Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Praha 1947 - Mistrovství světa v ledním hokeji. Vítězství Rakouska nad Švédskem dopomohlo Československu k získání titulu mistrů světa. V oslavujícím davu na stadionu dostane zubař Jan Vaněček polibek od rozjásané neznámé dívky. Atmosféru zachycuje kamera, která připravuje filmový žurnál do kin. Tento žurnál shlédne Vaněčkova snoubenka Lída, která nechce Jana už ani vidět. Ten žádá o pomoc v usmíření s Lídou svého přítele Oldřicha. Po dlouhém pátrání Jan najde dívku ze stadionu a žádá ji, aby mu před Lídou dosvědčila jeho nevinu. Dívka souhlasí. Celá aféra skončí šťastně, neboť Lída se sblíží s Oldřichem a Jan se zamiluje do Věry - dívky ze stadionu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (34)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Role náhody je sice spíš ztřeštěně zneužita než využita. Přesto snímek svou atmosférou zapadá do Fričovy tvorby. Parádní výchozí zápletka, v níž je využit dobový hokejový motiv. Zápas Švédska s Rakouskem v roce 1947 poutal v závěru opravdu velký zájem československých fandů. Oslavovaní mistři si v 50. letech bohužel moc legrace neužili... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Žurnál, to byl panečku pořad. Nejdřív sjezd, železárny, hokej a nakonec slepičí farma. Důležitý byl samozřejmě ten hokej, protože hokejisté Tre Kronor měli na MS v Praze dne 23. 2. 1947 získat titul mistrů světa při pohodlné výhře nad plajery z Österreichu, kteří s týmem ČSR hanebně prohráli 13:5, jenže Rakušané podali životní výkon a před natřískaným hledištěm zvítězili 2:1. V nadšené atmosféře by se jeden spontánní polibek určitě ztratil, kdyby tam nebyl ten všetečný Žurnál. Ten způsobil poměrně zábavný propletenec omylů, nedorozumění a milostných vztahů. Mně se tedy nejdůležitější jeví skutečnost, že jsme si poprvé v historii mohli zakřičet "MISTŘI!", ale v tomto případě se může pobavit i sportovní analfabet. ()

Reklama

Historik 

všechny recenze uživatele

Někdo namítá, že jeden anekdotický nápad na celý film nevystačí, já si myslím, že tady vystačil. Ta jednoduchá zápletka měla naopak svou přednost v tom, že vznikla komedie zcela ryzí, jednoduchá, přímočará a co je nejdůležitější vtipná. Tuto pozapomenutou jednohubku však bohužel na televizní obrazovce vídáme velmi zřídka. Na druhou stranu se zase neokouká. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Pokud by dej filmu nebyl situovan do prubehu MS v Praze roku 1947, myslel bych si, ze se jedna o predvalecny film. Myslim, ze je to jeden z poslednich takovych snimku. Jako hokejoveho fanouska me film svym nametem potesil. I bez toho se vsak jedna o velmi svezi a prijemnou komedii, ktera potesi divaka i dnes. For Biopler: Zdenek Dite a Jana Ditetova nebyli manzele, ani v zadnem jinem pribuzenskem vztahu... ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Elegancia prvorepublikových a protektorátnych komédií ustúpila v Bozku zo štadióna ľudovejšiemu spracovaniu. Pomerne hluchý je samotný námet o kríze vzťahu. Spôsobilo ho jedno emočné vzplanutie po nečakanom závere hokejového zápasu. Túto slabinu čiastočne vyvažuje zobrazenie povojnovej atmosféry nastupujúceho kolektivizmu. Hoci boľševici moc úplne neprevzali, náznaky badať. Nielen v spomínanom ústupe od niekdajšej gavalierskej elegancie, ale aj v iných drobnostiach. Zobrazený filmový týždenník napríklad opakovane zameriava pozornosť na prekročené percentá dvojročného plánu či zdôrazňuje potrebu nových postupov v kolektívnom chove hydiny. Zároveň sa, po vojnou spôsobenom rozdelení štátu, potvrdzuje obnovená československá identita a vzájomnosť, čo je zase patrné aj v úvodnom kolektívnom moderovaní hokejového zápasu (jeden Slovák, dvaja Česi). ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu je vidět záznam z hokejového utkání na MS v Praze na Štvanici Rakousko - Švédsko, které tenkrát vyhráli Rakušané v poměru 2:1. (Karlos80)
  • Poslední film Járy Kohouta před jeho 40letou emigrací. (Karlos80)
  • Pracovný názov filmu bol Zavinil to Mašlonka? (Raccoon.city)

Reklama

Reklama