Všechno uvidíme

• Francie On aura tout vu (více)

Francois Perrin, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo, lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky (oficiální text distributora)

eraserhead666

Je zajímavé, jak filmu občas prospěje, že ho nehodnotím hned po shlédnutí. Tohle je totiž na Richarda tak částečně jiný a obsahově vážný film, že jsem měl chuť mu střelit 2* a dál se tím nezabývat. Jenže ten film pořád hlodal a hlodal, až jsem zjistil, že je v podstatě dobrý, dost skrytě humorný a povedený. Problémem možná je, že na rozdíl od jiných Richardovek, by tenhle úplně stejně fungoval, i kdyby v něm nehrál Richard (a to je zřejmě mínus), na druhou stranu se veškerá pozornost neorientuje na Richarda ale na film jako celek a jeho ducha (a to je plus). Miou-Miou je velmi zvláštní herečka. ()

Oskar

Kdo by to do Francise Vebera řekl, že se vydá na tak tenký led a napíše komedii o natáčení pornofilmu? :o) Všechno uvidíme je tak trochu vítězství formy nad obsahem, protože navzdory zápletce je to film vkusný a poměrně cudný. Když Gérard Jugnot a Pierre Richard v restauraci projednávají změny ve velmi peprném scénáři, celý rozhovor vedou v "nezávadných" útržcích vět a s tajnosnubnou gestikulací, protože u vedlejšího stolku sedí žena s dětmi. Když režisér a producent sledují pornofilm, aby si vybrali "herce", vidíme jen Richarda a Mariella. Jen z jejich reakcí na viděné a z diskuse o přednostech a nedostatcích jednotlivých těl uhadujeme, co se na tom plátně vlastně odehrává. Tento princip domýšlení věcí pouze naznačených zkrátka přinesl překvapivě zábavné plody. Všechny scény bohužel tak vtipné nejsou, ale těch pět či šest výborných si žádá ten film ocenit. 60% ()

B!shop

No tak nevim, kouk sem na film pac sem chtel videt nakou komedii, ale tohle moc sranda nebyla. Je fakt, ze napad je vcelku originalni, film svizne odsejpa, je prijemnej, ale vtipu tu je tak 10 maximalne. Ale tentokrat to neni tim, ze by nebyly vtipy vtipny, ale proste tu nejsou. Na druhou stranu, je tu slusnej pribeh, sem tam tu je naka ta naha holka a Pierre Richard ve vaznejsi roli, kterou bez problemu zvlada, coz film zachranuje a nenudil sem se, ale vic jak 3* to nebude. ()

bassator

Za poslední dny je toto sedmý film s Pierrem Richardem co mám za sebou a tento stojí v mém žebříčku zatím na prvním místě. Opravdu se mi více líbí Pierre když tak nepřehrává, netřeští a je takový klidnější, přemýšlivější (alespoň trochu) a tady k tomu přidal i malinko té "své romantiky". Opravdu povedený snímek... - 23. 6. 2011 - 70% ()

Pierre

Pornografického tématu se štítím, ale bylo by škoda, se kvůli němu na tento film nepodívat. Sice pojednává o natočení erotického filmu, ale až na pár nešťasných vyjímek a jedné dost ošklivé slečené sekretářky celkem cudně. A v jádru ukrývá citlivý příběh o tom, kam až člověka může dohnat boj za úspěch a jak se to dá spojit se záchováním lásky. Aneb další životní ztroskotanec Pierra Richarda vstupuje na scénu. I v tomto případě dokáže rozesmát ale tentokrát je pojatý daleko vážněji. A mně se zde konečně potvrdilo, že Pierre Richard ať hraje komediální nebo vážnou roli vždycky zůstane. Miou-Miou je zvláštní herečka, ale s Pierrem utváří docela zajímavý pár. Narozdíl od jiných Richardovek je i tento film úmělečtěji natočen Georgesem Lautnerem (třeba záveřečné líbaní v autě pod vodou.) ()