Nebo spis...koho to splachne do hajzlu." :) Povedeny Woodyho obraz komercniho, povrchniho sveta celebrit. K tomu halda hvezd (mysleno opravdu znamych hercu - i kdyz vlastne ve snimku paroduji jaksi sami sebe, respektive sortu celebrit) - mladicky DiCaprio (tesne po "Titanicu" [1997]), svudne kocky jako M. Griffith, Ch. Theron, W. Ryder a vlastne i filmova exmanzelka hl. hrdiny J. Davis, ktera opet exceluje (plus cameo Donalda Trumpa). K. Branagh je defacto Woody sam - nejen ze tu ma stejna gesta, ale i k nerozeznani hlas a projev. Stylove (CB format) i hl. postavou (novinar) snimek velmi pripomina Felliniho "La Dolce Vita" (1960). Novinar, ktery se pohybuje ve svete hvezd (filmovych, televiznich, literarnich), pritom ale defacto looser prozivajici krizi str. veku. Chce neco zazit, dokazat. Opousti manzelku - chce "neco vic", ale samotny jeho zivot je falesny a plytky, a po vsech zmenach partnerek i prostredi nakonec opet konci defacto tam, kde zacal a kruh se uzavira. Zaver je zadumany a spravne k zamysleni. Obligatni "HELP" je velmi vymluvne. Nejvic mi z "Celebrit" ale utkviva v hlave asi nejlepsi scena o oralnim sexu, co jsem videl - az jsem se skoro kacel smichy na zem: J. Davis a jeji lektorka - luxusni stetka - aneb "poradne mi ten banan vyhulte!" :-D na to nezapomenu :) ()

viperblade

Film napěchovaný celebritami až to pěkné není a v hlavní roli tomu velí Kenneth. A tomu jsem to jeho chování věřil, protože on vypadal jako úlisný svůdník žen, který neví, co má dělat. Ve vedlejších rolích mě opravdu potěšili Leonardo, Famke a Gretchen a Charlize. K absolutnímu hodnocení mi chyběla nějaká opravdu silnější scéna (ta konečná sice byla pěkná a měla něco do sebe, ale to je za celý film trochu málo) ale jinak jsem vcelku spokojený. Zkrátka a dobře, prakticky vše, co jsem vytkl Woodyho předchozímu snímku, tady nebylo (hlavně tady nebyl Woody v hlavní roli, že jo). 80 %. ()

venison

Zkrátka s Woodym Allenem nejsme naladěni na stejnou vlnu.. Vyjímkou jsou filmy "Půlnoc v Paříži" a "Match Point - Hra osudu".. Kenneth Branagh ztvárňující Woodyho Allena mě vyloženě štval a kvůli jeho prospěchářství, vlezlosti, ufňukanosti a nedostatku vyjadřovacích schopností ukamenovala.. Stejně jako jeho protivnou ukňučenou koktající (ex)manželku.. Jinak křoví, které se skládalo ze samých celebrit bylo více než ucházející :-) Zejména se mi líbili postavy, které ztvárnili Leonardo DiCaprio a Charlize Theron.. Místy vtipné, ale na můj vkus moc uřvané.. Hodně se tu postavy hromadně přeřvávají a pak dialogy nejsou k rozluštění.. Děj je zmatený.. Plyne nějaká dějová linie a pak najednou blíže neurčitý časový skok buď dopředu nebo i dozadu.. Nechápu, proč je to černobílý - přiblížení zlaté éry Hollywoodu? A pointou filmu je co? Jak jsou celebrity zvrácené a opěvované? Nebo to, že se manžel vykašle na manželku a ona jeho odchodem získá a on ztratí? Nějak mi chybí buňky na vstřebávání Woodyho Allena.. ()

• Během scény v tanečním klubu hudba neodpovídá pohybům a hraní na nástroje kapely. (dokec)
  • Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)