Představte si policajta, který umí číst ve vaší mysli.... a pak jí odhodí pryč! Jeho táta byl scanner. On sám je scanner. Samuel Stazjak byl jedním z dětí, jejichž vývoj ovlivnil pochybný testovací lék. Ten u svých obětí nastartoval výjimečné telepatické schopnosti a umění číst lidskou paměť a ovlivňovat jeho činy. Bohužel má tento preparát také hrůzné vedlejší účinky. Smysly scannerů jsou tak napnuté, že z toho časem úplně zešílí. Jedinou zmírňující látkou je ephemerol, který omezuje možnosti scanování. Pokud ho však člověk nebere, stává se časovanou bombou, připravenou kdykoliv vybuchnout. Proto se také Samuel Staziak dává k řadám policie, aby své pekelné umění využil pro boj se zločinem. Jeho soupeřem však nebude nikdo menší,  než samotný otec všech scannerů. (Řitka video)

Hillock

Ať si kdo chce, co chce říká, já mám rád Scannera. Nejlepší způsob, jak vytvořit film, který má šťávu, je napsat si scénář a zrežírovat ho. Když jsem vkládal DVD do přehrávače, netušil jsem, zda se ke sledování hodí brambůrky nebo tyčinky. Brzy se ukázalo, že od obrazovky nemůžu odtrhnout oči. Bylo to napínavé a strhující od začátku. Tak jsem si do mísy nasypal praženou kukuřici. Moje mysl byla ovládána dějem natolik silně, že jsem místo kukuřice chroupal rezavé hřebíky a v pološíleném stavu jsem běhal po bytě s kudlou v ruce. Vyběhl jsem na chodbu a s pěnou u huby jsem křičel, že všechny v domě zamorduju. Uběhlo pár měsíců. Z ústavní péče jsem byl propuštěn. Sem tam vyseru ještě nějaký ten hřebík, ale chuť k jídlu mám. Na tento víkend jsem si pozval kamaráda. Budeme se společně dívat na Scannera. Brambůrky už mám připravené. Ať si kdo chce, co chce říká, já mám rád Scannera. Sejdeme se v pekle! ()

Testament

Při sledování jsem si ríkal:"Tak normální béčko z osmdesátek". COŽE??Ono to vyšlo v roce 1994? Tak to teda ne. Příběh pojednává a Samovi, který má telepatické schopnosti, ale musí je v sobě potlačovat za pomoci prášků. Pokud by to neudělal, měl by šílené bolesti, z kterých by se dostával do nepříjemných psychických stavů. Ač je závěr slušně brutální, tak bych jinak takovýto film doporučil Nově, aby jej pustila po 22h. ()

Han22

Sympatické pokračování. Samuel Staziak, telepatický kluk přijde o otce a ujímá se ho policejní veterán Harrigan. O 15 let později je z něj mladý polda, který pravidelně bere Ephenerol, aby potlačil telepatické šílenství. Jenže někdo začíná ve velkém programovat obyčejné lidi, aby zabíjeli policajty a aby se dostal na stopu vraha, Staziak přestává s léky a čímdál více využívá své schopnosti. Je to béčko samozřejmě, ale zábavné, v první půlhodině je to jedna mrtvola vedle druhé, nechybí pár pěkných záběrů kamery na město a ve finále se režisér urve ze řetězu a ukáže sympatickou vizi pekla ve stylu Hellraisera. Trošku to pro mě sráží že zde chybí až na finále více telepatických vychytávek, většina vražd se omezuje na rozstřílení na hadry... no a taky to že SPOILER!! hlavní záporák je obyč. člověk. KONEC SPOILERU. ()

Holina

Průměrná osmdesátka z dob, kdy už osmdesátky nebyly. Dobová atmosféra zůsala, ale už tomu něco chybí. ()

TERRORDROME

Lepšie než som čakal, teda kedysi som to videl ale nepamätal som si z toho už ani prd. Nevadí, tentoraz som sa slušne bavil. Hlavne to nie je stupídne, ale dosť napínavé a disponuje to aj pár podarenými efektami. Richard Lynch je klasický záporák tej doby a jeho šialený neurochirurg má šťavu. Niet tomu v podstate čo vyčítať, vydarené béčko z prvej polovice 90-tych rokov. ()

