Miluj ma alebo odíď

(festivalový název)
  • Slovensko Miluj ma alebo odíď (více)

Matka a dospievajúca dcéra v zápase o toho istého muža. Tri kamarátky v najlepšom veku sa rozhodnú osláviť na chalupe rozvod, štyridsiate narodeniny a nové sexuálne dobrodružstvo. Nepočítajú však s príchodom Zuzinej šestnásťročnej dcéry Miry, ktorá si okrem rebelantstva voči svetu konvencií prinesie aj nenávisť k matke a túžbu byť za každú cenu milovaná. (oficiální text distributora)

mira007

Slovenské drama Marianny Čengel Solčanské ( Únos, Sviňa ) o rozvedené matce v podání Evy Bandor, která se dvěma kámoškama, chorou matkou a dvěma dcerami, přičemž ta s červenými vlasy ji nenávidí, tráví víkend na jakési chatě uprostřed ničeho, kam za nima přijede exmanžel Marko Igonda. O tomto depresivním díle bych si udělal obrázek už podle věnování na konci ( škoda, že nebylo na začátku, moje očekávání bych krotil ) " věnováno všem, které jsme milovali a oni nás opustili " . Absolutně neznámý film a o kterém nemůžu říct, že byl špatný, ale prostě ta zoufalost všech postav byla ubíjející.... a ten konec tomu dal korunu. ()

dr.horrible

Cyprián nebol úplne zlý film, na novú Čengel-Solčanskú som sa preto celkom tešil, no, a nakoniec takáto zbytočne vyhrotená nuda. Klasický príbeh o problémoch v rodine, s časom vážne stupidnými dialógmi, nesympatickými postavami a záverečným "vykúpením," ktoré nedáva takmer zmysel. Redheadka ušla, inak slabota, pán Maďarič. Ps: Takto sa to robí http://www.csfd.cz/film/230081-letni-cas/ ()

Luckyman

Veľmi zaujímavý film, ale miestami až priveľmi nudné a naťahované. Celkovo je to lepší priemer a niekedy sa človek aj dobre pobavil a nasmial. Je to o medziľudských vzťahoch a tie sú, ako všetci vieme, dosť komplikované a nevyhneme sa tomu ani v tomto filme. Dobre, že nebol dlhší, lebo by to pre neho dopadlo len horšie. Takto je to tak akurát a dá sa to zniesť, ale človek sa musí poriadne zamyslieť a vidieť v tom hlbšie súvislosti a hlavne čo chcel básnik povedať. ()

Anderton

Slovenský Sex v meste všetkých generácií na dedine. A podstatne existencionálnejší a depresívnejší. SK kinematografia je začarovaný kruh. Filmy sú enormne drahé, ale stále vyzerajú ako materiál do televízie a aby sa zaplatili, museli by sme do kina ísť na každý film všetci. Na Miluj ma... nevidím žiaden dôvod ho vidieť v kine, pár záberov peknej krajiny ten dôvod nebude. A nebude to ani podľa mňa celkom slušný a relatívne uveriteľný scenár. A prečo to tak je, je otázkou na filmárov. Napriek tomuto hendikepu ma film donútil trochu popremýšľať nad Čengelovej prístupom, pretože ona vidí ako zdroj šťastia a nešťastia žien výhradne mužov, čo je dnes síce celkom konzervatívny postoj, ale stále na tom niečo bude aj v 20. vlne feminizmu. Platí to aj opačne, chlapi sú bez žien stratení ešte viac. Trochu škoda, že režisérka viac nerozvinula hru so symbolmi, myši a mačka naznačovali, že by to šlo. ()

suuperchlap odpad!

Film, ktorý by som si ani v TV nepozrel. Vyhodených 600.000 Euro zo slovenských daní. Film bez pointy, bez poriadneho scenáru a tým pádom bez deja. Najhoršie je, že po premiére, ikeď potlesk bol fakt vlažný, sa každý tváril,že je to ok, že film sa na nič nehral. Vážení, film za moje dane by sa už konečne mohol aspoň trochu podobať na zábavu!Videl v kine premiéru! ()