Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Fr

,,A NYNÍ VÁM PŘEDVEDU KOUZLO - MOC NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA“...... /// Sympatický obsazení (+ sexy Ch. Theron), brilantní slovní eskapády, zajímavej nápad, ale … málo, málo, málo! Koketování s hypnózou a pojišťovna plná vášně, ehm – no dobrý, ale já jsem spíš na ty mladší. Filmy. Allenovi samozřejmě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem odpůrce (příznivec) hypnózy. 2.) Páč vidět film, kterej Woody Allen považuje za svůj nejhorší, prostě musím!. 3.) Thx za titule ,,DJLonely“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

SOLOM.

Velice úsměvný a zajímavý filmeček. Woody Allen předvedl kromě svého režisérského umu i slušnou dávku herectví a zdatně mu „sekundovala“ výborná Helen Hunt. Lehce ujetá kriminální zápletka, to už byla jen taková třešnička na dortu. Na rozdíl od jiných „kriminálních dramat“ zde se vsázelo především na vtipnost a to bylo dobře. Především pak postava samotného Allena vždy vykouzlila nějakou tu peprnou hlášku ve správný okamžik. A v neposlední řadě nesmím opomenout ani okouzlující Charlize Theron. Ta byla přímo k sežrání. Takže samozřejmě nemohu jinak, než dát nadprůměrné hodnocení. ()

DwayneJohnson

Ušlo to, nicméně má spokojenost je tak nějak poloviční. Chtělo by to možná krapet míň Woodyho. Před kamerou samozřejmě. Za ní mi nikdy moc nevadil, ale jak mu jednou za čas něco přeletí přes nos a stoupne i před ní, tak má bodová stupnice vzhledem k jeho rachitické postavě jede samovolně dolů. Nemůžu za to, ale je to tak a i když se Helen moc snaží a zbytek filmu je vtipný, tak to víc jak 3,49 dneska nebude. ()

golfista

Tak konečně ! :) Po několika marných pokusech, kdy jsem se cítil jako jediný nepostřelený zajíc na lovu (viz můj komentář k tomuhle filmu) jsem přišel Allenovi na chuť a velmi - opravdu velmi - dobře jsem se bavil. Vtipné inteligentní dialogy a hlášky, které hrdina trousí na každém kroku jsou na dlouho zapamatovatelné. ()

Pohrobek

Tento Woodyho snímek je sice přeplněn sofistikovaným humorem a spoustou nezapomenutelných hlodů, ale jako celek ho drží především zvláštní a trefná souhra dvou intelektuálně mamutích postav - Allen a Helen Hunt zase nejsou až tak rozdílní, těžko říci, kdo tu má převahu a poslední slovo. Zábavné je pak také porovnat, jak se chová Woody obvykle a jak pod vlivem hypnózy. ()

• Woody Allen je ohledně svých scénářů velmi tajnůstkářský. Nicméně Helen Hunt dovolil přečíst celý scénář, když jí nabízel roli, ale musela ho přečíst naráz a poté okamžitě odevzdat zpět kurýrovi, který tam s ní čekal. (Morien)
  • Natáčení probíhalo v  Los Angeles a New Yorku. (Terva)