Paldiny

V čase, keď som od Cronenberga poznal len Muchu, sa vďaka Řitke dostal ku Scannerovi - Policajtovi a bol to môj prvý Scanner. Už vtedy mi neprišiel nijak objemný. Dnes som si ho zopakoval a javilo sa mi to kvapku lepšie. Stále z toho srší takmer televízne spracovanie, stále je to viac kriminálka s hororovými prvkami než horor so zápletkou. Avšak príbeh malého chlapca, neskôr muža, čo sa so svojimi schopnosťami zamestná u polície, tak ten na zahodenie nebol. Zvlášť, keď sa svoju prednosť rozhodne využívať aj napriek vedľajším účinkom. Čo som ocenil už menej je hromada nelogickostí, aké v druhej polovici striedali jedna druhú. Trebárs a spoilerujem (!) prečo sa veštkyňa pýta Samuela čím sa živí, keď mu tesne predtým vyrapoce jeho detstvo .. prečo Samuel skenovaním neochromí zhypnotizovaného policajta a nechá ho kolegami zastreliť .. prečo nikto zo sanitky ani len nevystúpi a nesnaží sa zachrániť zrazenú ženu .. prečo sa priviazaný Samuel nebráni telepatiou a ponechá priestor vrahúňovi uniknúť .. prečo si žiadna sestrička nevšimne, že za skalpelom nie je chirurg. Je toho dosť a na kvalite sa to hlboko podpísalo. ()

rsimonyi

Policejní důstojník adoptuje chlapce, jehož otce zastřelil protože to byl neléčený SCANNER a ohrožoval okolí. Chlapec je také SCANNER, ale bere léky na potlačení telepatických schopností. Chlapec vyroste a stane se policistou. Aby našel nebezpečného psychopata, začne vynechávat léky aby se jeho schopnosti probudily. Zajímavé pokračování série SCANNERS ()

Hapretor

Překvapivě zábavné a ne stupidní. Přišlo mi fér, že hned ze začátku přiznaj tvůrci barvu a uvedou, že "kopírujou" o stupeň lepšího Cronenberga. Jinak triky ok, herci a herečky ok, děj ok. Dostatečně brutální bez keců a průtahů, dialogy ok - no, zkrátka tohle je poctivé béčko se všim všudy. Kéž by i ostatní nápodoby "stejných" lepších filmů byly v tomto duchu. ()

PeterFLJilek

Béčko osemdesiatych rokov. Ibaže vzniklo o desaťročie neskôr. Ale oddýchol som si pri ňom. Herecký výkon hlavného hrdinu je však úbohý. ()

moviefan4

Aj keď film Scanners som nevidel, rozhodol som sa si pozrieť tento film. Film ma príjemne zabavil a vôbec ma nesklamal. Dej bol dobrý a mňa osobne zaujal a bavil. Herci neboli až taký zlí a dalo sa na nich pozerať. Kamera bola fajn a scénar bol tiez v pohode. Jediné čo mi osobne na scénari vadilo bolo neustále hláškovanie hlavného hrdinu, ale dalo sa to prekúsnuť keďže sa objavovalo iba na začiatku filmu. Aj keď viem že z filmu je cítiť B-čkovosť na dialku, mňa aj cez to bavil a film som si dostatočne užil. Podstivé 4*. ()

JesterKruger

Kdysi jsem viděl první scanners, který měl na starosti Cronenberg, ale tohle preferuji více. Tady to jsou lepší 4*. Film ihned zaujme, a nemá v úmyslu nudit. Je to takový akční horor, s mnohem lepším tempem než jeho prvotina. Je i více dílů. Scanners II, Scanners III, a Scanner: Volkinova pomsta, což navazuje na tenhle díl, Scanner policajt. Tenhle film není ten, kterému byste dali Oscara, ale nějakou cenu za ten fajný děj který vás nenudí určitě. Richard Lynch zde ztvárňuje opět dobrého záporáka stejně jako ve filmu Mistr Loutkář III. Richard Lynch na záporáky opravdu sedí. Velmi dobré 4*. ()

vrch07256732

Ale ano. Pozreté po 10 rokoch ešte stále pobaví, film sa na nič nehrá, triky poplatné dobe - ale potešia aj dnes, dej jednoduchý až naivný, zopár vydarených lakačiek a navierajúcich žíl či hláv - kupodivu vydarené pokračovanie pôvodnej scanner trilógie - čakal som oveľa menej a bol príjemne (aj nostalgicky) prekvapený. Som zvedavý aký idiot natočí nejaký Remake či pokračovanie najlepšie na 3 hodiny s cieľom vytvoriť dramatické dielo ako to býva dnes zvykom a výsledok je len že sa sku...ví pôvpdný film či nápad. ()